קורס עמילי מכס

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עמילי מכס
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עמילי מכס?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עמילי מכס?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי סוכני מכס במכללות

עמילי מכס, הידועים גם כסוכני מכס, הם אנשי מקצוע מומחים בתחומי הסחר הבינלאומי, השילוח הבינלאומי, היבוא והיצוא. עמיל מכס מייצג חברות השונות שעוסקות במסחר בין לאומי, מול רשויות המכס בארץ. הוא אמור למלא טפסים הקשורים לתהליכי הייבוא והייצוא והוא למעשה משמש כמתווך בין היבואנים והיצואנים לרשויות המכס. במסגרת תפקידו הוא גם גובה תשלום על פעולותיו וגם את כספי המיסים שאמורים להיות מופרשים לטובת המדינה. לרוב סוכן מכס יעבוד בעמדה מיוחדת במסופי תחנות מכס. מכיוון שעבודתו של עמיל המכס דורשת בקיאות בנושאים רבים, להיות "מומחה" במילוי שלל הטפסים הרלוונטיים ולהוביל את העסק בהצלחה במבוך הבירוקרטי של תהליכי היבוא והיצוא, נדרשת הכשרה מקיפה.

לימודי הכשרת עמילי מכס נועדו להעניק את ההכשרה הנאותה לכל מי שמעוניין לתפוס את מקומו בתחום המבוקש של ייבוא יצוא וסחר בינ"ל. במהלך הקורס ישימו דגש על הערכת סחורות, הסכמי סחר, סיווג טובין ועוד נושאים רבים. ישנן התמחויות שונות בתחום עמילות מכס, כמו: עמיל מכס ליבוא רכב, עמיל מכס ליבוא אישי, עמיל מכס לעסקים קטנים, עמיל מכס פרטי ועוד. אם גם אתם מעוניינים במקצוע מבוקש בתחום הסחר הבינלאומי, הנכם מוזמנים לקרוא עמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עמילי מכס?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עמילי מכס?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס עמילות מכס

בין תחומי האחריות החשובים של עמיל המכס אפשר למצוא את הסיווג של הטובין על פי כל מיני קריטריונים. סיווג כזה אמור לקבוע את גובה המס אשר ייגבו על סחורה זו. כמו כן עמיל המכס יטפל בניירת הקשורה לטובין, בה יציינו את כמות המס והאגרות שישולמו על הסחורה הספציפית. הוא גם יוודא שהמוצרים שיובאו חוקיים ושאפשר להכניס אותם לארץ. במקרה של מוצרים לייצוא הוא זה שאמור להנפיק את רשומות הייצוא, לתווך לעיתים במקרים של ביטוחי מטען, טעינה פריקה ובדיקת מכולות ובבעיות לוגיסטיות אחרות. מכיוון שהסחר הבינלאומי צומח משנה לשנה, גדל גם הצורך באנשי מקצוע מיומנים שישלטו בכל המטלות שהוזכרו למעלה.

מטרת קורס פקיד עמילות מכס, להכשיר אנשים בתפקיד מרכזי בעולם הסחר הבינ"ל, הייבוא והייצוא. במסגרת עבודתו של פקיד עמילות מכס קיימות התמחויות שונות כמו: עמיל מכס פרטי, עמיל מכס ליבוא אישי, עמיל מכס ליבוא רכב, עמיל מכס לעסקים קטנים ועוד. אם אתם שואפים ליהנות מחווית לימודים מאתגרת ומעניינת וממקצוע מתגמל עם זיקה לסחר העולמי, מהרו להירשם אל לימודי הכשרת עמילי מכס.

מי קהל היעד לקורס עמילי מכס?

הלימודים בקורס הכשרת סוכני מכס מיועדים בעיקר לפקידי רישוי בעלי ניסיון, מעל גיל 23 אשר יש להם תעודת בגרות ותעודת פקיד רישוי רשמית של אגף המכס והמע"מ. הם אמורים להיות עם ותק של שנתיים, תחת פיקוח של עמיל מכס עם ניסיון של מעל לחמש שנים. הלימודים האלו משמשים הכנה לבחינות ההסמכה הרשמיות של עמילות המכס מטעם המדינה.

כמו כן, עשויים הלימודים האלה להתאים לנציגי חברות עסקיות שיש להם זיקה לתחום הייבוא הייצוא והסחר הבין לאומי ובנוסף עבדו בעבר כפקידי רישוי. הם יוכלו באופן זה לייצג את החברה שלהם מול רשויות המכס. גם בעלי עסקים קטנים ובינוניים שבעבר עבדו כפקידי רישוי וכעת הם בעלי עסק עצמאי ורוצים לעבוד ישירות מול רשויות המכס, יפיקו תועלת רבה מלימודי קורס פקיד עמילות מכס.

מה תנאי הקבלה לקורס עמילי מכס?

תנאי הקבלה לקורס עמילות מכס כוללים את הדרישות הבאות: על המועמדים להיות תושבי ישראל, בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי תעודת בגרות מלאה ובני 23 ומעלה. כמו כן, על הבוגרים להיות פקידי רישוי מוסמכים, ובעלי ניסיון של שנתיים לפחות בעבודה אצל סוכן מכס מורשה (מכללות אחדות אף דורשות ניסיון מעשי של חמש שנים בעבודה בתחום).

דרישות אלו מהוות את דרישות הסף של אגף המכס והמע"מ לקבלת רישיון "סוכן מכס" ועל כן אם אינכם בתנאים אלו, לא תוכלו לקבל את הרישיון המבוקש ולהשתלב בעבודה בתחום.

מכללות אחדות מציבות תנאי קבלה נוספים. ולעיתים נדרשים המועמדים לעבור מבחנים ייעודיים שונים (כגון מבחן ידע רלוונטי, או מבחן באנגלית, לדוגמא) ולעמוד בריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמדים ללימודים ולעיסוק בתחום.

מה משך הלימודים לקורס עמילי מכס?

משך הלימודים בקורס הכשרת סוכני מכס נע בין 270 ל-350 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים נמשכים בין חצי שנה לשנתיים – בהתאם למתכונת הלימודים (מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש) וסך שעות הלימוד הכולל. בדרך כלל יתקיים בין מפגש אחד לשני מפגשי לימוד בשבוע, כאשר אורך המפגשים נע בין 4 ל-8 שעות לימוד אקדמיות, בהתאם להחלטת המכללות עצמן.

אם אתם מעוניינים להתקדם מקצועית ולהשתלב בלימודים אלו, אך חוששים כי עקב סדר יומכם העמוס לא תוכלו לעשות זאת – יש לנו חדשות טובות עבורכם! מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב, ולעיתים אף לימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם מבלים את רוב שעות יומכם בעבודה, תוכלו להשתלב בלימודים בזמנכם הפנוי, ללא צורך לוותר על ימי עבודה רבים.

מה נושאי הלימודים לקורס עמילי מכס?

תכנית הלימודים בקורס הכשרת עמילי מכס היא מקיפה ומעמיקה, ודואגת להקנות לבוגריה את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לעמיל המכס המקצועי והאיכותי. מרבית הקורסים בתחום כוללים, בין היתר, את הנושאים והתכנים הבאים: פקודות המכס, חוק סוכני המכס, חוקיות היבוא והיצוא, סיווג טובין, הערכת סחורות – הסכם WTO, מע"מ ומס קניה, יבוא אישי, יבוא רכב אישי, חוקי מיסים עקיפים.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על הסכמי סחר בינלאומי, הובלה ימית והובלה אווירית, INCOTERMS, שיטות תשלום בינלאומיות, רשימון היבוא, שחרור טובין, היבטים משפטיים בסחר חוץ, ביטוח ימי, ועוד שלל נושאי לימוד הדואגים להכשרת הבוגרים כעמילי מכס מהמעלה הראשונה, ומכינים אותם למעבר של מבחני הרישוי של אגף המכס והמע"מ.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס עמילי מכס?

בוגרי לימודי הכשרת עמילי מכס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. לאחר סיום הקורס בהצלחה יוכלו הבוגרים לגשת לבחינות החיצוניות של אגף המכס והמע"מ – בחינה בידיעה כללית, בחינה במושגי יסוד, בחינה בסיווג, בחינה בהערכה ובחינה בעל פה, ואם יעברו בהצלחה את כל הבחינות ויסיימו את תקופת ההתמחות, יהיו זכאים לרישיון "סוכן מכס" מטעם אגף המכס והמע"מ.

חובות הלימוד האחרות כוללות: עמידה בחובת הנוכחות, הגשת תרגילים והשתתפות פעילה במהלך הלימודים, הגשת פרויקט גמר במכללות שדורשות זאת ועוד.

מה אפשרויות תעסוקה לבוגר קורס עמילי מכס?

בסיום לימודי קורס סוכני מכס, ולאחר קבלת רישיון "סוכן מכס" יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כעמילי מכס בחברות ועסקים שונים העוסקים ביבוא, יצוא וסחר בינלאומי, ולייצג את מעסיקיהם מול רשויות המכס. מתוקף תפקידם יהיו סוכני המכס אחראים על פקידי הרישוי והמסווגים העובדים איתם. 

מקום עבודה נוסף בו יוכלו בוגרי קורס פקיד עמילות מכס, להשתלב הוא כסוכני מכס במסגרת של משרד האוצר – אגף המכס והמע"מ.

סיכום קורס עמילי מכס

לסיכום, אם כבר סיימתם את קורס הכשרת פקידי הרישוי ואף צברתם ניסיון מעשי בעבודה בתחום, והגעתם למסקנה כי הגיע הזמן להתקדם ולהתפתח מקצועית לתפקידים מאתגרים, בכירים, יוקרתיים ורווחיים יותר – לימודי קורס פקיד עמילות מכס יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודים אלו, הנמשכים, בדרך כלל, פחות משנה – יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים, וידאגו להכין אתכם לבחינות של אגף המכס והמע"מ, הדרושות לצורך קבלת רישיון העיסוק בתחום. אז בואו ליהנות מלימודים שהם נכס – הצטרפו אל לימודי הכשרת עמילי מכס.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎