ClickCease

מכללות בחסות אוניברסיטאות

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

מכללות עם תואר של אוניברסיטה

אם אתם מעוניינים ללמוד תואר ראשון או שני בתנאים של מכללה אבל עדיין רוצים תואר עם חסות של אוניברסיטה - כדאי שתבינו לעומק כיצד העניין עובד. בעבר, רוב המכללות האקדמיות בישראל היו מכללות בחסות אקדמית שלל אוניברסיטאות, שזיהו את הביקוש ללימודים אקדמיים בפריפריה והחלו להקים שלוחות ברחבי הארץ. עם הזמן שלוחות אלה התנתקו מהאוניברסיטאות האם והפכו למכללות איזוריות עצמאיות לחלוטין. עדיין, כיום נותרו בישראל מספר מכללות חסות איכותיות ויוקרתיות. לימודי תואר ראשון משפיעים רבות על המשך העתיד התעסוקתי, וההחלטה היכן ללמוד כרוכה בלבטים ולעיתים אף חששות. לימודים במכללה עם תואר של אוניברסיטה, עונים על מספר צרכים משמעותיים של המועמדים ללימודים, שכן הם מאפשרים לסטודנט לחוות את חויית הקמפוס במכללה ולקבל יחס אישי ומטפח, ובסיום הלימודים זכאי התלמיד לתואר יוקרתי במיוחד של אוניברסיטה.

מכללה או אוניברסיטה? זו שאלה מאוד רלוונטית בהקשר של בחירת מסלול לימודים. כדאי שתדעו שכל אחד נושא משמעות אחרת וכן יתרונות וחסרונות כאחד. אם אתם מתלבטים, חוששים ותוהים מהי האופציה העדיפה עבורכם, כדאי שתדעו כי ללימודים במכללה בחסות אוניברסיטה יתרונות רבים - תכני הלימוד העשירים והמגוונים, רמת הלימודים הגבוהה והשאיפה למצוינות אקדמית, סגל המרצים הבכיר והמיומן והמוניטין המעולה. בעמוד זה תוכלו לקרוא את כל הפרטים אודות לימודים במכללות בחסות אוניברסיטאות, ולשקול את האפשרויות העומדות בפניכם טרם ההרשמה ללימודים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות מכללות בחסות אוניברסיטאות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על מכללות בחסות אוניברסיטאות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות מכללות בחסות אוניברסיטאות

מכללות בחסות אוניברסיטאות הן למעשה מעין שלוחה עצמאית של האוניברסיטה, כאשר מידת העצמאות משתנה ממכללה למכללה וכל אחת מהן מנהלת מערכת יחסים השונה מרעותה עם האוניברסיטה האם, הן מבחינה אקדמית והן מבחינה מנהלתית.  בפועל, מרבית המכללות הנ"ל מקיימות לימודים עצמאיים לצד לימודי חסות; חלק ממסלולי הלימוד במכללה מנותקים לגמרי מהאוניברסיטה מעניקת החסות ואילו חלקם האחר תלוי בה לחלוטין. למעשה, כולם נרתמים לעבודה המשותפת ולכן לא אחת, מלמדים אנשי ההוראה מטעם האוניברסיטאות במכללות החסות.

שכר הלימוד במכללות המתנהלות כשלוחות של אוניברסיטה, גובהו כשכר לימוד אוניברסיטאי, יתרון מובהק מאוד על פני לימודים במכללות שרובן פרטיות. אוניברסיטאות המציבות את עצמן בפריפריה זוכות לביקוש נרחב מאוד שכן רבים מהסטודנטים אינם בעלי מצב סוציו - אקונומי גבוה ולכן הם זוכים להשאר בקרבת הבית ולקבל השכלה אקדמית גבוהה.
מכללות בחסות אוניברסיטאות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד במכללות בחסות אוניברסיטאות? 

מסלולי הלימוד הנלמדים במכללות בחסות אוניברסיטאות, משתנים ממכללה למכללה בהתאם לאישורים הניתנים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. בחלק ממכללות החסות, תוכלו למצוא לימודי תואר ראשון בהנדסה, לימודי קדם רפואה, לימודי תואר ראשון במנהל עסקים ועוד מגוון עשיר של תחומים. מסלולי הלימוד במכללות החסות, פותחו על מנת להעניק לסטודנטים המשתתפים בהם את יתרון הלימודים במכללה, לצד היוקרה והמוניטין הגבוה של התעודה המוענקת מטעם אוניברסיטה.

האוניברסיטה ממנה מקבלת המכללה את החסות, היא הקובעת את תכנית הלימודים ובונה אותה בתיאום מלא עם סגל המרצים במכללה. הסטודנטים נהנים משני העולמות, וזוכים להכשרה המיטבית ולמירב הכלים והמיומנויות להשתלבות קלה ומהירה בשוק העבודה.

מה תנאי הקבלה במכללות בחסות אוניברסיטאות?

במרבית המקרים, תנאי הקבלה במכללות נמוכים מעט מאלו הקיימים באוניברסיטאות, אך לא כך המקרה במסגרת הלימודים במכללות בחסות אוניברסיטאות. האוניברסיטה נותנת החסות, קובעת את תנאי הקבלה הנדרשים למסלול הנלמד במכללה, והמועמדים מתקבלים ללימודים על סמך דרישות הקבלה של האוניברסיטה ולא אלו של המכללה הנחשבים לגמישים יותר. 

במידה ואתם חוששים שמא לא ציון ממוצע הבגרות שלכם אינו מספק על מנת לעמוד בתנאי הקבלה הגבוהים יחסית של מכללות בחסות אוניברסיטאות, ודאי תשמחו לדעת כי כיום מוצעים במכללות ברחבי הארץ מכינות קדם אקדמיות ומכינות להשלמת בגרויות, שיאפשרו לכם לשפר את ציוני הבגרות, או לחלופין - להשלים בגרות במקצועות החסרים לכם. 
מכללות בחסות אוניברסיטאות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודים במכללות בחסות אוניברסיטאות ואיזה תעודה מקבלים בסופה?

התעודה המוענקת עם סיום הלימודים וסיום החובות לתואר במסלולי הלימוד האלה היא תעודה מטעם האוניברסיטה. משך הלימודים נקבע על פי תנאי האוניברסיטה כשבדרך כלל תואר ראשון נמשך 3 - 4 שנים תלוי בפקולטה אליה התקבלתם.

מודעה
מחפש מכללות בחסות אוניברסיטאות?
מחפש מכללות בחסות אוניברסיטאות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כל הארץ - רעננה, תל אביב, ירושלים, ראשון לציון, פתח תקווה, נתניה, מודיעין,חיפה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, ב"ש ורעננה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה