ClickCease

קורס מזכירות ביטוח

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מזכירות ביטוח
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מזכירות ביטוח?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מזכירות ביטוח?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מזכירות ביטוח

לימודי מזכירות ביטוח במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעשירים, מעניינים ומיוחדים אשר באים במטרה להכשיר את בוגריהם לעבודה המשלבת בתוכה עבודה משרדית ואדמיניסטרטיבית וכן עבודה אל מול קהל. בכדי להשתלב בעבודה בתחום זה, על בוגרי מסלול הלימודים לזכות בתעודת הכשרה מטעם משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר), ולשם כך נדרש מעבר מוצלח של בחינות חיצוניות.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע עיוני מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך קישור בין קהל הלקוחות לבין סוכני הביטוח ומנהלי משרדי הביטוח.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מזכירות ביטוח?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מזכירות ביטוח?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מזכירות ביטוח

מזכירות הביטוח אחראיות על סידור ניירת, ניהול תיקי לקוחות, פוליסות ביטוח, שינויי פוליסה, ביטוחי בריאות, ביטוחי דירות, טיפול שוטף בלקוחות, מתן שירות, קישור בין סוכני הביטוח ללקוחות, בין חברות הביטוח לסוכנים, בין עובדי המשרד, תביעות ודו"חות, שיווק פוליסות ועוד.

ענף מזכירות הביטוח משלב בין תחומים כמו ביטוח, שוק ההון, מדיניות ופנסיה, וכן דורש מן העוסקים בו אחריות רבה, סדר וארגון, ועל כן העוסקים בתחום נחשבים לבעלי מקצוע איכותיים ומיומנים במיוחד.

קהל היעד לקורס מזכירות ביטוח

לימודי קורס מזכירות ביטוח פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים מאורגנים ומסודרים, אחראיים ובעלי זיקה לענף הביטוח, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בתחום מבוקש ורווחי זה.

תנאי הקבלה לקורס מזכירות ביטוח

תנאי הקבלה לקורס מזכירות ביטוח משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה, בעלי שליטה ברמת משתמש בשימוש במחשב ותוכנות Office. חלק מן המוסדות אף דורשים כי יהיו המעומדים בעלי ניסיון תעסוקתי של שנתיים לפחות בתחום המזכירות.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי מזכירות ביטוח

משך לימודי מזכירות ביטוח משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס מזכירות ביטוח

במהלך לימודי הקורס בנושא מזכירות ביטוח מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מושגי יסוד בביטוח, תביעות ודו"חות, עקרונות הביטוח, מטרות הביטוח, תפקיד סוכן הביטוח, תפקיד המפקח על הביטוח, סוגי פוליסות, ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח עסק, דיני ביטוח, מרטות הביטוח, הכנת פוליסת דירה, ביטוח בריאות, ביטוח חיים, הכנת פוליסת רכב, הגשת תביעה לצד ג', תביעות רכב, תביעות רכוש ועוד.  

תעודת גמר לאחר קורס מזכירות ביטוח

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר שיעברו את בחינת ההסמכה מטעם משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר) יקבלו את האישור התעסוקתי בתחום.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי מזכירות ביטוח

עם סיום לימודי מזכירות ביטוח יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו חברות ביטוח, סוכנויות ביטוח, משרדי ייבוא וייצוא, חברות פיננסיות, בתי השקעות, בנקים וכדומה.

לימודי המשך לאחר קורס מזכירות ביטוח

בוגרי קורס מזכירות ביטוח המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס חיתום אלמנטרי שיכשיר אותם להערכת הצעות שונות לביטוח כללי וכן בחינת זכאותם של מועמדים לביטוח.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס ייעוץ ביטוח בו ילמדו לבדיקה ובחינה של תשלומי ביטוח.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎