קורס לובינג

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס לובינג
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס לובינג?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס לובינג?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי לובינג

קורס לובינג מבקש לפתח בקרב הסטודנטים דרכי חשיבה המתאימות לשיווק וקידום מטרות ורעיונות בזירה הפוליטית, וכן גם להכשיר את המשתתפים בתחום הגיוס לצורך השגת היעדים. הלוביסט מתמחה בגיבוש אסטרטגיות ובייעוץ אסטרטגי; בעל יכולות משא ומתן וניתוח מהלכים פוליטיים ובנוסף כז היכול לבנות ולהוביל מסרים תקשורתיים. בנוסף, הקורס מקנה לסטודנטים ידע על מבנה הממשל בישראל ועל דרכי פעולתו במטרה להכשיר אותם לעבודה של לוביסטים (שדלנים) מקצועיים, המייצגים קבוצות אינטרס ומשפיעים על הכנסת והממשלה לקבל החלטות שתואמות את האינטרסים של אותה קבוצה. הקורס הינו חלק בלתי נפרד מלימודי פוליטיקה וממשל ומתמקד בראש ובראשונה בדרכי שכנוע אפקטיביות שישיגו את מטרות השדלנים. 

הסטודנטים בקורס לובינג לומדים להכיר היטב את עבודת הכנסת ואת עבודת העוזרים הפרלמנטריים בישראל. כמו כן, הסטודנטים רוכשים ידע על מבנה המערכת הפוליטית, חקיקה, שאילתות, הצעות לסדר היום, על הדרכים והכלים להשגת מטרות פוליטיות וציבוריות, אסטרטגיות של מאבקים ועוד. בואו לקרוא על לימודי לובינג!
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס לובינג?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס לובינג?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס לוביסטים

לובינג (בעברית - שדלנות) הוא העברת מידע למקבלי ההחלטות בממשל על ידי נציג של קבוצת אינטרס, בדרך שתשפיע על מקבלי ההחלטות לקבל החלטות שיקדמו את האינטרסים של קבוצת האינטרס המיוצגת. לדוגמה: ההסתדרות הרפואית נעזרה בחברת לובינג כדי למנוע ממשרד האוצר לבצע קיצוץ בסל התרופות.

פעילות הלובינג בישראל הנמצאת עדיין בחיתוליה לעומת פעילות הלובינג בארה"ב (שם היא מקובלת כבר יותר מ-100 שנה) צוברת תאוצה ועוברת תהליך של התמקצעות.

הסטודנטים בקורס לובינג לומדים להכיר היטב את עבודת הכנסת ואת עבודת העוזרים הפרלמנטריים בישראל. הסטודנטים רוכשים ידע על מבנה המערכת הפוליטית, חקיקה, שאילתות, הצעות לסדר היום, על הדרכים והכלים להשגת מטרות פוליטיות וציבוריות, אסטרטגיות של מאבקים ועוד.

מה לומדים בקורס לוביסטים?

נושאי הלימוד בקורס לובינג משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב המכללות קורס לובינג מקיף את הנושאים הבאים: לובינג בישראל, מערכת קבלת ההחלטות, מבנה המערכת הפוליטית, עבודת הכנסת והממשלה, קבוצות אינטרס - יחסי הגומלין בין הקבוצות, צרכני הלובינג, עבודה פרלמנטרית, תפקיד התקשורת - יחסי ציבור ודעת קהל, אסטרטגיות של מאבקים לקידום אינטרסים, הלובינג הפורמלי והא-פורמלי, מוקדי הכוח ועוד.

למי מיועד קורס לוביסטים?

קהל היעד בקורס לובינג משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורסי לובינג מיועדים לקהל הרחב של מתעניינים בתחום הלובינג ובהשפעה על תהליכי קבלת החלטות בישראל.

כמה זמן נמשך קורס לוביסטים?

משך לימודי לובינג משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס לובינג נמשך כ-88 שעות אקדמיות.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס לוביסטים?

אם נושאים אלו מעניינים אותך, אולי תתעניין גם בלימודי ממשל ופוליטיקה או בלימודי מדעי המדינה. הסטודנטים בקורס לובינג משלב לימודים עיוניים עם התנסות מעשית בתכנון פעילות לקידום נושאים סביבתיים, כלכליים, חברתיים או חינוכיים. הסטודנטים רוכשים את  הכלים המעשיים הנדרשים לעבודה של לוביסטים ובחלק מהקורסים גם לעבודה של עוזרים פרלמנטריים.

אפשרויות לימודים נוספות שיכולות להילקח בחשבון הינן לימודי יחסי ציבור, אשר מתמקדים בקידום רעיונות של מפלגות, מוצרים, תכנים המופיעים לרוב באמצעי התקשורת השונים (טלויזיה, רדיו ואינטרנט).

קורס פרזנטציה הינו קורס נוסף, אשר מאפשר ללומדים לקבל את הכלים והמיומנויות אשר חשובות להם לשם הצגת תכנים בצורה ברורה ונכונה, אשר הצופים בה יוכלו לעקוב ולהבין את התכנים המוצגים בפניהם. 

במה עוסקים בוגרי קורס לוביסטים?

בסיום הלימודים מקבלים הלומדים את הכלים הדרושים להם לשם התנהלות נכונה וחוקית בכנסת ישראל. כיום, ניתן למצוא לוביסטים העובדים לטובת הצגת דעותיהם האישיות גם ללא תשלום וזו מתוך אמונה כי באמצעות נחישות, ופעילות אינטנסיבית בכנסת יחד עם החכי"ם השונים, יוכלו להשיג את מטרתם.

מן הסתם, חשוב שלפני שאתם פונים ללימודים, תבדקו מה הם כוללים, מה הסילבוס, מה גובה השכר ההתחלתי ומה גובה השכר המקסימלי שניתן להגיע אליו.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎