ClickCease

קורס כלכלן פרקטי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס כלכלן פרקטי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס כלכלן פרקטי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס כלכלן פרקטי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי כלכלן פרקטי

לימודי כלכלן פרקטי במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעניינים, מבוקשים וייחודיים אשר מהווים תחום חדש יחסית, ועם זאת נחשבים לפופולריים במיוחד בשנים האחרונות. מטרת הלימודים הינה לגשר על הפער בין ההכשרה האקדמית העיונית בתחומי הכלכלה, מנהל העסקים, שוק ההון והבנקאות, לבין דרישות שוק העבודה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע עיוני מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך שימוש במערכת ERP לצורך ריכוז נתונים, עבודה עם מערכות BI בינה עסקית, ניהול תקציבים, בניית תוכניות עסקיות ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס כלכלן פרקטי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס כלכלן פרקטי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס כלכלן פרקטי

שוק העבודה, בעיקר בתחומי הכלכלה והפיננסיים, הוא שוק דינאמי ותחרותי במיוחד. בוגרי תארים ראשונים במקצועות כמו כלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות, שוק ההון וכדומה, מגלים לעיתים לאחר לימודיהם כי ההשתלבות בעבודה המעשית בתחום אינה פשוטה כלל וכלל, וכי עליהם לרכוש מיומנויות יישומיות, נוסף על הידע העיוני אותו למדו בתואר הראשון.

לימודים אלו נחשבים ללימודים קצרים יחסית, בהם יתרגלו המשתתפים את מיומנויות העבודה של כלכלנים בפועל וביניהן קבלת החלטות עסקיות ופיננסיות משמעותיות, היכרות עם תוכנות מחשב שונות, תמחור, בניית תקציבים ועוד.

קהל היעד לקורס כלכלן פרקטי

לימודי קורס כלכלן פרקטי פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לבוגרי תארים ראשוניים ושניים בכלכלה, חשבונאות, מנהל עסקים ותחומים דומים, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בעבודות בתחום.

תנאי הקבלה לקורס כלכלן פרקטי

תנאי הקבלה לקורס כלכלן פרקטי משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי רקע וניסיון קודם בתחומי הכלכלה השונים, לאחר סיום תואר או קורס מתאים.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי כלכלן פרקטי

משך לימודי כלכלן פרקטי משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לחצי שנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס כלכלן פרקטי

במהלך לימודי הקורס בנושא כלכלן פרקטי מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו ERP ופריוריטי, מערכות בינה עסקית BI, שימושים מתקדמים באקסל, בניית תחזיות תקציב וביצוע בקרות תקציביות ותפעוליות, תמחור וחשבונאות ניהולית, הכנת תכנית עסקית, הערכת שווי, הכנת דו"חות כלכליים, קבלת החלטות עסקיות, ניתוח דו"חות כספיים, SQL, הכנת תחזית מכירות ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס כלכלן פרקטי

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי כלכלן פרקטי

עם סיום לימודי כלכלן פרקטי יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו חברות כלכליות כאנליסטים, כלכלנים, תמחירנים ועוד.

לימודי המשך לאחר קורס כלכלן פרקטי

בוגרי קורס כלכלן פרקטי המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס חשבי שכר בו ילמדו כיצד להנפיק משכורות, להפריש לקרנות פנסיה, לבצע דוחות שונים, לעדכן חוזים וכדומה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס חשבונאי בכיר-מדופלם שיכשיר אותם לניהול תחומי החשבונאות בעסק.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎