קורס שמאות ימית ואווירית

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס שמאות ימית ואווירית
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שמאות ימית ואווירית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שמאות ימית ואווירית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכשרת שמאי ים ואוויר במכללות

בימינו העולם הפך לכפר גלובלי אחד, במיוחד בתחום, הסחר הבין לאומי (כולל הייבוא והייצוא). הקף העסקאות הכלכליות הגלובליות עולה משנה לשנה. עדות לכך אנו רואים במספר הגדול של אוניות מכולות אדירות השטות באוקיינוסים שמובילות אלפי מכולות בין נמלי הים של מדינות שונות. כמו כן, גם מטוסי מטען מובילים סחורות בין מדינות בדרכי האויר (אם כי בהקף קטן יותר). במהלך הובלת המטענים הללו מכולות עלולות לטבוע בים והסחורה עלולה להינזק בזמן ההובלה באויר. שמאי ימי ואווירי הוא איש המקצוע האחראי על הערכתם של מטענים ובקרת הנזקים הנגרמים להם במהלך שינוע והובלה בדרכים ימיות ואוויריות. 

השמאי הימי והאווירי, בדומה לשמאי הרכוש ובניגוד לשמאי המקרקעין ושמאי הרכב, אינו נדרש להיתר או רישיון על מנת לעסוק בתחום באופן חוקי, אולם כדי להצליח להשתלב בעבודה במהירות ובקלות האפשרית – ועל מנת שתהפכו לאנשי מקצוע איכותיים וטובים, מומלץ להירשם אל קורס הכשרת שמאי ים ואוויר, המוכר על ידי איגוד שמאי הביטוח בישראל ונועד להקנות לבוגריו את הידע העדכני ביותר בתחום ואת מיטב הכלים והמיומנויות הדרושים לתפקוד מקצועי ואיכותי. הנכם מוזמנים לקרוא מידע נוסף על לימודי קורס שמאות ימית ואווירית ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.  
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שמאות ימית ואווירית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שמאות ימית ואווירית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס שמאות ימית ואווירית

אם ביקרתם פעם בנמל ימי, ודאי ראיתם אוניות מכולות גדולות, ממתינות שהמנופים יפרקו מן האוניה את המטען, שיועבר למקום האחסון ומשם יובילו אותו לאתרים שונים בארץ. האוניות הללו מפליגות על פני האוקיינוסים והן חשופות לסערות אימתניות שעלולות להעיף מהסיפון אל הים מכולות מטען רבות. כמו כן, המטען בתוך המכולה עלול להינזק בגלל הטילטולים בין אם מדובר בהובלה ימית, או בהובלה אווירית. מן הטעם הזה היבואנים והיצואנים, חברות בינלאומיות ובעלי עסקים קטנים ובינוניים זקוקים לאיש המקצוע שיבצע את הערכת הנזקים, בכדי שיוכלו לדרוש מחברות הביטוח הימי והאווירי את כספי הביטוח. איש המקצוע הזה יהיה שמאי ימי ואווירי.

לימודי שמאות ימית ואווירית נועדו להכשיר אנשי מקצוע מיומנים, שיוכלו להעריך את הנזקים במטענים שהובלו בדרכי הים והאויר. שמאי ימי עשוי לעבוד בחברות ביטוח ימי ואוירי ולבדוק מטעמן את הנזקים למטען, לפני שהם משלמים למבוטחים. הם גם יכולים להיות עצמאיים ולתווך באמצעות בדיקת הנזקים בין הלקוחות לחברות הביטוח. אם גם אתם שואפים להשיג מקצוע מתגמל ומאתגר, מהרו להירשם אל לימודי הכשרת שמאי ים ואוויר ותהנו מחוויית לימודים מאתגרת וממקצוע מרתק.

מי קהל היעד לקורס שמאות ימית ואווירית?

קורס הכשרת שמאי ים ואוויר מיועד לכל מי שמעוניין בידע מקצועי ואיכותי, הנחוץ להשתלבות בעבודה בתחום הסחר הבין לאומי, הייבוא והייצוא ושילוח הטובין. קורס שמאות ימית ואווירית מתאים במיוחד לשמאים מתחומים אחרים (שמאי מקרקעין, שמאי רכוש, שמאי רכב וכו') אשר מעוניינים להרחיב את התמחותם המקצועית.

כמו כן, לימודי הכשרת שמאי ים ואוויר עשויים להתאים לאנשים שבאים מתחום הביטוח בתפקידים זוטרים יחסית כמו מזכירות ביטוח, רפרנט ביטוח, יועצי ביטוח וכדומה) אשר מעוניינים לצבור ידע בתחום הביטוח הימי והאוירי ולהרחיב את אפשרויותיהם התעסוקתיות גם לתחום השמאות.

גם אנשים בראשית דרכם המקצועית ששואפים לקריירה בתחום הסחר הבינ"ל, וספציפית בתחום השמאות הימית והאווירית יכולים להפיק תועלת רבה מקורס זה.

מה תנאי הקבלה לקורס שמאות ימית ואווירית?

בדרך כלל אמורים המועמדים שמעוניינים להשתתף במסגרת של לימודי שמאות ימית ואווירית, להיות בני 18 ומעלה, בעלי שליטה טובה בשפה האנגלית וידע במתמטיקה ברמה של שלוש יחידות לימוד לפחות. חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מקיימים מבחנים ייעודיים שונים (כגון מבחן אנגלית ובחינת בקיאות מתמטי). רוב המכללות ידרשו מן המועמדים לשלוט טוב בשפה האנגלית, מכיוון שזו שפת הסחר הבין לאומית.

כמו כן, יקיימו המכללות ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים. זה נועד לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. נוסף על כך, מכללות אחדות אף דורשות מן המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, ואף עשויות לדרוש מן המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה.

מה משך הלימודים לקורס שמאות ימית ואווירית?

משך לימודי שמאות ימית ואווירית נע, בדרך כלל, בין חצי שנה לשנה – בהתאם לסך שעות הלימודים הכולל, מספר מפגשי הלימוד השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש. כמו כן, כיוון שמדובר בלימודי הכשרה מקצועית איכותיים, מקיפים ומעמיקים – יהיה עליכם להקדיש זמן גם בבית לביצוע המטלות והתרגולים.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם המלא יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים לתלמידים אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודי ערב (ולעיתים אפילו קיימת אפשרות ללימודים בימי שישי בבוקר) כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בקלות ונוחות יחסית.

מה נושאי הלימודים לקורס שמאות ימית ואווירית?

תכנית הלימודים בקורס שמאות ימית ואווירית היא עשירה ומגוונת, ומציידת את בוגריה בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לשמאי הימי המקצועי והאיכותי. בדרך כלל, לימודי התחום משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק, לבין הקניית כלים מעשיים, תרגולים וסיורים מקצועיים. בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: כללי ביטוח הימי, רכיבי הפוליסה הימית, מונחים בסחר הבינלאומי, ביטוח מטענים מיוחדים, משלוחי מטען באוויר, ייבוא ייצוא.

כמו כן, ילמדו במסגרת קורס שמאי ים ואוויר על תנאי מכר בסחר הבין-לאומי, סעיפי מלחמה, טרור ושביתות, סוגי נזקים וחישובי תביעות, גורמי נזק, אתיקה מקצועית, היבטים משפטיים, נהלי עבודת השמאי, תפקידיו של המשלח הבינלאומי, מסמכי תובלה בינלאומיים ומילויים, חוקי ביטוח בסחר הבינלאומי, ביטוח כלי שיט קטנים, משפט ימי, שינוע בעלי חיים, שינוע מזון, שינוע בקירור ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס שמאות ימית ואווירית?

בוגרי קורס שמאי ים ואוויר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימוד, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. אמנם על מנת להשתלב בעבודה כשמאי ימי ואווירי אין צורך ברישיון או היתר מיוחד ואין הגבלה ופיקוח על העיסוק בו.

שמאים שאינם חברים באיגוד שמאי הביטוח בישראל מתקשים להשתלב בעבודה בתחום, ועל כן מומלץ לוודא טרם ההרשמה האם המכללה בה אתם מעוניינים ללמוד מקיימת תכנית לימודים המוכרת ומאושרת על ידי איגוד שמאי הביטוח בישראל.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס שמאות ימית ואווירית?

לימודים במכללה הזוכה להכרה של איגוד השמאים יאפשרו לכם להצטרף לאיגוד בסיום הלימודים, וליהנות מהיוקרה המקצועית ואפשרויות הפרנסה הרבות לה זוכים חברי האיגוד.

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה כשמאים ימיים ואוויריים ובחברות ביטוח וחברות שמאות. אמנם בתחילת דרכם המקצועית ייתכן והם יצטרכו לעבוד תחת פיקוח של שמאי ימי ואווירי בכיר ומנוסה, אולם בהדרגה עם צבירת הניסיון הם יוכלו בכוחות עצמם להעריך את מידת הנזק למטענים ולעדכן את חברות הביטוח בממצאיהם.

מי שצבר ניסיון מקצועי רב בתפקיד שמאי ימי ואוויר יוכל בסופו של דבר לפנות לאפיק עבודה עצמאי ולעבוד יחד עם חברות ביטוח ובאופן זה להרוויח יותר כסף מהמקצוע שהוא בחר.

סיכום לקורס שמאות ימית ואווירית?

לסיכום, אם אתם עוסקים בתחומי השמאות והביטוח, או מעוניינים בהכשרה אשר תאפשר לכם להשתלב בעבודות בתחומים חשובים אלו – לימודי השמאות הימית והאווירית יכולים לתרום לכם רבות. לימודים אלו, הנמשכים, בדרך כלל, כשנה לכל היותר, יקנו לכם הכשרה יוקרתית ומבוקשת שתפתח לכם אפשרויות תעסוקה רבות. אז בואו ליהנות מלימודי הכשרה מקצועית איכותיים – בואו ללמוד קורס שמאי ים ואוויר.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎