לימודי חברה, פוליטיקה וממשל

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בחברה, פוליטיקה וממשל

אם גם אתם מאמינים שהכל פוליטי ואתם רוצים להבין לעומק את המנגנונים והתהליכים שמעצבים את חיינו כאן, אם אתם עוקבים באדיקות אחרי החדשות הפוליטיות האחרונות ואם אתם מחפשים דרך בה גם אתם תוכלו להשפיע – לעסוק בעשייה חברתית ולהיות מעורבים פוליטית – לימודי תואר ראשון בחברה, פוליטיקה וממשל יכולים להתאים לכם עד מאד!

לימודים מרתקים אלו כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאים מעולמות תוכן שונים – מדעי המדינה, תקשורת, פסיכולוגיה, כלכלה ונושאים רבים נוספים, מהווים כולם חלק מתכנית לימודים ייחודית זו, המקנה לבוגריה את מיטב הידע בתחום – כך שהיכרותם והבנתם את המערכת הפוליטית רבה היא וביכולתם להשתלב במשרות נחשקות ומשפיעות במוקדי קבלת ההחלטות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי חברה, פוליטיקה וממשל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי חברה, פוליטיקה וממשל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחברה, פוליטיקה וממשל?

לימודי תואר ראשון בפוליטיקה וממשל מיועדים לכל מי שרוצה להבין את התהליכים הפוליטיים והשלטוניים שמעצבים ומשפיעים על חיינו – בין אם לצורך העשרה אישית מרתקת ובין אם למטרות של השתלבות בעבודה בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לעובדי המינה ל הציבורי ומשרדים ממשלתיים, לעוזרים פרלמנטריים ולוביסטים – ולכל מי שחושק בקריירה פוליטית ובקריירה של עשיה חברתית.

אם אתם מתעניינים בלימודי פוליטיקה וממשל, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודים של תחומים קרובים – כגון לימודי תואר ראשון במדעי המדינה, לימודי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים, לימודי תואר ראשון במינהל ומדיניות ציבורית וכיו"ב.
לימודי חברה, פוליטיקה וממשל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי חברה, פוליטיקה וממשל?

תנאי הקבלה ללימודי פוליטיקה וממשל לתואר ראשון דומים למדי לתנאי הקבלה של התואר במדעי המדינה – במרבית המכללות והאוניברסיטאות נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף (הציון הדרוש נע, בדרך כלל, סביב הממוצע הארצי). מכללות אחדות מאפשרות קבלה על סמך ציוני הבגרות בלבד (ללא פסיכומטרי), או על סמך ציון הפסיכומטרי בלבד (ללא בגרות), אולם במקרה זה על הציונים להיות גבוהים מסף הקבלה הרגיל.

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המדינה במכללה האקדמית גליל מערבי, לדוגמא, כוללים תעודת בגרות מלאה בממוצע 78 עם ציון פסיכומטרי של 500 ומעלה (אם ממוצע הבגרות שלכם גבוה מ-82 ניתן להתקבל גם ללא ציון פסיכומטרי!). כמו כן חייבת תעודת הבגרות לכלול לפחות 4 יחידות לימוד באנגלית בציון 70 לכל הפחות.

אם אתם להוטים תחום מרתק זה, אך חושבים כי אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אל ייאוש! אתם יכולים לשפר את ציוני הבגרות בעזרת קורס שיפור והשלמת בגרויות, להעלות את ציון הפסיכומטרי בעזרת קורס הכנה למבחן, או פשוט להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית – ובכך להעלות את סיכויי הקבלה שלכם פלאים.

כמה זמן נמשכים לימודי חברה, פוליטיקה וממשל?

בדומה למרבית התארים הראשונים בתחומי מדעי החברה, גם התואר הראשון בחברה, פוליטיקה וממשל נמשך שלוש שנים.
מכללות אחדות מציעות אפשרות ללימודי חברה וממשל במסלול לימודי ערב – במטרה להקל על אנשים עובדים ליהנות אף הם מלימודים מעשירים ומרתקים אלו, ללא צורך לוותר על עבודתם או לפספס ימי עבודה רבים מידי.
לימודי חברה, פוליטיקה וממשל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר ראשון בחברה, פוליטיקה וממשל?

תכנית לימודי פוליטיקה, חברה וממשל לתואר ראשון היא עשירה ומרתקת למדי, וכוללת מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים.

בין הנושאים הנלמדים במרבית התכניות בתחום: המשטר בישראל, פוליטיקה השוואתית - מוסדות ותהליכים, מנהל ציבורי, מבנה מערכת המנהל בישראל, ביקורת ציבורית והתנהגות ארגונית, פוליטיקה ואמצעי התקשורת, פוליטיקה ומשפט חוקתי, התנהגות פוליטית (הצבעות, מחאה, אלימות וכדומה), מפלגות פוליטיות, קבוצות אינטרס, מבוא לסטטיסטיקה ושיטות מחקר במדע המדינה, מחשבה מדינית - יסודות הפילוסופיה הפוליטית, מוסר ופוליטיקה, תיאוריה דמוקרטית, מחשבה פוליטית יהודית וישראלית ועוד, וכן סוגיות ביחסים בינלאומיים כמו עיצוב מדיניות חוץ, הפוליטיקה האמריקאית המודרנית, מפלגות ומערכות מפלגתיות באירופה, דיפלומטיה ואסטרטגיה, ביטחון וטרור ועוד.

איזה תעודה מקבלים בלימודי חברה, פוליטיקה וממשל?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – BA בחברה, פוליטיקה וממשל (או בפוליטיקה וממשל/ חברה וממשל וכו' – בהתאם לתכנית בה למדו), מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי חברה, פוליטיקה וממשל?

בוגרי לימודי תואר ראשון בחברה פוליטיקה וממשל יכולים  להשתלב במגוון של תפקידים בפוליטיקה הארצית והמקומית, במנהל הציבורי וגם בארגונים עסקיים. ניתן למלא תפקידים שונים במפלגות ובכנסת (כגון תפקידי עוזרים פרלמנטריים, יועצי תקשורת, לוביסטים וכד'), לעבוד בארגונים חברתיים וארגוני זכויות אדם, לעסוק בביקורת המדינה, בייעוץ פוליטי לחברות כלכליות ועוד. כן יכולים הבוגרים להשתלב בעבודה במכוני מחקר בתחום.

מה הם לימודי המשך לבוגרי חברה, פוליטיקה וממשל?

בוגרים רבים בוחרים להמשיך ללימודים אקדמיים מתקדמים – מיד בסיום התואר או לאחר מספר שנים של צבירת ניסיון בשוק העבודה. בין אפשרויות המשך הלימודים הפופולאריות ניתן למצוא את התואר השני במדעי המדינה, תואר שני ביחסים בינלאומיים, תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במשפטים ועוד.

כן יכולים הבוגרים לפנות ללימודי תעודה שיעשירו אותם בשלל כלים מעשיים – קורס עוזרים פרלמנטריים, קורס לוביסטים ומגוון קורסים נוספים יעזרו לבוגרי התואר להשתלב בשלל משרות מרתקות ונחשקות במסדרונות השלטון.
מודעה
מחפש לימודי חברה, פוליטיקה וממשל?
מחפש לימודי חברה, פוליטיקה וממשל?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה