קורס כלכלה

נמצאו עבורך 15 מוסדות לימודים:

לימודי כלכלה

אם אתם יזמים מתחילים, בעלי עסק שאפתנים או עוסקים בתחום הפיננסיים, ואם אתם מרגישים כי חסר לכם ידע בסיסי בתחום הכלכלה, שיאפשר לכם להתקדם מקצועית, אישית ותעסוקתית - הגעתם למקום הנכון. ענף הכלכלה שזור בכל היבטי החיים - החל מחישוב התקציב אותו אתם משקיעים בקניות החודשיות בסופר הקרוב לביתכם, וכלה בהחלטות מורכבות הנלקחות כחלק משיקול כלכלי נרחב במקום העבודה. עולם הכלכלה אינו מדבר לכולם, אך היכרות עם מושגי היסוד בתחום, חיונית לניהול כלכלת בית מאוזנת, ואף משמעותית יותר כאשר מדובר בחלק מקריירה בענף.

בין אם אתם שכירים השואפים לקבל הכשרה איכותית שתקנה לכם ידע לניהול משק בית מוצלח ורווחי, ובין אם ידע בתחום הכלכלה חיוני להתקדמותכם במקום העבודה, ודאי תשמחו לדעת כי כיום ניתן להשתלב בלימודים מעשירים אלו במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ.

קורס כלכלה קיים הן במסגרת קורס בסיס המקנה למשתתפיו ידע ביסודות הכלכלה, והן במסגרת קורסים מקיפים ומורכבים יותר, הכוללים נושאים כגון מאקרו כלכלה ומיקרו כלכלה. לימודי כלכלה עשויים לשמש אתכם בכל מישורי החיים, להרחיב את אופקיכם ולהוות עבורכם דריסת רגל בעולם התעסוקה הפיננסי. לימודי כלכלה מציעים הכשרה פיננסית לבעלי עסקים, או לכל המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים שברשותם. בעמוד זה תוכלו לקרוא את כל הפרטים אודות קורסי הכלכלה המוצעים במכללות המובילות ברחבי הארץ: תנאי הקבלה, משך הלימודים, התכנית המעשירה והתעודה המוענקת עם תום הקורס.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס כלכלה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס כלכלה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס כלכלה

ידע בסיסי בכלכלה הוא אחד מהפרמטרים הנדרשים להשתלבות בעבודה בתחומים כגון נדל"ן, שוק ההון או יזמות עסקית. רבים שואפים להיחשף למושגי היסוד בתחום הכלכלה, אך אינם מעוניינים בלימודי תואר ראשון בכלכלה הנמשכים זמן רב, עם דרישות קבלה ספציפיות יותר כגון בגרות מלאה וציון פסיכומטרי בממוצע גבוה יחסית. אולי כבר יש לכם תואר ראשון, או שאתם כבר עובדים במשרה מלאה ואינכם מעוניינים בלימודים אינטנסיביים, אלא רק בלימודי העשרה. במקרה זה קורס כלכלה יתאים לכם בדיוק. 

בהתאם לביקוש ההולך וגובר ללימודי תעודה בתחום הכלכלה, החלו מכללות רבות להציע מסלולי לימוד ממוקדים בתחום, הן במסגרת קורס בסיסי והן במסגרת קורסים מתקדמים יותר. בחלק מן המכללות, ניתן ללמוד קורס כלכלה מתוקשב, המועבר באמצעות האינטרנט וכולל, בדומה לקורסים הפורנטליים, חומר לימוד תיאורטי נרחב, תרגולים ובחינות. לימודים אלו כוללים את טובי המרצים המומחים בתחומי שוק ההון והכלכלה - וכל זאת תוכלו למצוא במקום הקרוב לביתכם, מבלי הצורך להרחיק ללמוד על שוק ההון בבורסה בתל אביב. 
קורס כלכלה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועדים קורסים בכלכלה?

קורס כלכלה מיועד למעוניינים להרחיב את אופקיהם, ולרכוש מושגי יסוד בתחום. במכללות רבות, מוצע קורס כלכלה במסגרת לימודי ייעוץ השקעות, ניהול תיקי השקעות, יזמות עסקית ועוד. במקרה זה, קורס כלכלה מיועד למי שכבר רכש אי אילו מושג יסוד בתחום, ועל כן אם אין לכם ידע או ניסיון קודמים בתחום - כדאי שתפנו לקורס כלכלה בסיסי, אותו מציעות מכללות רבות למי שרוצה להיכנס לתחום שוק ההון או הנדל"ן, ולימודים אלו יהוו עבורו דלת כניסה לעולם העשיר של השקעות, בורסה, בנקאות ועוד. 

מה הם תנאי הקבלה לקורסים בכלכלה?

תנאי הקבלה לקורס כלכלה משתנים ממכללה למכללה: הדבר תלוי בסוג הקורס אליו אתם מעוניינים להירשם: תנאי הקבלה לקורס כלכלה בסיסי אינם מחמירים, ולרוב כוללים 12 שנות לימוד, וראיון קבלה קצר, שנועד לבדוק את מידת הנכונות שלכם להשקיע בלימודים. תנאי הקבלה לקורס כלכלה מתקדם יותר דורשים לא רק 12 שנות לימוד, אלא גם ידע או ניסיון קודמים הקשורים לכלכלה, מתמטיקה, חשבונאות וכדומה. גם כאן ייתכן ותידרשו לעבור ראיון קבלה, כדי לבחון את מידת התאמתכם ללימודים. 

לרוב, קורסי הכלכלה במכללות נלמדים בשפה העברית, ולכן אם אין זו שפת האם שלכם, כדאי לכם לקחת קורס עברית קצר, כדי לשפר את העברית שלכם. 
קורס כלכלה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים קורסים בכלכלה?

משך קורס כלכלה משתנה ממכללה למכללה: ישנם קורסים בתחום הכלכלה, שמהווים רקע בסיסי ואפילו מבוא ללימודי כלכלה ושוק ההון אחרים, ועל כן יהיו קצרים יחסית ויימשכו מספר שבועות. קורסי כלכלה אחרים, מתקדמים ומעמיקים יותר, יימשכו יותר זמן - אפילו מספר חודשים. 

הקורס מתקיים לרוב פעם או פעמיים בשבוע, ורוב המכללות מציעות בחירה בין מסלול לימודי בוקר ללימודי ערב, כך שגם אם אתם עובדים בבוקר, או בעלי עיסוקים דווקא בשעות הערב - תוכלו להירשם ללימודים מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מה לומדים בקורסים בכלכלה?

קורס כלכלה בסיסי כולל נושאים כגון יסודות במיקרו כלכלה, התנהגות הצרכן והפירמה, עקומות ביקוש והיצע, שיווי משקל בתנאי תחרות, התערבות ממשלתית ותחרות בלתי משוכללת (מונופול) ועוד. כמו כן יעשה מיקוד על יסודות במאקרו כלכלה - חשבונאות לאומית, קביעת התוצר במשק, מדיניות פיסקאלית, שוק הכסף ומדיניות מוניטרית, ויסודות בכלכלה בינלאומית - מאזן התשלומים, יתרון יחסי, שוק מטבע חוץ ומדיניות שער החליפין.

הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות, עם מתן יחס אישי לכל תלמיד. צוות המרצים כולל מומחים בעלי ניסיון עשיר בתחום הכלכלה, שוק ההון וההשקעות. הלימודים כוללים שיעורים פרונטליים והכנת תרגילים בבית. 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורסים בכלכלה?

בוגרי קורס כלכלה, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (כגון: נוכחות בשיעורים, הגשת תרגילים, מעבר מבחן סופי), יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

מבחינת אפשרויות התעסוקה, בוגרי הקורס יכולים לנצל את הידע שרכשו כדי לסחור עצמאית בורסה, לנהל משק בית בצורה חכמה, להיעזר בידע כדי לנהל את העסק או קרן פרטית. כמובן שניתן להשתמש בידע כדי להתחיל לעבוד בכל מסגרת פיננסית או לשלב את הכלים שרכשו בעסק עצמאי. ניתן לעבוד כטלרים בבנקים, לעבוד במשרדי מסחר, ייצוא וייבוא ועוד. 

הבוגרים יכולים להמשיך ללימודים אקדמאיים בתחום בנקאות או להשתלב בקורסים נוספים המתמקדים בשוק ההון או ניהול פיננסי

מודעה
מחפש קורס כלכלה?
מחפש קורס כלכלה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, רמת גן, כפר סבא, חיפה, ירושלים, באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, תל אביב וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: קרית אתא ונתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עכו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: נצרת עלית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כפר סבא
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: מודיעין
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפון הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה