לימודי אגיפטולוגיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי אגיפטולוגיה
רוצה לקבל מידע על לימודי אגיפטולוגיה?
שירות אישי חינם!

תואר ראשון באגיפטולוגיה

אגיפטולוגיההיא תחום הדעת החוקר את ההיסטוריה והתרבות של התרבות המצרית הקדומה – החל מהאלף הרביעי לפני הספירה ועד לתקופה הנוצרית. לימודים מרתקים אלו, המשתייכים למדעי הרוח, נועדו להכשיר חוקרים ואנשי מקצוע שיוכלו לשפוך אור על תרבות מפוארת זו, שהשפיעה רבות על עיצוב האזור בו אנו חיים כיום.

האגיפטולוגיה הוא תחום הנלמד בכל העולם – אך לימודי תחום זה בישראל הם בעלי יתרון רב- בזכות הקרבה הגיאוגרפית שלנו למצרים, ובזכות ההשפעות ויחסי הגומלין שהתקיימו לאורך מאות בשנים בין התרבות היהודית לזו של מצרים הקדומה. אז אם גם אתם מעוניינים להסיר את צעיף המסתורין מעל מצרים הקדומה – לימודי האגיפטולוגיה מיועדים עבורכם. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי אגיפטולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי אגיפטולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למי מתאים לימודי אגיפטולוגיה?

לימודי תואר ראשון באגיפטולוגיה מיועדים לכל מי שמרותק למסתורין של תרבויות המזרח הקדום ככלל ומצרים העתיקה בפרט, ולכל מי ששבוי בקסמיה של תרבות מצרים העתיקה המפוארת, כמו גם למעוניינים להשתלב בעבודות מחקר בתחום, בעבודות בתחום הארכיאולוגיה, בתפקידי הוראה, בתפקידי אוצרות ועבודה במוזיאונים וכיו"ב.

הלימודים מתאימים במיוחד למעוניינים לשלבם במתכונת דן חוגית עם לימודי ארכאולוגיה, היסטוריה, מקרא, מזרחנות ותחומים קרובים נוספים, כמו גם לבוגרי תואר ראשון בתחומים אלו המעוניינים להעמיק ולהתמקד בתרבותה של מצרים.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי אגיפטולוגיה לתואר ראשון?

תנאי הקבלה ללימודי אגיפטולוגיה כוללים, בד"כ, תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף. הציון הנדרש בממוצע הבגרות ובבחינה הפסיכומטרית משתנה בין מכללה למכללה ומתעדכן מידי שנה, ועל כן מומלץ לברר מול מוסד הלימודים את ציון הסכם הנדרש לקבלה. 

מכללות ומוסדות לימוד אחדים מציעים, לעיתים, אפשרות להתקבל ללימודים גם ללא בגרות מלאה ועל בסיס ציון הפסיכומטרי בלבד, או ללא ציון פסיכומטרי ועל בסיס ציוני הבגרות בלבד, ולעיתים אף ניתן להתקבל ללימודים ללא ציון פסיכומטרי וללא ציון בגרות – אולם אפשרות זו קיימת, בדרך כלל, רק באוניברסיטה הפתוחה ושלוחותיה.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה, אתם יכולים להירשם לקורס השלמת ושיפור בגרויות, קורס פסיכומטרי או ללימודים במכינה קדם אקדמית – ובכך לשפר את סיכויי הקבלה שלכם פלאים. 

כמה זמן נמשכים לימודי אגיפטולוגיה?

לימודי אגיפטולוגיה נמשכים שלוש שנים. מוסדות לימוד אחדים מאפשרים לסטודנטים לגרור את הלימודים על פני שנה נוספת – במידה ואין הם מספיקים לסיים את חובות הלימודים בשלוש שנות התואר, אולם הארכת לימודים זו מותנית, כמובן, בבקשה ובהשגת אישור.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד אף מנסים להקל על אנשים עובדים – ומציעים לימודים במסלולי ערב. אולם, חשוב לזכור, כי גם לימודים במתכונת לימודי ערב כוללים, לעיתים, יציאה לשטח, השתתפות בחפירות ארכיאולוגיות וכו' – הנערכות בשעות הבוקר והצהריים.

איזה מסלולי לימוד ונושאי לימוד בתואר הראשון באגיפטולוגיה קיימים?

תכנית הלימודים של התואר הראשון באגיפטולוגיה היא עשירה ומרתקת למדי, ובחלק ממוסדות הלימוד והמכללות היא כוללת גם התנסויות מעשיות חווייתיות (כגון סיורים מקצועיים), בנוסף ללימודים העיוניים והתיאורטיים המקיפים והמעמיקים. כמובן כי אם תבחרו ללמוד את התואר במסגרת דו חוגית – תלמדו קצת פחות קורסים באגיפטולוגיה, אך תיהנו מהעשרה והכשרה בתחום מרתק נוסף.

אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אך לעיתים קרובות כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: לשונות ותרבויות במזרח הקרוב הקדום, השפה המצרית, ספרות המתים המצרית, אמנות במצרים העתיקה, התקופה הפרעונית, מצרית רעמססית, היהדות במצרים העתיקה, הדת במצרים העתיקה, הפירמידות, ארכיאולוגיה במצרים העתיקה, בית האל במצרים הקדומה, ועוד שלל נושאים מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי לימודי אגיפטולוגיה?

בוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לתעודת בוגר BA, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי אגיפטולוגיה?

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון עבודות מרתקות – בחפירות ארכיאולוגיות, בעבודות הוראה והרצאה, במחקר, באוצרות ובהדרכה במוזיאונים ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי לימודי אגיפטולוגיה?

בוגרי התואר להמשיך להתפתח מקצועית ולפנות ללימודים מתקדמים – תואר שני בהיסטוריה, תואר שני בארכיאולוגיה, תואר שני באנתרופולוגיה ותואר שני בלימודי מזרח תיכון הם רק חלק מאופציות הלימודים הפתוחות בפני הבוגרים. 

סיכום

לסיכום, אם כבר בגיל צעיר חלמתם לגלות את מסתרי הפירמידות, להכיר את האלים המצרים הקדמונים ולדעת לקרוא את כתב החרטומים, אם תרבויות קדומות מעוררות את סקרנותכם והחוכמה העתיקה מושכת את ליבכם – ייתכן כי לימודי התואר הראשון באגיפטולוגיה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. לימודים מרתקים אלו יכשירו אתכם בידע רב בתחום – כך שתוכלו להפוך לחוקרים של התרבות המצרית הקדומה ואף להשתלב בחפירות ארכיאולוגיות! אז בואו לגלות את המסתורין – בואו ללמוד תואר ראשון באגיפטולוגיה.
מודעה
מחפש לימודי אגיפטולוגיה?
מחפש לימודי אגיפטולוגיה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה