ClickCease

תואר ראשון ביום אחד בשבוע

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
תואר ראשון ביום אחד בשבוע
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר ראשון ביום אחד בשבוע?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר ראשון ביום אחד בשבוע?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון ביום לימודים אחד בשבוע

בימינו, בניגוד למה שהיה מקובל לפני ארבעים שנה, תואר ראשון מהווה תנאי סף להצגת מועמדות למגוון משרות אטרקטיביות המשק. אם בעבר היו מסתפקים בתעודת בגרות מלאה היום צעירים רבים פונים ללימודי תואר ראשון בתחומים רבים, חלקם מבוקשים מאוד בשוק העבודה וחלקם משמשים יותר כלימודי העשרה. הבעיה העיקרית עם לימודי תואר ראשון היא שבדרך כלל הם נמשכים לפחות שלוש שנים והם מתקיימים ברוב ימות השבוע. כך למעשה הסטודנט לא יכול להרוויח מספיק כסף בזמן הלימודים ונוסף על כך הוא לא יכול לצבור ניסיון מקצועי, שבימינו במקרים רבים חשוב יותר בשוק העבודה מאשר לימודי תואר.

מן הטעם הזה, חלק מן המכללות פיתחו לימודי תואר ראשון ייחודיים -  תואר ראשון ביום אחד בשבוע. במסגרת לימודים זו הסטודנטים יוכלו לרכז את כל הקורסים הרלוונטיים בסמסטר ביום לימודים מרוכז, מה שיאפשר להם לעבוד במשרה כמעט מלאה בשאר ימי השבוע, לצבור ניסיון מקצועי, להצליח לממן את לימודיהם ולהתקדם מקצועית בחיים במהירות גבוהה יותר מאשר סטודנטים שלומדים במסגרת רגילה. אם אתם אנשים עובדים, או מעוניינים לעבוד במהלך הלימודים, תואר ראשון ביום אחד בשבוע מיועד לכם. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר ראשון ביום אחד בשבוע?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר ראשון ביום אחד בשבוע?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון ביום אחד בשבוע

עד ראשית שנות התשעים של המאה העשרים מרבית התארים האקדמיים בישראל הוענקו על ידי אחת מן האוניברסיטאות שהיו קיימות אז בארץ. אבל מאז החלו לצוץ כפטריות לאחר הגשם עשרות מכללות אקדמיות מוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה, שפיתחו תכניות לימוד ייחודיות לקראת תארים אקדמיים (תואר ראשון ותואר שני). זה נועד לענות על הביקוש הגובר בלימודי השכלה גבוהה בישראל ולאפשר למועמדים ללמוד תואר אקדמי, בלי להיות חייבים להציג מועמדות לאוניברסיטאות שבהן תנאי הקבלה מחמירים יותר וההיצע נמוך בהרבה מן הביקוש.

מכיוון שהמכללות האקדמיות מפגינות גמישות תפעולית גבוהה בהשוואה לאוניברסיטאות, מעצם טבען וכפועל יוצא הן מפתחות תכניות לימוד ייחודיות ומגוונות. אחת מהתוכניות האלה היא לימודי תואר ראשון ביום אחד בשבוע. תואר ראשון ביום אחד בשבוע נועד לאפשר לאנשים שעובדים במשרה מלאה להשלים לימודים אקדמיים, מבלי לעזוב את מקום עבודתם. כמו כן, סטודנטים צעירים שצריכים גם לממן לעצמם את שכר הלימוד, גם לממן שכר דירה וגם להחזיק אוטו, יתקשו מאוד לעשות זאת ללא עבודה במשרה מלאה. תואר ראשון ביום לימודים אחד בשבוע גם מאפשר לסטודנטים להתנסות בעבודה במהלך התואר וכך להוסיף לניסיון המקצועי שלהם.  זה יהווה יתרון עצום למי שיוצא לשוק העבודה. אנו ממליצים לכם להזדרז להירשם ללימודים איכותיים אלה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון ביום אחד בשבוע?

לימודי תואר ראשון ביום אחד בשבוע, מתאימים למספר קהלי יעד. לדוגמא צעירים לפני לימודים אקדמיים שמעוניינים לצבור ניסיון מקצועי במהלך לימודיהם ואף לעבוד במשרה מלאה. כך הם ירוויחו משכורת מכובדת שתאפשר להם להחזיק ברכב, לשכור דירה ולעמוד בתשלומים למכללה.

כמו כן, עשויים לימודים אלה להתאים לאנשים שמעוניינים לעשות הסבה מקצועית לאקדמאיים וללמוד תחום שונה לגמרי ממה שהיה תחום העיסוק שלו קודם ובכל זאת להמשיך לעבוד ולממן את עצמם.

תואר ראשון ביום לימודים אחד בשבוע עשוי להתאים גם לעובדים בחברות ציבוריות, כמו חברת חשמל, משרד החינוך, משרד הביטחון, צה"ל, וכדומה שיכולים באופן זה להמשיך ולעבוד במקביל ללימודי התואר הראשון. החברות האלו יכולים כך להעלות את הרמה המקצועית של עובדיהם ולתגמל אותם בשכר גבוה יותר.

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון ביום אחד בשבוע?

בכדי להתקבל ללימודי תואר ראשון ביום אחד בשבוע יידרש לעמוד בתנאי הקבלה הספציפיים של מסלול לימוד רלוונטי. בדרך כלל יידרש מן המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וגם להציג ציון פסיכומטרי.

ייתכן כי מועמדים מעל גיל מסוים, (מעל גיל 30, או מעל לגיל 40) לא יצטרכו להציג ציון פסיכומטרי, אלא יוכלו להסתפק בציון תעודת הבגרות. כמו כן ישנן מכינות ייעודיות לבני 30 ומעלה שעשויות לאפשר לקהל יעד זה להתקבל ללימודים אקדמיים, בהנחה והם לא עומדים בתנאי הסף לקבלה.

ברוב המקרים יידרש מן המועמדים לתואר זה לעבור גם ראיון קבלה אישי עם ראשי המסלול, מכיוון שמדובר כאן במסלול לימודים ייחודי ואינטנסיבי הדורש יכולות למידה טובות.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון ביום אחד בשבוע?

משך לימודי תואר ראשון ביום אחד בשבוע יהיה בדרך כלל ארוך יותר ממסלול לימודים רגיל לתואר ראשון, מכיוון שבמסלול לימוד רגיל לומדים במשך כל ימות השבוע. הלימודים יימשכו בין שלוש וחצי שנים לארבע שנות לימוד במסלולי מדעי הרוח והחברה, ובין ארבע וחצי לחמש שנים בלימודי הנדסה. ייתכן כי במהלך הלימודים הסטודנטים יצטרכו גם להשתתף בסמסטרי קיץ.

מספר נקודות הזכות אותן יצטרכו הסטודנטים להשלים נע בין מאה ועשרים למאה ושישים נ"ז. ייתכן כי בחלק מן המכללות בנוסף ליום הלימודים המלא במהלך השבוע, יצטרכו הסטודנטים לקחת קורסים בימי שישי, כדי להשלים במהירות גדולה יותר את חובותיהם האקדמיות.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון ביום אחד בשבוע?

לבוגרי לימודי תואר ראשון ביום לימודים אחד בשבוע, שעמדו בהצלחה בכל חובות הלימוד שלהם, יוענק תואר אקדמי (תואר ראשון) בתחום הלימוד בו התמחו.

חובות הלימוד עשויות לכלול: עמידה בחובות הנוכחות בקורסים השונים במהלך התואר, הצלחה במבחנים המסכמים בקורסים, הגשת סמינריונים או פרויקטי גמר, השתלמות מעשית בתחומי הלימוד אשר דורשים זאת והשתתפות פעילה במהלך השיעורים.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר ראשון ביום אחד בשבוע?

בוגרי לימודי תואר ראשון ביום אחד בשבוע שמעוניינים להתקדם באפיק המחקרי עשויים לפנות אל לימודי תואר שני. באמצעות לימודי התואר השני (מסלולים עם תזה) אפשר להתקדם באפיק מחקרי ללימודי דוקטורט. נוסף על כך, במקרים רבים, אנשים שעובדים בשירות הציבורי אשר מעוניינים להתקדם לתפקידים בכירים יותר במקום עבודתם אמורים לגשת למכרז. אחד מתנאי הקבלה למכרז, עשוי להיות תואר שני בתחום הרלוונטי לעיסוקם.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎