ClickCease

קורס פקידי רישוי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס פקידי רישוי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פקידי רישוי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פקידי רישוי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי פקידי רישוי

לימודי פקידי רישוי במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעשיים, מקצועיים וייחודיים אשר באים במטרה להכשיר את בוגריהם לביצוע פעולות מכס שונות בעבור סוכני המכס, המשלחים הבינלאומיים, היבואנים והיצואנים בצורה הטובה ביותר.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך השתלבות בתחומי השילוח, המסחר הבינלאומי, המכס והובלת המטענים. לימודים אלו מהווים הכנה לבחינות ההסמכה הרשמיות לפקידי רישוי מטעם אגף המכס והמע"מ, תנאי הנדרש לצורך השתלבות בעבודה בתחום.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פקידי רישוי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פקידי רישוי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס פקידי רישוי

תהליכי הגלובליזציה המתרחשים ברחבי העולם הובילו לכך שתחום הסחר הבינלאומי תפס תאוצה ומהווה חלק נכבד מעולם העסקים והכלכלה. בעקבות כך, עובדי מקצועות הרישוי והמכס מהווים את בעלי התפקידים הדרושים ביותר תחת ענף זה.

במסגרת עבודתם, אחראיים פקידי הרישוי על עבודה מול רשויות המכס לצורך שחרור המוצרים השונים עם יציאתם מנמלי הים והאוויר של המדינה, או שחרור המוצרים וחומרי הגלם שמגיעים לארץ. כמו כן, עליהם לבדוק כי החומרים והמוצרים עומדים בתנאים המתאימים טרם שחרורם מהמכס.

קהל היעד לקורס פקידי רישוי

לימודי קורס פקידי רישוי פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המצויים בראשית דרכם המקצועית המעוניינים להשתלב בענף המסחר, כמו גם לעובדי חברות ייבוא וייצוא, עובדי מחלקות בינלאומיות בבנקים וחברות ביטוח, אנשי רכש ולוגיסטיקה וכדומה, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יעשירו את ארגז הכלים המקצועי שלהם וישתלבו בתחום מבוקש ורווחי זה.

תנאי הקבלה לקורס פקידי רישוי

תנאי הקבלה לקורס פקידי רישוי משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי שליטה בסיסית בשפה האנגלית וכן שליטה ברמת משתמש ביישומי מחשב. בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 10 או 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. יתר על כן, נדרשים להציג המועמדים תעודת יושר מהמשטרה המעידה על כך שאין להם רישום פלילי.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי פקידי רישוי

משך לימודי פקידי רישוי משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 150 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חמישה חודשים לבין שנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס פקידי רישוי

במהלך לימודי הקורס בנושא פקידי רישוי מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מונחי הסחר incoterms, מסמכים הקשורים בסחר חוץ, שיטות התשלום בסחר בינלאומי, הסכמי סחר בין לאומי, תעודות מקור – תוקף, תפקיד בית המכס והתהליכים המתנהלים בו, תהליכי ייבוא-ייצוא, ביטוח ימי, יבשתי ואווירי, חוקיות היבוא, פקודת מכס, סיווג ותעריפי סחורות, בלדרות, חוק מס הקנייה, מחסנים מורשים, תביעות והחזרי מיסים, פטור זמני, סוכן האונייה ותפקידיו, שטר מטען, פקודות המסירה, מיסים, הובלה ימית, תעריפים ועקרונות סיווג, שחרור טובין מהמכס, הסכמי הסחר של ישראל, הערכה של טובין ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס פקידי רישוי

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר שיעברו את בחינות ההסמכה החיצוניות מטעם רשות המכס והמע"מ של משרד האוצר.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי פקידי רישוי

עם סיום לימודי פקידי רישוי יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו חברות סחר בינלאומי, חברות עמילות מכס, חברות ועסקים המחזיקים במחלקות ייבוא וייצוא, אגף המכס במשרד האוצר, חברות ביטוח, בנקים, נמלים, נמלי תעופה, מעברי גבול ועוד.   

לימודי המשך לאחר קורס פקידי רישוי

בוגרי קורס פקידי רישוי המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס שילוח בינלאומי בו יוכשרו לשילוח מוצרים, שירותים, אנשים וכדומה, בהתאם לדרישות ולחוקים בתחום.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס סחר בינלאומי שיכשיר אותם לביצוע תהליכי סחר באופן הטוב והמקצועי ביותר.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎