קורסי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה

העיסוק בחשבונאות אמור להתבצע בכל מערכת, ארגון או עסק אשר עוסק בפעילות כלכלית ופיננסית. כמו כן, גם במוסד ציבורי, אמור להיות איש מקצוע מומחה בחשבונאות בכדי לערוך מאזנים כספיים מסודרים, לבדוק הכנסות מול הוצאות, לערוך חישובי שכר, וחישובים אחרים לצורכי מס וכדומה. יש מגוון אפשרויות לימודים בתחום החשבונאות השונים, החל מלימודים לקראת תואר אקדמי, דרך קורסים מקצועיים בדרגות שונות לדוגמא: לימודי חשבונאות סוג 1+2 , לימודי חשבונאות פיננסית, קורס חשבונאות ניהולית וכדומה.

לימודי חשבונאות נועדו להעניק למסיימי מסלול הלימודים ידע רב ולהכשיר מנהלי חשבונות מומחים שיוכלו להשתלב במהירות ובקלות בענפי הפיננסיים השונים. לימודים מסוג זה, ניתן ללמוד במסגרת תכניות מיוחדות שהמכללות מארגנות בתיאום ובפיקוח משרד הכלכלה. אם גם אתם מעוניינים להשתתף במסגרת של לימודי חשבונאות ואף לקבל הסמכה רשמית מטעם המדינה דרך משרד הכלכלה, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורסי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורסי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורסי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה

חשבונאות עוסקת בניתוח פיננסי של מערכות כלכליות, כמו: ארגונים עסקיים, וחברות ציבוריות. מטרת החשבונאות לערוך סיכומים פיננסיים ולדווח על התוצאות לאנשי מס ההכנסה, למנהלי הארגון, לדירקטורים, לבעלי המניות ולקהל הרחב. את לימודי החשבונאות ניתן ללמוד לקראת תואר אקדמי, כמו כן, ניתן ללמוד קורסי ניהול חשבונות קצרים יותר לקראת קבלת תעודת גמר והסמכה רשמית מטעם משרד הכלכלה (משרד התמ"ת לשעבר).

לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה נועדו להכשיר אנשי מקצוע שיתפסו את מקומם במשרות מתחום הפיננסים וניהול החשבונות בארגונים כלכליים, בעסקים קטנים ובחברות ציבוריות ולהעניק להם הסמכה רשמית. דירוגו של העובד בתחום החשבונאות ייקבע בהתאם להכשרה אותה הוא עבר. לדוגמא לימודי חשבונאות סוג 1+2 , לימודי חשבונאות סוג 3 או קורס חשבונאי בכיר, אם גם אתם מעוניינים במקצוע מתגמל ומאתגר, מהרו להירשם לאחד מקורסי החשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה.
קורסי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועדים לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה?

לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה מתאימים לאנשים בעלי יכולת טובה לעסוק בחישובים ובמספרים ואשר מעוניינים בקריירה מאתגרת ומתגמלת בתחום ניהול פיננסי. כמו כן, בוגרי קורסים בסיסיים בניהול חשבונות שרוצים להתקדם בדירוג המקצועי שלהם יוכלו לפנות אל לימודי חשבונאות פיננסית , או אל קורס חשבונאות ניהולית.

לימודי חשבונאות גם יתאימו לאנשים מחוסרי עבודה אשר יש להם כישורים מתאימים לקריירה בתחום. הם יכולים לקבל הפנייה לקורס רשמי מטעם משרד הכלכלה על ידי פקידי שירות התעסוקה.

לימודי חשבונאות מיועדים גם לאנשים שכבר עוסקים בתחום ניהול החשבונות במקום עבודתם, אולם עדיין אין להם הסמכה רשמית ותעודה. באמצעות קורס זה ועמידה במבחני ההסמכה מטעם משרד הכלכלה הם יוכלו לשפר את יכולותיהם המקצועיות ואף לשפר את תנאי העסקתם.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה ?

בכדי להתקבל אל לימודי חשבונאות יש צורך לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: ברוב המכללות יצטרכו המועמדים להציג אישור על סיום 12 שנות לימוד. ייתכן כי בחלק מן המכללות יאפשרו גם לבוגרי 11 שנות לימוד להציג את מועמדותם לקורס והם יתקבלו אחרי מבחן קבלה במתמטיקה ו\או ועדת קבלה.

לרוב יעבור המועמד ראיון קבלה אישי, או ועדת קבלה עם ראשי מסלול הלימודים, כדי לבדוק את מידת התאמתו לקורס ולאמוד את סיכוייו להצליח בלימודי קורס חשבונאות.

תנאי קבלה נוסף הוא ידיעת השפה העברית על בוריה, מכיוון שזו שפת הלימוד ברוב המכללות בארץ, בהן לומדים קורס חשבונאות מטעם משרד הכלכלה.
קורסי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה?

משך לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה תלוי בסוג הקורס אותו בוחרים – חשב שכר, לימודי חשבונאות סוג 1+2, לימודי חשבונאות סוג 3 , חשבונאי בכיר ועוד. כמו כן ייתכן ומשך הקורסים ישתנה בין מכללה למכללה. בדרך כלל הקורסים יימשכו בין קרוב למאתיים לארבע מאות וחמישים שעות לימוד אקדמיות, סה"כ בין תשעה חודשים לשנה וחצי. הלימודים לרוב יתקיימו במתכונת של בין מפגש לשני מפגשים בשבוע וייתכן במקרים מסוימים שאף בימי שישי.

את קורסי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה ניתן ללמוד גם במתכונת של לימודי ערב. זה נועד לאפשר גם לאנשים אשר עובדים במשרה מלאה להשתתף בקורסים.

מה לומדים בלימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה?

במסגרת לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה ילמדו הסטודנטים נושאים רבים שיעלו את רמתם המקצועית בתחום ניהול החשבונות והפיננסים. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: לימודי חשבונאות פיננסית, יסודות המע"מ, הכרות עם נושאי עריכת דוחות כספיים, יסודות הבנקאות, יסודות בכלכלה, יסודות המסחר, יסודות המשכורות, עסקאות במטבע חוץ, חישובים מסחריים, השתלמות מעשית בניהול חשבון, דיני עבודה, הכרות עם דיני חוזים, הכרות עם שטרות, כרטיסי אשראי, יסודות ההמחאות, דוחות על תזרימי מזומן, חוקים ותקנות חשבונאיים, שלטונות המס בישראל ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצים ומרצות בעלי ידע רב וניסיון מקצועי עשיר.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד של קורס חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה עשוי לגלות עניין גם בקורסים הבאים: לימודי ייעוץ מס, קורס חשב שכר בכיר ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה ?

לבוגרי לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה תוענק תעודה מטעם המכללה בה הם למדו, כמו גם הסמכה רשמית מטעם משרד הכלכלה. בכדי לקבל את התעודה נדרש מן הבוגרים לעמוד בחובות הלימוד הבאות: הגשת תרגילי בית, מעבר השתלמות מעשית, הצלחה במבחנים במהלך הקורס, הצלחה במבחני ההסמכה מטעם משרד הכלכלה ועמידה בחובת הנוכחות בקורס (בדרך כלל לפחות 80% נוכחות).

האם קיימים לימודי המשך לבוגרי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה?

בוגרי לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה עשויים לפנות ללימודי המשך שישפרו את יכולותיהם המקצועיות ויאפשרו להם לפנות משרות מתגמלות יותר במסגרת נושאי ניהול החשבונות. לדוגמא הם יכולים לבחור בקורס חשבונאי בכיר (מדופלם). לימודים אלה יאפשרו להם להתקדם לתפקידים ניהוליים בארגונים בהם הם משרתים ולצבור ידע נרחב בתחומי מיסים, תמחורים ומערך ביקורת מחשב.

כמו כן, יוכלו בוגרי לימודי חשבונאות ללמוד לקראת תואר ראשון בראיית חשבון, שנחשב לאחד התארים המבוקשים בשוק העבודה הישראלי. לימודי ראיית חשבון הם קשים ואינטנסיביים וגם נדרשת תקופת התמחות של כשנתיים לאחריהם ומעבר מבחנים רשמיים של לשכת רואי החשבון, בכדי לעסוק בתחום. למרות זאת, מדובר במקצוע מאתגר והעיסוק כרואה חשבון הינו מתגמל מאוד.

מה אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה?

בוגרי לימודי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה יוכלו להציג מועמדות למשרות מגוונות, תלוי בסוג ההכשרה אותה הם עברו. הם יוכלו לעבוד במשרדי הנהלת חשבונות, במשרדי רואי חשבון, בתעשייה - במחלקת הפיננסית בתפקידי חישוב שכר, בשירות הציבורי במחלקות שכר, פיננסים וכדומה.

נוסף על כך, בעסקים קטנים גם בוגרי לימודי חשבונאות סוג 1+2 יוכלו לנהל את כל נושאי החשבונאות בעסק. בוגרים אשר מעוניינים בכך אף יוכלו לפנות לאפיק עבודה עצמאי ובאופן זה יספקו שירותי ניהול חשבונות למספר חברות.
מודעה
מחפש קורסי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה?
מחפש קורסי חשבונאות בפיקוח משרד הכלכלה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כפר סבא
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפון הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה