קורס פקידי רישוי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס פקידי רישוי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פקידי רישוי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פקידי רישוי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכנה לבחינת פקידי רישוי

פקיד רישוי הוא איש המקצוע האחראי (והמורשה) לבצע פעולות מכס שונות עבור סוכני המכס ועבור היבואנים והיצואנים, ועל כן, עם עליית היקפו של הסחר הבינלאומי, הביקוש לפקידי רישוי מוסמכים עולה אף הוא. הם יכולים להשתלב בעבודה הן בחברות ועסקים פרטיים והן ברשויות ומשרדים ממשלתיים. החשיבות של פקידי רישוי מוסמכים, בתהליך המסחר הבין לאומי, הייבוא והייצוא היא גבוהה, בעיקר מכיוון שהם אחראים לדאוג שתהליך זה יתנהל באופן מיטבי, לעבוד מול שאר החוליות בשרשרת הסחר, כמו: המשלחים הבין לאומיים, היבואנים והיצואנים, רשויות המכס וכדומה. פעילות תקינה של פקידי רישוי מוסמכים משמעותה, מניעה של עיכובים במשלוחים, חיסכון בזמני המסירה ושיפור השירות ללקוח.

קורס פקידי רישוי נועד לתת לסטודנטים ידע מקיף בתחומי השילוח והמסחר הבינ"ל, המכס והובלת המטענים, מתוך כוונה לפתוח בקריירה בתחום. כמו כן, קורס הכשרת פקידי רישוי נועד להכין את הלומדים בקורס לקראת מבחני ההסמכה הרשמיים למבחן פקידי הרישוי. אם תחומי הסחר הבינלאומי, השילוח והמכס מעניינים אתכם ואתם מעוניינים להשתלב בעבודה רבת אחריות וחשיבות בתחום אזי לימודים אלה מיועדים עבורכם. אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף העמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פקידי רישוי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פקידי רישוי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס פקידי רישוי

הסחר הבינלאומי הולך וגדל מידי שנה במיוחד כשתהליכי הגלובליזציה חודרים גם למדינות מתפתחות, שלפני חמישים שנה היו הרחק מאחור והיום תופסות את מקומן בשוק הכלכלה העולמי. מן הטעם הזה מקצועות הרישוי והמכס הן בין המקצועות הנדרשים ביותר בתחום הסחר הבינ"ל. תחומי האחריות של פקידי רישוי מוסמכים כוללים עבודה מול רשויות המכס בשביל שחרור המוצרים עם יציאתם מנמלי הים והאוויר של ישראל, או לשחרר את המוצרים וחומרי הגלם (הטובין) אשר מגיעים לארץ מחו"ל. פקידי הרישוי הם אלה שבודקים אם החומרים והמוצרים עומדים בתנאים המתאימים לפני שחרורם מן המכס.

קורס הכשרת פקידי רישוי נועד להעניק לסטודנטים ידע מקיף בתחומי עמילות מכס, הנפקת שטרי מטען, שילוח וסחר בין לאומי. קורס הכשרת פקידי רישוי וההסמכה מטעם רשות המיסים תאפשר לבוגרים לבצע פעולות מכס, לקשר בין גורמים שעוסקים בסחר בין לאומי לאגף המכס ולבדוק ולשחרר טובין מן המכס. אם גם אתם שואפים למקצוע מאתגר עם קשר לסחר הבינ"ל הזדרזו להירשם אל לימודי פקיד רישוי מכס.

למי מיועד קורס הכנת לבחינת פקידי רישוי?

קורס פקידי רישוי לענייני מכס מיועד לכל מי שמעוניין לזכות ברישיון לעסוק בתחום הסחר הבינ"ל ולהשתלב בעבודות מרתקות וחשובות בחברות שעוסקות בייבוא וייצוא, הסחר הבינלאומי, רכש ולוגיסטיקה והמכס. הלימודים מתאימים במיוחד למי שכבר עובדים בתחומים אלו ומעוניינים להתקדם ולהתפתח מקצועית.

כמו כן, לימודי פקידי רישוי מוסמכים יכולים להתאים לאנשים שעובדים במחלקות עסקיות של חברות בין לאמיות עם סניפים במדינות שונות ותחום אחריותם, משלוח של חומרי גלם וטובין שונים. הלימודים האלה אף יכינו אותם לקראת בחינת פקידי הרישוי הרשמיים. באופן זה הם יוכלו להתקדם במקום עבודתם, או למצוא משרות בכירות יותר בחברות אחרות.

קורס הכשרת פקידי רישוי עשוי להתאים אף לבעלי עסקים שיש להם קשרים עם לקוחות או ספקים מחו"ל והם רוצים לייעל את תהליכי משלוח הטובין באמצעות הידע וההסמכה של פקידי רישוי מכס.

מה הם תנאי הקבלה לקורס הכנת לבחינת פקידי רישוי?

על מנת להתקבל ללימודי קורס פקידי רישוי יהיה על המועמדים לעמוד בדרישות הקבלה הבאות: להיות מעל גיל 18, להציג אישור על סיום של 10 שנות לימוד לפחות ובחלק מהמכללות ידרשו הצגת אישור על השלמת 12 שנות לימוד ואף תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, מכיוון שמדובר בתחום רגיש, שיש בו נגיעה לענייני כספים וטובין, ידרשו בחלק מן המכללות הצגת תעודת יושר שתאשר שלמועמד אין אישום פלילי. יתר על כן, מכללות רבות מקבלות אל שורותיהן רק בעלי ידע וניסיון מעשי בעבודה בתחומי הייבוא, הייצוא והמכס או בוגרי קורסים בסיסיים בתחום (כקורס סחר בינלאומי, לדוגמא). גם ראיון קבלה אישי של המועמד אמור גם לסייע לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד לקורס.

כמה זמן נמשך קורס הכנת לבחינת פקידי רישוי?

משך לימודי קורס פקידי רישוי לענייני מכס נע, בדרך כלל, בין חמישה חודשים לשנה. הלימודים בקורס כוללים בין מאה וחמישים למאתיים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין שלושים לארבעים וחמישה מפגשי לימוד. הלימודים יתקיימו בדרך כלל בין מפגש אחד לשני מפגשי לימוד בשבוע (ייתכן שאחד מהימים יהיה בשישי).

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה, סטודנטים עמוסי לימודים או עסוקים מכל סיבה אחרת, תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

מה לומדים בקורס הכנת לבחינת פקידי רישוי?

קורס הכשרת פקידי רישוי יקנה לבוגרים את מיטב הידע והכלים הדרושים לפקיד הרישוי המקצועי והאיכותי ואף יכין אותם למעבר מוצלח של בחינות רישוי הממשלתיות. לימודי פקיד רישוי מכס את יכילו את הנושאים והתכנים הבאים: מונחי הסחר Incoterms, מסמכים הקשורים בסחר חוץ, שיטות התשלום בסחר בינלאומי, הסכמי סחר בין לאומי, תעודות מקור – תוקף, תפקיד בית המכס והתהליכים המתנהלים בו, תהליכי יצוא-יבוא, ביטוח ימי, יבשתי ואוירי, חוקיות היבוא, פקודת מכס, סיווג ותעריפי סחורות, בלדרות, חוק מס הקניה, מחסנים רשויים, תביעות והחזרי מיסים, פטור זמני, סוכן האוניה ותפקידיו ועוד.

כמו כן, כוללים הלימודים את התכנים הבאים: שטר המטען, פקודת המסירה, משלוח בין לאומי הובלה אווירית, סוכן המכס-תפקידו ואחריותו, הובלה אווירית, הובלה ימית, מיסים - יבוא ייצוא, תעריפים ועקרונות סיווג, שחרור של טובין מהמכס, יבוא וייצוא בהתאם למסגרות החוק, הכרות עם שמאות ימית ואוירית, הסכמי הסחר של ישראל, הערכה של טובין, חוק סוכני המכס ופקודות המכס, סחר בינלאומי ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס הכנת לבחינת פקידי רישוי?

בוגרי לימודי פקידי רישוי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. לאחר סיום הקורס יוכלו לגשת הבוגרים לבחינות ההסמכה הממשלתיות – ואם הם יעמדו בהן בהצלחה הם יקבלו רישיון פקידי רישוי מטעם משרד האוצר (רשות המכס והמע"מ).

חובות הלימוד כוללות: עמידה בחובת נוכחות, הצלחה במבחנים במהלך הקורס ובמבחני ההסמכה הרשמיים של משרד האוצר, הגשת פרויקט גמר במכללות אשר דורשות זאת והשתלמות מעשית בעבודה כפקידי רישוי ומכס.

במה עוסקים בוגרי קורס הכנת לבחינת פקידי רישוי?

בוגרי קורס פקידי רישוי שיעברו בהצלחה את מבחני ההסמכה הממשלתיים יוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום: ברשות המיסים, בחברות עמילות מכס, במפעלים תעשייתיים שעוסקים בייבוא וייצוא, בחברות וארגונים העוסקים בסחר בינלאומי וכיו"ב.

אחרי שיצברו ניסיון רב בעבודה הם עשויים לשמש כיועצים עצמאיים לאנשי ייבוא וייצוא ומשלחים בין לאומיים, למחלקות רכש ולוגיסטיקה ולמחלקות עסקיות בחברות בינ"ל. כמו כן, הם יוכלו להציג את מועמדותם לתפקידי הוראה במכללות מקצועיות שעוסקות בתחום הסחר הבין לאומי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎