תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה

נמצאו עבורך 11 מוסדות לימודים:

דרישות קבלה ללימודי פסיכולוגיה במכללות

לימודי פסיכולוגיה הם מן התארים המבוקשים ביותר בישראל - וכל שנה מתחילים אלפי סטודנטים את המסלול המרתק לתואר מבוקש זה. הצעד הראשון שיהיה עליכם לנקוט בדרך להגשמת החלום ותחילת לימוד תואר ראשון בפסיכולוגיה הוא לברר מהם תנאי הקבלה בהם תידרשו לעמוד.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה נחשבים גבוהים מבין התחומים השונים המצועים במדעי החברה - שכן, כאמור, מדובר באחד התארים המבוקשים ביותר - ודרישות הקבלה הן, לעיתים קרובות, נגזרת של הביקוש הגבוה. כיוון שלימודי פסיכולוגיה אינם קלים כלל - דרישות הקבלה הגבוהות יחסית נועדו לסנן את מי שאין ביכולתו לסיים את הלימודים בהצלחה. 

תנאי הקבלה ללימודי פסיכולוגיה במכללות כוללים, פעמים רבות, דרישה הן לתעודת בגרות מלאה והן לציון פסיכומטרי תקף - אך ניתן למצוא מסלול לימודי פסיכולוגיה ללא פסיכומטרי, כמו גם למצוא דרכים להתקבל ללימודים למי אשר אין ברשותו תעודת בגרות מלאה. כמובן כי תנאי הקבלה המדויקים משתנים בין מכללות, לבין אוניברסיטאות, לבין מוסדות לימוד אחרים - והם אף מתעדכנים משנה לשנה.

אז אם גם אתם רוצים לקבל עוד מידע על תנאי הקבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה - הגעתם למקום הנכון. הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בדף ואף ליצור עמנו קשר ולקבל מידע נוסף על תנאי הקבלה ללימודי משפטים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מהם תנאי הקבלה ללימודי פסיכולוגיה?

אם אתם רוצים להירשם ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה - ראשית יהיה עליכם לעמוד בתנאי הקבלה לחוג של האוניברסיטאות או של המכללות השונות. בדומה ליתר מסלולי הלימוד לתואר ראשון - אם אתם בעלי תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים גבוה וגם בעלי ציון פסיכומטרי גבוה ותקף - לא צפויות לכם בעיות מיוחדות להתקבל ללימודים (הציונים המדויקים בפסיכומטרי ובבגרות הנדרשים לקבלה משתנים בין האוניברסיטאות  לבין המכללות).

אם, לעומת זאת, אין לכם ציון פסיכומטרי - ואתם גם לא מתכוונים לגשת לבחינה - תוכלו להתקבל, בחלק מהמכללות -  ללא פסיכומטרי. אם ציוני הבגרות שלכם אינם גבוהים מספיק - תוכלו להתקבל, בחלק מהמכללות, על בסיס סיום לימודים מוצלח במכינה קדם אקדמית.
תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם תנאי הקבלה ללימודי פסיכולוגיה במכללות?

אם אתם תוהים מה ההבדל בין לימודי פסיכולוגיה לבין לימודי מדעי ההתנהגות? וכמה בגרות צריך ומה ציון הפסיכומטרי הנדרש ללימודי פסיכולוגיה במכללות, הגעתם למקום הנכון. בשביל להתקבל ללימודים במכללות תנאי הקבלה לרוב, יהיו מחמירים פחות מאשר באוניברסיטאות. אולם ישנם מוסדות לימוד שאינם אוניברסיטאות, בהם תנאי הקבלה מחמירים יותר מאשר במכללות:
 • בדרך כלל על המועמד להראות את ציון תעודת הבגרות המלאה שלו עם בממוצע ציונים של בין 90 ל-95. במקרה שציון תעודת הבגרות יהיה נמוך יותר, יצטרכו המועמדים להראות ציון פסיכומטרי גבוה יותר.
 • מן המועמדים יידרש להציג ציון של בין 580 ל-650 בבחינה הפסיכומטרית. ככל שציוני הבגרות נמוכים יותר, כך יידרש מן המועמד להציג ציון פסיכומטרי גבוה יותר.
 • ייתכן כי המועמדים ללימודי פסיכולוגיה שיעברו ראיונות קבלה עם מרצים, מרכזים אקדמיים וכדומה.

מהם תנאי הקבלה ללימודי ערב בפסיכולוגיה?

עבור רבים מהסטודנטים אין אפשרות להשלים את לימודי התואר בפסיכולוגיה במהלך ימות השבוע ולסיימם בתקופה של שלוש שנים, כלומר - שישה סמסטרים. זאת לאור אילוצים שונים הכוללים עבודה במשרה מלאה, משפחה וכן גם היכולת להתחייב ללימודים תובעניים. על כן, כיום מכללות רבות שזיהו צורך זה, מציעות לימודי פסיכולוגיה בשעות הערב.

לימודי ערב כוללים לרוב את אותם תכנים לימודיים שנלמדים במסלול הרגיל לתואר ראשון בפסיכולוגיה. ההבדל בין מסלולי הלימוד מתבטא בעיקר בשעות הלימוד, בימי המפגשים ובמידת התובענות של הלימודים. לימודי פסיכולוגיה במתכונת ערב כוללים לרוב מספר ימי לימוד בשעות אחר הצהריים והערב ולעתים גם בימי שישי בבוקר. כמו כן, לימודים אלה מיועדים בעיקר לאנשים העובדים במשרה מלאה וכן להורים, תלמידי תיכון, חיילים ועוד. יש לציין כי במסגרת לימודי ערב התואר יכול להימשך זמן רב מעבר לשלוש שנים.
תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם תנאי הקבלה ללימודי פסיכולוגיה במכינות?

מכינות לתואר ראשון בפסיכולוגיה נועדות לאפשר למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר, אולם מעוניינים ללמוד פסיכולוגיה - לעמוד בדרישות הקבלה. המכינה מיועדת למועמדים צעירים שאינם מחזיקים בתעודת בגרות מלאה או בציון פסיכומטרי מספק, ואף לכאלה העובדים במשרה מלאה, ומעוניינים ללמוד תואר אקדמי על מנת להתקדם בתחומם. ישנן מכינות אשר מעניקות הטבות למועמדים מעל לגיל 30 ומאפשרות קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה - המכללה האקדמית תל-חי

 1. תעודת בגרות או תעודה שוות ערך תעודת בגרות מלאה, או תעודה שוות ערך מחו"ל המוכרת על ידי משרד החינוך, או תעודת סיום מכינה קדם אקדמית ממוסד אקדמי מוכר ושהינו בהכרה הדדית של המכללה. קבלה על סמך ממוצע בגרות בלבד אפשרית בחלק מן החוגים ובהתאם לדרישות הקבלה החוגיות.
 2. בנוסף לתעודת הבגרות מתבססת הקבלה ללימודים במכללה האקדמית תל-חי על ציון פסיכומטרי. מי שלא נבחן במבחן פסיכומטרי, יחושב לו ציון מחליף פסיכומטרי מתוך ציוני מקצועות הליבה של תעודת הבגרות (ללא ציוני המגן). 30+ מכינת.
 3. בני +30 פטורים מהצורך בהצגת ציון פסיכומטרי, עליהם להציג תעודת בגרות או תעודת מכינה קדם אקדמית / תעודת מכינת +30 ממוסד אקדמי מוכר ושהינו בהכרה הדדית של המכללה.
 4. סטודנטים שצברו לפחות 24 נקודות זכות אקדמיות במסגרת לימודי תואר, בממוצע החוגי הנדרש (בחלק מהחוגים תיתכן דרישה למספר נ"ז גבוה יותר).
 5. מכינות תל-חי - המכללה מציעה מגוון מכינות המיועדות למועמדים להם נתונים חסרים או כאלה שאינם מספיקים לצורך קבלה לאקדמיה.
 6. בנוסף לדרישת תעודת הבגרות, או תעודה שוות ערך ולציון הפסיכומטרי, או ציון מחליף פסיכומטרי, על המועמד להציג את הדרישות הבאות:
 • מי שלמד בתיכון ששפת ההוראה בו אינה עברית או שנבחן בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית, נדרש לעמוד גם בבחינת ידע בעברית (יע"ל).
 • כל מועמד ללימודים במכללה, שלא נבחן בבחינה הפסיכומטרית, חייב לעבור מבחן למיון רמתו באנגלית (אמי"ר או אמיר"ם).

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה - המכללה האקדמית אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון מציעה לכם לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה. תנאי הקבלה ללימודי הפסיכולוגיה כוללים מעבר מוצלח של ועדת קבלה במכללה האקדמית אשקלון, המבוסס על פי תנאים הנקבעים על ידי החוג או גורם מוסמך אחר.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה - האקדמית עמק יזרעאל

האקדמית עמק יזרעאל מאפשרת לך קבלה ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה בשלושה מסלולי קבלה:
 • מסלול הפסיכומטרי כולל קבלה לאקדמיה המבוססת על ציון הבחינה הפסיכומטרית (בכפוף לזכאות לתעודת בגרות/מכינה).
 • מסלול הצמ"מ בו הקבלה לאקדמיה מבוססת על ציון הבחינה הפסיכומטרית וציון צמ"מ (ציון ממוצע משוקלל בין הבחינה הפסיכומטרית וממוצע הבגרות/המכינה).
 • מסלול הבגרות בו הקבלה לאקדמיה מבוססת על ציון ממוצע גולמי (ללא שקלול בונוסים), בבחינות הבגרות של משרד החינוך, או בתעודת גמר מכינה קדם אקדמית של האקדמית עמק יזרעאל (ללא הצגת ציון בבחינה הפסיכומטרית).
תנאי קבלה כלליים לתואר ראשון בפסיכולוגיה
• תעודת בגרות מלאה ממשרד החינוך והתרבות או תעודה שוות ערך (מכינה קדם אקדמית, תעודת בגרות מחו"ל וכיו"ב)
• עמידה בבחינה הפסיכומטרית ברמה הנדרשת בחוג.
• נדרש בשפה האנגלית בבחינה הפסיכומטרית ו/או בבחינת אמי"ר (בחינת מיון באנגלית).
• נדרש ציון בבחינת ידע בעברית (יע"ל) עבור מי שנבחן בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאיננה עברית ו/או בבית הספר התיכון בו למד שפת ההוראה אינה עברית, ו/או למי שפטור מן הבחינה הפסיכומטרית. נוסף על תנאי הקבלה הכלליים  לחלק מהחוגים קיימים תנאי קבלה ייחודיים, המתייחסים לחשיבה מתמטית של המועמד. כמובן שתנאי הקבלה במתכונת לימודים דו-חוגית יקבעו ע"פ תנאי הקבלה הגבוהים מבין שני החוגים.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה - אוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל מציעה לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון (B.A) במתכונת דו חוגית בלבד. על מנת להתקבל לתכנית זו יש לעמוד בתנאי הקבלה הגבוהים ביותר עבור כל שילוב בין החוגים. כלומר, מועמד שיתבקש להתקבל לכלכלה ופסיכולוגיה יהיה עליו לעמוד בתנאי הקבלה של פסיכולוגיה מאחר והם גבוהים יותר מתנאי הקבלה של המחלקה לכלכלה.

ללימודי פסיכולוגיה באריאל ישנם מספר אפשרויות קבלה: 
1. בגרות בלבד - 95.
2. ציון משולב (בגרות ופסיכומטרי) - בגרות - 87, פסיכומטרי - 580.
3. ממוצע בוגרי הנדסאים - 85.
4. ממוצע בוגרי מכינה - 85.
5. דרישות נוספות - 3 יח"ל במתמטיקה בציון 80 לפחות, 4 יח"ל באנגלית בציון 80 לפחות.
6. לימודים אקדמיים קודמים ממוסד מוכר בהיקף של 20 נ"ז לפחות בממוצע 75 לפחות, כאשר הקבלה מותנת באישור וועדת הקבלה המחלקתית.

הציון הקובע לקבלת מועמד הוא למעשה ציון קבלה משולב, המחושב על פי נתוני הבגרות והפסיכומטרי. עמידה בציון זה מבטלת את ההכרח לעמוד בממוצע הבגרות ו/או הפסיכומטרי הנדרש למחלקה. בנוסף תנאי הכרחי לקבלה ללימודים הוא עמידה בסיווג רמה באנגלית במבחן פסיכומטרי/ אמי"ר/ אמיר"ם. כמו כן, כל הסטודנטים יידרשו להתחיל בלימודי האנגלית מהסמסטר הראשון ללימודים במוסד, ולהגיע לרמת פטור באנגלית עד תום שנה ב'. 4 יח"ל באנגלית בציון עובר הינו תנאי הכרחי לקבלה. יתרה מכך, מועמד שסיים תיכון ששפת ההוראה בו אינה עברית, ו/או נבחן בפסיכומטרי בשפה שאינה עברית, נדרש להציג מבחן יע"ל בציון 105 לפחות.

חוגי הלימוד במסלולים הדו-חוגיים: כלכלה, חשבונאות, תקשורת, מדעי המחשב מתמטיקה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, קרימינולוגיה, מדעי המדינה, לימודי המזרח התיכון, א"י וארכיאולוגיה והמחלקה הרב תחומית.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה - האקדמית נתניה

האקדמית נתניה מציעה לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה בתנאי קבלה הכוללים את הממוצע המשוקלל של ציוני הבגרות העומד על 80 לפחות (תלמידים עם ממוצע נמוך יותר יידונו לקראת תום תקופת ההרשמה במסגרת חריגה).

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה - המכללה האקדמית אחוה

המכללה האקדמית אחוה מציעה לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה בתנאי קבלה על סמך בגרות בלבד – ממוצע 100 ומעלה, 4 יח"ל אנגלית בציון 70 ומעלה, 4 יח"ל מתמטיקה בציון 70 ומעלה ו- 5 יח"ל מקצוע מורחב בציון 80 ומעלה. או קבלה על-סמך זכאות לבגרות ופסיכומטרי מעל 550, 4 יח"ל אנגלית בציון 70 ומעלה.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה - המכללה האקדמית תל אביב יפו

המכללה האקדמית תל אביב יפו מציעה לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובמדעי ההתנהגות. על המועמדים להציג ציון משולב של בגרות ופסיכומטרי המחושב על פי הנוסחה הבאה: 2/{(30- ממוצע בגרות)10X+ציון פסיכומטרי}.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

 המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מציעה לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה אליהם ניתן להתקבל באמצעות:
 • ציון התאמה של 481 (ציון התאמה הינו שיקלול ציון הפסיכומטרי וממוצע משוקלל של בחינת הבגרות). מועמדים בעל ממוצע בגרות של לפחות 75 ושאינם בעלי ציון פסיכומטרי יוכלו להתקבל ללימודים על תנאי ציון ממוצע של 75 בסמסטר א' ללימודיהם.
 • בעלי תעודות בגרות שוות ערך מחו"ל.
 • בעלי תעודת גמר של מכינה קדם אקדמית, השקולה לתעודת הבגרות, בממוצע משוקלל 75 ומעלה.
 • נרשם מעל גיל 30 אשר אינו זכאי לבגרות חייב לעבור בהצלחה את מכינת 30+.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה - מכללת רמת גן - בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה

מכללת רמת גן פועלת בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה, על כן אין צורך בהצגת תעודת בגרות או ציון בבחינה הפסיכומטרית. כל אחד ואחת יכולים להירשם ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה.
מודעה
מחפש תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה?
מחפש תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ראשון לציון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק יזרעאל
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה