קורס הוצאה לפועל

נמצאו עבורך 0 מוסדות לימודים:

לימודי הוצאה לפועל וגבייה

אם אתם בעלי חוש לכספים, אוהבים לנבור בנבכי החוק ומתחברים לתחום המשפטים, אולי יעניינו אתכם לימודי גבייה והוצאה לפועל. מדובר בעולם נרחב של עבודות מגוונות בארגונים, חברות ומשרדי עורכי דין, עבודה בעלת ביקוש רב ומשכורת מתגמלת שגדלה עם צבירת הניסיון שלכם. העבודה יכולה להיות משרדית, אך אם אתם מתחברים לשטח - ישנן גם עבודות גביה והוצאה לפועל שכוללות נסיעות שטח רבות. על העוסקים בגביה ובהוצאה לפועל להיות בעלי אופי חזק, אך עם זאת בעלי רגישות רבה לעבוד מול אוכלוסיות שונות.

קורס הוצאה לפועל מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי בהליכי גביית חובות בהתאם לחוק במדינת ישראל, במטרה להכשיר אותם לביצוע תפקידי ניהול גבייה והוצאה לפועל. הלימודים משלבים הרצאות פרונטאליות עם סיורים מקצועיים במשרדי עורכי דין העוסקים בתחום הגבייה בבתי משפט ובלשכות הוצאה לפועל. בסיום המשתתפים בקורס נבחנים בבחינה מסכמת ומקבלים הסמכה לעסוק בתחום. לימודי הוצאה לפועל מתקשרים באופן ישיר ללימודי ראיית חשבון ומהווים נדבך בתחום. ענף ההוצאה לפועל הינו נוקשה מאוד ואינו מתאים לכל אחד, על כן יש לבחון טוב את הענף לפני שנכנסים לעסוק בו.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הוצאה לפועל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הוצאה לפועל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי גבייה והוצאה לפועל

דיני ההוצאה לפועל הינם רבים ומגוונים, הקשורים לתחומים רבים, כגון משכנתאות, תשלומי אגרה, דמי מזונות ועוד. תהליך גביית החובות המתבצע על ידי פקידי ומנהלי גבייה ואנשי ההוצאה לפועל הינו תהליך המעוגן בחוק, באמצעות חוק ההוצאה לפועל. קורס מנהלי גבייה והוצאה לפועל מכשיר מנהלי גבייה הרשאים לבצע הליכי גבייה בארגון שבו הם עובדים. כמו כן הקורס שם דגש על הצד המשפטי והמעשי של ההליך, כגון צו עיכוב יציאה מהארץ. ללימודים קיימת משמעות משפטית, אך הם מקנים גם סמכויות אכיפה ומניעה של הליכים שאינם אתיים ונחשבים לעבירות מס.
קורס הוצאה לפועל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועדים לימודי גבייה והוצאה לפועל?

קהל היעד של קורס גבייה והוצאה לפועל הינו כל מי שמתעניין בתחום המשפטים, ראיית החשבון, גבייה ומס. אם הינכם בעלי ידע או ניסיון קודמים (אולי אתם עוסקים בתחום התביעות או הביטוח), זה בהחלט יכול לתרום ללימודים, אך גם אם אין לכם שום רקע בתחום, אל חשש - ברוב המכללות המציעות את הקורס, תקבלו את הבסיס לכל מה שאתם צריכים לדעת כדי להיכנס לתחום מרתק זה. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי גבייה והוצאה לפועל?

מכיוון שלימודי מנהלי גבייה והוצאה לפועל מיועדים לכל המעוניינים להתמקצע כפקידי גבייה ופקידי הוצאה לפועל, ולעובדים בחברות ובמשרדי עורכי דין המועמדים לנהל את מחלקת ההוצאה לפועל, תנאי הקבלה לקורס משתנים ממכללה למכללה, אך לרוב ייתכן ותידרשו להציג תעודות או ניסיון קודמים בתחום. בחלק מהמכללות לא תידרשו להכשרה מיוחדת, חוץ מתעודת בגרות או 12 שנות לימוד. ייתכן ותצטרכו לעבור ראיון קבלה קצר. 
קורס הוצאה לפועל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך לימודי גבייה והוצאה לפועל?

קורס מנהלי גביה והוצאה לפועל נמשך כמה חודשים (כ - 100 שעות לימוד אקדמיות), במתכונת של מפגשים של פעם או פעמיים בשבוע. אם אתם עובדים בשעות הבוקר, תוכלו לברר אילו מכללות מציעות את הקורס כלימודי ערב, כדי לא לפגוע בשגרת חייכם. 

מה לומדים בלימודי גבייה והוצאה לפועל?

קורס הוצאה לפועל וגביה דן בתכנים רבים, ביניהם תמצאו דיני שטרות, מהות החיובים הניתנים לגבייה על פי דין בלשכת ההוצאה לפועל, הליכי גביית חובות - תיאוריה ומעשה, חוק ומשפט בתחומי ההוצאה לפועל ועוד. כמו כן, לומדים המשתתפים בקורס הכרת הממסד הבנקאי, הכרת הטכנולוגיות והכלים העומדים לרשותו של מנהל הגבייה, תובענות כספיות בסדר דין מקוצר, תוכנות ממוחשבות ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס גבייה והוצאה לפועל?

בוגרי קורס מנהלי גביה והוצאה לפועל, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (כגון נוכחות ב - 80 אחוז מהשיעורים, הגשת עבודות ותרגילים, והצלחה במבחן הסיום), יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. בחלק מהמכללות התעודה הינה גם מטעם המרכז להכשרת פקידי הוצאה לפועל, מה שמהווה הסמכה לעסוק בתחום הגביה וההוצאה לפועל בארגונים גדולים כקטנים. 

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס גבייה והוצאה לפועל?

בוגרי קורס מנהלי גביה והוצאה לפועל יכולים להמשיך ולהרחיב את הכישורים המקצועיים שלהם בתואר אקדמי בתחום המשפטים או לפנות ללימודי תעודה כגון קורס מזכירות משפטית, אך גם לימודים הקשורים לפיננסים, כגן הנהלת חשבונות. 

במה עוסקים בוגרי קורס גבייה והוצאה לפועל?

בוגרי קורס גביה והוצאה לפועל יכולים להשתלב בחברות ביטוח, בנקים, ארגונים ממשלתיים, משרדי מס הכנסה, ולעבוד בתחומים שונים ומגוונים, כגון משכנתאות, תשלומי אגרה, דמי מזונות. מדובר במקצוע מבוקש ביותר, בעל דרישה רבה במקומות שונים. 
מודעה
מודעה