קורס שמאות רכוש

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי שמאי רכוש במכללות

שמאות הרכוש והחקלאות (הידועה גם כשמאות כללית, והייתה ידועה בעבר כשמאות אלמנטארית) עוסקת בהערכת השווי הכספי של רכוש מכל סוג (פרט לכלי רכב – בהם עוסק שמאי הרכב, ומקרקעין – בו עוסק שמאי המקרקעין), מוניטין וזכויות, ובהערכת הערך הכספי של הנזק הנגרם להם – מכל סיבה שהיא (כוחות טבע, פריצה וכיו"ב).

אמנם שמאי הרכוש, בניגוד לשמאי רכב ומקרקעין, אינם נדרשים לרישיון על מנת לעסוק בתחום, אך כוחות השוק גרמו לכך כי רק בוגרי הקורסים הטובים בתחום (דוגמת הקורסים המתפרסמים בעמוד זה), אשר גם חברים באיגוד שמאי הביטוח בישראל, זוכים לדרישה גבוהה בשוק העבודה. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס שמאות רכוש.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שמאות רכוש?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שמאות רכוש?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס שמאות רכוש


שמאי הרכוש זוכים לביקוש רב בשוק העבודה – שכן שירותיהם נדרשים בשלל מקרים – במקרים בהם נגרם נזק לרכוש (הייתה פריצה לדירה, או פרצה שריפה בבית עסק), במקרי פירוק שותפויות וגירושין (פירוק נכסי נישואין), בקביעת ערך מוניטין, במקרים בהם נדרש להעריך את שוויו של רכוש (כגון במקרי הערכת שווי של יצירת אמנות), בבוררויות עסקיות, בתביעות מול חברות ביטוח ובמקרים רבים נוספים.
קורס שמאות רכוש
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס שמאות רכוש?


הלימודים בקורס שמאות רכוש מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בתחום יוקרתי זה, ולקבל הכשרה מקצועית איכותית שתעזור להם להשתלב בשלל העבודות בשוק העבודה השוקק בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לעורכי דין המעוניינים להתמחות בתחום, כמו גם למהנדסים, סוכני ביטוח, כלכלנים, הנדסאים וכל מי שעבודתו משיקה לתחומים אלו, או כל מי שמעוניין בהסבה מקצועית.

אם אתם מתעניינים בלימודי שמאות רכוש וחקלאות, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורס שמאות רכב, קורס שמאות מקרקעין וקורסים נוספים מתחומי הביטוח. כמו כן, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי התואר הראשון בביטוח.   

מה תנאי הקבלה לקורס שמאות רכוש?


תנאי הקבלה ללימודים בקורס שמאות כללית (שמאות רכוש וחקלאות) כוללים בדרך כלל דרישה לידיעת מתמטיקה ברמה של שלוש יחידות לימוד לפחות. לעיתים אף נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, ובחלק מהמכללות אף נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון.

בחלק מהמכללות מתקיימים מבחנים ייעודיים מסוימים (כגון מבחן במתמטיקה) כמו גם ראיונות קבלה אישיים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

תנאי הקבלה לקורס שמאות רכוש וחקלאות במכללת עדיף, לדוגמא, כוללים דרישה לידע במתמטיקה ברמה של 3 יח"ל. כן מיועדים הלימודים לבני 18 ומעלה בלבד.
קורס שמאות רכוש
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס שמאות רכוש?


לימודי שמאות כללית אינם לימודים קצרים בדרך כלל, שכן הכשרתם של אנשי המקצוע בתחום היא מקיפה ומעמיקה במיוחד, ורוב הקורסים בתחום נמשכים בין שנה וחצי לשנתיים, ומועברים במתכונת של מפגש אחד או שניים בשבוע.

אם אתם מעוניינים בלימודים מעשירים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם המלא והעמוס יקשה עליכם להשתלב בלימודים – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב (לעיתים קיימת אפשרות גם ללימודי בוקר, ולעיתים מוצעים לימודי ערב בלבד), כך שגם אם אתם אנשים עובדים, סטודנטים, או עסוקים מכל סיבה אחרת במהלך שעות היום – תוכלו ליהנות מלימודים אלו בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים לכם ביותר.

מה נושאי הלימוד לקורס שמאות רכוש?


תכנית הלימודים בקורס להכשרת שמאי רכוש וחקלאות היא עשירה למדי, ותכשיר אתכם בכל הידע והכלים הדרושים לשמאי הכללי המקצועי והאיכותי.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: יסודות הביטוח, יסודות החשבונאות, יסודות במכונות, יסודות החשמל, תשתיות, מבנים, רישוי עסקים, עבודות קבלניות, אמצעי מיגון, מחשבים ומוצרי אלקטרוניקה, חבויות, מדעי האש, חקלאות – ירקות, בעלי חיים, חממות ודגנים, סיכוני אש ופריצה, שמאות הנדסית, שבר מכאני וציוד אלקטרוני, אובדן רווחים, נזק תוצאתי, נזק פיזי, אובדן רווחים, פוליסות ביטוח, מבוא לכלכלה חקלאית, חממות פרחים, נזקי חקלאות, הערכת תכולת דירה, נזקי מים, נזקי טבע, נזקי טרור ומלחמה, אומדני נזק למבנים, דיני רכוש, היבטים משפטיים ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס שמאות רכוש?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. מכללות אחדות מציעות לבוגרים תעודה יוקרתית ונחשבת, המוכרת וחתומה על ידי איגוד שמאי הביטוח בישראל.

שימו לב – אמנם אין דרישה בחוק לרישוי שמאי רכוש, אולם שמאים אשר אינם עברו קורס מקיף ואינם חברים באיגוד שמאי הביטוח בישראל, יתקשו להשתלב בעבודות בתחום, ועל כן מומלץ ללמוד את הקורס רק במכללות בהן תכנית הלימודים מוכרת ומפוקחת על ידי איגוד השמאים. כל המכללות המפורסמות בעמוד זה הן עתירות מוניטין ומוכרות ע"י האיגוד.

מה אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס שמאות רכוש?


בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות רווחיות בחברות ביטוח וחברות שמאות, או לעבוד כעצמאיים בתחום ולתת שירותי שמאות כללית לקהל הרחב – לאנשים פרטיים, ארגונים עסקיים ומפעלים.

מה אפשרויות המשך לימודים לקורס שמאות רכוש?


בוגרי הקורס יכולים להמשיך בתחום (ובתחומים קרובים) ולפנות ללימודי תואר ראשון בביטוח או לימודי תעודה שונים בתחומי הביטוח - כקורס סוכני ביטוח, לדוגמא.

סיכום קורס שמאות רכוש

לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בעבודה מרתקת, מגוונת ורווחית, בה תעסקו בהערכת השווי הכספי של רכוש ומוניטין (או הנזק הנגרם להם) – קורס שמאות רכוש וחקלאות מיועד עבורכם.

לימודים מקיפים ומעמיקים אלו, הנמשכים קרוב לשנתיים, יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לשמאי הכללי המקצועי והאיכותי, כך שתוכלו, מיד בסיומו, להצטרף לאיגוד שמאי הביטוח הישראלי (בהנחה כי למדתם במכללה המוכרת על ידי האיגוד), ולהתחיל לעסוק בתחום כעצמאיים או כשכירים.
מודעה
מחפש קורס שמאות רכוש?
מחפש קורס שמאות רכוש?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, רמת גן, online
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה