ClickCease

קורס ביטוח ימי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס ביטוח ימי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ביטוח ימי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ביטוח ימי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי ביטוח ימי

לימודי ביטוח ימי במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מרתקים, ייחודיים ומקצועיים אשר נלמדים תחת ענף הביטוח ומטרתם היא להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם לעסוק בכל הנוגע לתאונות, מפגעים ונזקים שיכולים להיגרם לספינות וכלי שיט, וביניהן איבוד מטען, פגיעה ברכוש, פגיעה בכלי שיט, התנגשות בין כלי שיט וכדומה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע עיוני מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך ביטוח סחורות בים, באוויר וביבשה, בכל התהליך אותו הן עוברות מנקודת המוצא שלהן ועד הגעתן למחסן הלקוח.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ביטוח ימי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ביטוח ימי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס ביטוח ימי

ענף הביטוח הימי עוסק בביטוח של סחורות בכל התהליך אותו הן עוברות מנקודת המוצא שלהן, דרך הים, האוויר או היבשה, ועד הגעתן למחסן הלקוח, הוא מאפשר את המסחר הבינלאומי בין מדינות העולם השונות ועל כן הוא בעל חשיבות כלכלית רבה. הביטוח הימי כולל בתוכו ביטוח כלי שיט וכן ביטוחי חובה כמו ביטוח צד שלישי, ביטוח גוף וביטוח רכוש.

הביטוח הימי מיועד ליצואנים ויבואנים העוסקים בהעברת סחורות, כמו גם לבעלי סירות, סירות גומי, אופנועי ים, גלשנים, מפרשיות, קיאקים וכדומה. הביטוח הימי כולל ביטוח תאונות, מפגעים ונזקים שיכולים להיגרם לספינות וכלי שיט כמו איבוד מטען, פגיעה ברכוש בספינה, פגיעה בספינה עצמה, התנגשות בין כלי שיט וכדומה.

קהל היעד לקורס ביטוח ימי

לימודי קורס ביטוח ימי פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי חשיבה אנליטית מפותחת בעלי זיקה לענף הביטוח, כמו גם לסוכני ביטוח ועובדי חברות ביטוח, עובדי חברות העוסקות בשילוח ימי ואווירי וכדומה, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם באמצעות הכשרה מקצועית ואיכותית זו.

תנאי הקבלה לקורס ביטוח ימי

תנאי הקבלה לקורס ביטוח ימי משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה, בעלי עבר פלילי נקי. נוסף על כך, עליהם להיות בעלי רקע קודם בתחום הביטוח או החיתום.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי ביטוח ימי

משך לימודי ביטוח ימי משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 60 ל-160 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס ביטוח ימי

במהלך לימודי הקורס בנושא ביטוח ימי מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מושגי יסוד בביטוח, דיני ביטוח, מבוא לספנות, מונחי יסוד בסחר בינלאומי, נהלים בסחר בינלאומי ובספנות, סעיפי הפוליסה – מטענים A,B,C,AIR, משלוחים מיוחדים, תביעות, סיכונים ונזקים למטעים, סוגיות משפטיות מיוחדות בביטוח ימי, ביטוח מרינות ונמלים, חיתום בביטוח ימי, תובלה אווירית וביטוחה, שמאות ימית ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס ביטוח ימי

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי ביטוח ימי

עם סיום לימודי ביטוח ימי יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו חברות ביטוח, סוכנויות ביטוח, ארגונים ציבוריים, מחלקות ביטוח של חברות גדולות, חברות שמאות, חברות ייבוא וייצוא, מסחר בינלאומי וכדומה.

לימודי המשך לאחר קורס ביטוח ימי

בוגרי קורס ביטוח ימי המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס ביטוח רכוש בו ילמדו אודות מכירת פוליסות ביטוח בכל הנוגע לרכוש וכן השבת המבוטחים למצב בו היו טרום הנזק שנגרם להם.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס רפרנט לביטוח פנסיוני שיכשיר אותם כעוזרי שירות בתחום הביטוח, בדגש על ענף הייעוץ הפנסיוני.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎