לימודי אזרחות ודמוקרטיה

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

תואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה

אם אזרחות טובה היא נר לרגליכם, והתברכתם באכפתיות ורגישות חברתית, ואתם מחפשים לימודים שיעזרו לכם לגדל דור חדש של אנשים מעורבים חברתית – לימודי אזרחות ודמוקרטיה לתואר ראשון מיועדים עבורכם. לימודים מרתקים אלו כוללים שילוב של שלל נושאים מרתקים – מתחומי מדעי המדינה, החינוך, הסוציולוגיה ועוד.

לימודים אלו, הכוללים במרבית המקרים גם הכשרה להוראה בבתי ספר על יסודיים, יקנו לכם ידע רב ושלל כלים לקידום מדינת ישראל בנתיבי החופש, השוויון והאחווה, ויפתחו בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה – לא במערכת החינוך בלבד, אלא גם בארגוני זכויות אדם והחברה האזרחית ובעמותות סיוע לנזקקים וחלשים. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי אזרחות ודמוקרטיה לתואר ראשון.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי אזרחות ודמוקרטיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי אזרחות ודמוקרטיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה?

לימודי אזרחות ודמוקרטיה לתואר ראשון מתאימים למי שמעוניין להשפיע על עיצוב פניה של המדינה ולמי שמעוניין לחנך את הדור הבא לאזרחות טובה. הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים שפעילים בארגונים חברתיים שונים ובארגוני זכויות אדם.

אם אתם מתעניינים בלימודי אזרחות ודמוקרטיה, ייתכן כי תגלו עניין רב בלימודי תואר ראשון בחינוך והוראה, לימודי חינוך דמוקרטי או לימודי תואר ראשון במדעי המדינה.  
לימודי אזרחות ודמוקרטיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי אזרחות ודמוקרטיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באזרחות ולימודי דמוקרטיה כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה ולציון פסיכומטרי תקף. ברוב מוסדות הלימוד בתחום ניתן להתקבל עם ציונים ממוצעים בבגרות ובפסיכומטרי. כמו כן, מכללות אחדות מאפשרות קבלה על סמך ציוני הבגרות בלבד (ללא פסיכומטרי) אולם במקרים אלו נדרש ציון גבוה יותר בתעודת הבגרות. תנאי קבלה נפוץ נוסף ללימודי התחום הוא מעבר של ריאיון אישי.

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה במכללה האקדמית לחינוך – אורנים, לדוגמא, הם ציון משולב (בבגרות ובפסיכומטרי) של 530 ומעלה. ניתן להתקבל על בסיס ציוני הבגרות בלבד – באם הממוצע שלכם עומד על 92 ומעלה.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו אך אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אין זו סיבה להתייאש: אתם יכולים לשפר את סיכויי הקבלה שלכם בעזרת לימודים במכינה או בעזרת שיפור ציוני הבגרות או הפסיכומטרי – באמצעות לימודים בקורסי ההכנה המעולים.

כמה זמן נמשכים לימודי אזרחות ודמוקרטיה?

לימודי אזרחות ודמוקרטיה לתואר ראשון, בדומה לחלק ניכר מהתארים בתחומי החינוך וההוראה, נמשכים ארבע שנים. לימודים במסלול אשר אינו כולל הוצאת תעודת הוראה נמשכים שלוש שנים בלבד.
לימודי אזרחות ודמוקרטיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד באזרחות ודמוקרטיה?

ניתן ללמוד תואר ראשון באזרחות B.A שאינו כולל תעודת הוראה, או תואר ראשון בשילוב תעודת הוראה B.Ed המאפשר השתלבות בעבודה כמורים במסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות.

האם ניתן לשבלב תעודת הוראה לתואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה?

חלק מן המכללות מציעות לימודי תואר ראשון במתמטיקה בשילוב תעודת הוראה, בו תוכלו תוך 4 שנים להשתלב בעבודה כמורים לאזרחות במסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות.

מה לומדים באזרחות ודמוקרטיה?

תכנית הלימודים של תואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה היא עשירה למדי, והסטודנטים נהנים מלימודים מעמיקים של שלל נושאים עיוניים ותיאורטיים מרתקים.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים במהלך התואר: המשטר במדינת ישראל, תולדות הדמוקרטיה, שיטות שלטון, משטרים ופוליטיקה בעולם, כלכלת ישראל, המיעוט הערבי בישראל, חינוך לשלום, אתיקה וחברה, יסודות הדמוקרטיה ומאפייניה, משפט חוקתי, דת ומדינה, זכויות האזרח, זכויות ילדים ונוער, פתרון קונפליקטים, החברה בישראל, החברה החרדית בישראל, תקשורת ופוליטיקה, מבוא לסוציולוגיה, מרכז ופריפריה בישראל, ריבוד ואי שוויון במבנה החברתי בישראל, חופש הביטוי, חוקי יסוד, קונפליקטים עכשוויים בחברה הישראלית, חינוך לאזרחות פעילה ומעורבת, תהליך החיברות הפוליטי ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי אזרחות ודמוקרטיה?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון בלימודי אזרחות ודמוקרטיה – B.Ed, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. במרבית המכללות בתחום יהיו זכאים הבוגרים לקבל גם תעודת הוראה באזרחות לבתי הספר העל יסודיים (חטיבות ביניים ותיכון).  

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה?

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במשרות חינוך והוראה בבתי הספר (בהנחה כי השלימו את לימודי תעודת ההוראה שלהם), כמו גם בתפקידי רכזי חינוך חברתי ובמגוון תפקידים נוספים בעמותות חברתיות וארגוני החברה האזרחית, כגון המכון הישראלי לדמוקרטיה, לדוגמא.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי אזרחות ודמוקרטיה?

רבים מבוגרי הלימודים בוחרים להמשיך ללימודים מתקדמים – אשר יקנו להם ידע רב ושלל כלים ומיומנויות נוספים בתחום: לימודי תואר שני בחינוך במגמות שונות, לימודי מדעי המדינה לתואר שני, לימודי מנהל ומדיניות ציבורית לתואר שני וכיו"ב.
מודעה
מחפש לימודי אזרחות ודמוקרטיה?
מחפש לימודי אזרחות ודמוקרטיה?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה