לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה

נמצאו עבורך 10 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המדינה

אם אתם מעוניינים להבין מדוע בני אדם פועלים כפי שהם פועלים ומדוע מדינות נוהגות בדרך בה הן נוהגות, אם אתם רוצים לדעת מה מעצב את הנפש האנושית ומה משפיע על היחסים בין ארצות ואם אתם מתלבטים בין לימודי פסיכולוגיה ולימודי מדעי המדינה ולא יכולים לבחור – לימודי תואר ראשון דו חוגי בפסיכולוגיה ומדעי המדינה מתאימים בדיוק עבורכם!

לימודים אלו יקנו לכם ידע מעמיק בשניים מהתחומים המבוקשים ביותר באקדמיה, ויפתחו בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה רווחיות ומגוון אפשרויות מרתקות ללימודים מתקדמים. אז אם גם אתם מחפשים להבין גם בני אדם וגם מדינות – בואו לקרוא על לימודי תואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי

השילוב בין מדע המדינה ופסיכולוגיה במסגרת של לימודים לתואר ראשון נובע מהעובדה שלשני התחומים האלו יש נקודות השקה רבות וחשובות: לפסיכולוגיה יש חשיבות מכרעת בהתנהגות הפוליטית של בני אדם (למשל, בהצבעה בבחירות) וכן בתהליכי קבלת החלטות ועיצוב מדיניות, והתנהגותם של בני אדם – כמו גם אופיים ומבנה האישיות שלהם, מושפע רבות מהתרבות של החברה בה הם גדלו – תרבות שמושפעת, כמובן, גם מהסביבה המדינית והפוליטית בארצם.

לאור זאת שילוב בין לימודי מדעי המדינה ללימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון הוא שילוב מעולה – כאשר כל תחום לימודים מזין את רעהו, והבוגרים נהנים מהבנה מעמיקה של הקשרים ההדדיים בין התחומים.
לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי מדעי המדינה ופסיכולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה לתואר ראשון נחשבים לגבוהים יחסית, שכן פסיכולוגיה הוא אחד מהחוגים המבוקשים ביותר באקדמיה. על כן, סביר להניח, כי אם אתם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה – תתקבלו ללא בעיות גם ללימודי מדעי המדינה.

בדרך כלל כוללות דרישות הקבלה תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף, אולם מכללות אחדות מאפשרות קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי – ועל סמך ציוני הבגרות בלבד.

תנאי הקבלה ללימודי פסיכולוגיה במרכז ללימודים אקדמיים, לדוגמא, כוללים ציון התאמה של 481 (ציון התאמה הינו שיקלול ציון הפסיכומטרי וממוצע משוקלל של בחינת הבגרות).

אם אתם נמלאים חשש כי לא תעמדו בתנאי הקבלה הגבוהים – אל דאגה! ניתן להעלות פלאים את סיכויי הקבלה בעזרת לימודים במכינה קדם אקדמית או באמצעות שיפור ציוני הבגרות או הפסיכומטרי – בעזרתו של קורס מתאים.

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי המדינה ופסיכולוגיה?

בדומה למרבית התארים בתחום מדעי החברה, גם לימודי מדעי המדינה ופסיכולוגיה לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים.
מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודי ערב במסלול מרתק זה, במטרה להקל גם על אנשים עובדים ליהנות מהלימודים המעשירים.
לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד במדעי המדינה ופסיכולוגיה?

תואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה הוא, כמובן, תואר דו חוגי, אך אם תחליטו כי ברצונכם להתמקד רק באחד מתחומים מרתקים אלו – תוכלו לעבור ללימודים במתכונת חד חוגית החל מתחילת שנת הלימודים השנייה (בהנחה כי ציוניכם בתום השנה הראשונה יאפשרו זאת).

קיימים מספר מסלולי לימודים דומים למדי לתואר זה, שייתכן כי ימשכו את ליבכם: לימודי פסיכולוגיה ויחסים בינלאומיים, לימודי פסיכולוגיה ופוליטיקה וממשל, לימודי מדעי ההתנהגות ומדעי המדינה וכיו"ב.

מה לומדים בתואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה?

לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה לתואר ראשון יכשירו אתכם במיטב הידע והכלים בשני תחומים מרתקים אלו.

לימודי מדעי המדינה מקיפים מגוון של נושאים וביניהם מנהל ציבורי, ממשל ופוליטיקה, מחשבה פוליטית, פוליטיקה ואמצעי התקשורת, משפט חוקתי ופוליטיקה, המשטר בישראל, יחסים בינלאומיים (תיאוריות ביחסים בינלאומיים, יחסי החוץ של ישראל ועוד), הפוליטיקה האמריקאית, שיטות מחקר וסטטיסטיקה, מפלגות ומערכות מפלגתיות באירופה, פוליטיקה השוואתית ועוד.

לימודי פסיכולוגיה מקיפים מגוון של נושאים וביניהם מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, היסודות הפיזיולוגיים של ההתנהגות, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, נוירו פסיכולוגיה, מבחנים פסיכולוגיים, פסיכולוגיה של התפיסה, פסיכולוגיה של השפה, פסיכולוגיה של מיניות, פסיכולוגיה ומשפט, פסיכולוגיה בין תרבותית ועוד. 

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון BA בפסיכולוגיה ומדעי המדינה, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה?

בוגרי תואר ראשון במדע המדינה יוכלו להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות הפתוחות בפני בוגרי מדעי המדינה ובוגרי החוג לפסיכולוגיה: כעוזרים פרלמנטריים ויועצי תקשורת לפוליטיקאים ובעבודות שונות במשרדי ממשלה, בכנסת, במינהל הציבורי, ברשויות המקומיות, במכוני מחקר בתחום ובשלל עמותות וחברות בינלאומיות. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כמאבחנים בחברות כוח אדם (כגון אדם מילוא) ובעבודות טיפוליות והדרכתיות בסיוע וליווי לאוכלוסיות שונות.

מקומות עבודה רבים מחפשים עובדים אשר יהיו בקיאים גם בפסיכולוגיה וגם בנושאי מדעי המדינה והממשל – ובוגרי תואר דו חוגי בפסיכולוגיה ומדעי המדינה "נחטפים" במהירות לעבודות מרתקות אלו.

מה הם לימודי המשך לבוגרי מדעי המדינה ופסיכולוגיה?

בוגרי תואר משולב במדע המדינה ופסיכולוגיה יכולים להמשיך ולהתקדם בלימודיהם ולהשלים תואר שני במרבית המקצועות בתחומי מדעי הרוח, מדעי החברה, הניהול, החינוך והמשפטים. אם ברצונכם לקבל את ההסמכה היוקרתית של פסיכולוגים – תוכלו להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה, ואם ברצונכם להשתלב בעבודות ובמחקר מתקדם בתחומי מדעי המדינה – תוכלו להמשיך לתואר שני במדעי המדינה או ביחסים בינלאומיים, מנהל ומדיניות ציבורית וכיו"ב.

לימודי תואר שני במנהל עסקים מהווים אף הם אופציה מושכת להמשך לימודים – שכן הם יכשירו בשלל כלים ניהוליים שיעזרו לכם להשתלב במשרות בכירות, ולימודי הסבת אקדמאים להוראה, הזוכים לפופולאריות עצומה, יאפשר לכם להשתלב בעבודה במערכת החינ וך הפורמלית והבלתי פורמלית כאחד.
מודעה
מחפש לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה?
מחפש לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ראשון לציון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק יזרעאל
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה