לימודים לחיילים משוחררים

נמצאו עבורך 8 מוסדות לימודים:

לימודים במכללות על חשבון הפיקדון הצבאי

אם השתחררתם לאחרונה מהשירות הצבאי, אתם ודאי יודעים כי עולם שלם של אפשרויות פתוח בפניכם, ואתם יכולים לעשות (כמעט) ככל העולה על רוחכם – לעבוד, ללמוד, לבלות, לטייל או סתם להתבטל. רבים מהמשתחררים הטריים בוחרים ללמוד סמוך למועד שחרורם, שכן כך ניתן, למעשה, להירשם ללימודים ללא צורך לקחת הלוואות או לשבור את תכניות החיסכון. מגוון הקורסים הנרחב המוצע לחיילים משוחררים הוא רב, וכל אחד יכול למצוא את התחום המושך את ליבו – בין אם ברצונו לקבל הכשרה מקצועית אשר תקדם את שילובו בשוק העבודה או ללמוד לתואר ראשון, ובין אם ברצונו ללמוד לצורך העשרתו האישית. אם גם אתם מתעניינים באפשרויות הלימוד הפתוחות בפניי חיילים משוחררים, הגעתם למקום הנכון – כאן תמצאו מידע רב ומועיל אודות אפשרויות הפתוחות בפניכם, ואף מידע חשוב אודות הפיקדון.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודים לחיילים משוחררים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודים לחיילים משוחררים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי

הפיקדון אליו אתם זכאים עם סיום שירותכם הצבאי מורכב מהפיקדון האישי וממענק השחרור. גובה הפיקדון תלוי במשך זמן שירותכם ובתפקיד הצבאי בו שירתתם – לוחמים, תומכי לחימה או אחרים.

את הפיקדון יהיה עליכם לנצל בשבע השנים שלאחר השחרור, אחרת תבוטל זכאותכם לפיקדון ויתרת הפיקדון הצבור לרשותכם תמחק. כיוון שבמהלך חמשת השנים הראשונות מהשחרור לא ניתן לנצל את הפיקדון לכל מטרה, רבים בוחרים לנצלו לטובת לימודים.

לימודים לחיילים משוחררים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

שימושים לפיקדון

חוץ מלימודים או המתנה (שאינה נושאת ריבית) לשחרור הפיקדון – ניתן להשתמש בו גם למגוון מטרות אחרות: רכישת דירה, הקמת עסק או הצטרפות לעסק קיים ונישואין. לאחר חמש שנים, אם לא השתמשתם בפיקדון – תוכלו למשוך אותו.

שימו לב: חשוב לזכור ולמשוך את כספי הפיקדון – שכן לאחר כעשור מהשחרור זכאותכם לכספי הפיקדון תתבטל.

גובה הפיקדון

כאמור, גובה הפיקדון נקבע בהתאם לתפקיד שמילאתם בשירות (לוחם, תומך לחימה או אחר) ומשך זמן שירותכם.

אם סיימתם שירות של 36 חודשים בתפקיד לוחם תהיו זכאים ל-28 אלף ₪ לערך, ואם סיימתם שירות של 36 חודשים בתפקיד תומך לחימה – ל-24 ₪ לערך. אם סיימתם שירות של 36 חודשים בתפקיד אחר – תהיו זכאים לפיקדון בגובה של כ-20000 ₪ לערך.

אם סיימתם שירות של 24 חודשים בתפקיד לוחם תהיו זכאים ל-18 אלף ₪ לערך, ואם סיימתם שירות של 24 חודשים בתפקיד תומך לחימה – ל-16 ₪ לערך. אם סיימתם שירות של 24 חודשים בתפקיד אחר – תהיו זכאים לפיקדון בגובה של כ-13000 ₪ לערך.

גובה הפיקדון לבני ובנות השירות הלאומי מחושב על פי בסיס של 466 ₪ לחודש (את סכום זה יהיה עליכם להכפיל במספר חודשי השירות).

לימודים לחיילים משוחררים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

הפיקדון הצבאי והרשמה ללימודים

את הפיקדון לצורך לימודים ניתן לנצל לצורך השלמת השכלה תיכונית, לימודים קדם אקדמיים (מכינות, הכנה לפסיכומטרי), לימודים אקדמיים, לימודים בישיבה על תיכונית, וקורסים להכשרה מקצועית, בכל מוסדות הלימוד המוכרים לצורך זה ע"י שר החינוך, שר התמ"ת, או אחד השרים האחרים שנקבעו לכך בחוק.

הליך ניצול הפיקדון לטובת לימודים הוא קל ופשוט – כל שעליכם לעשות הוא להציג בבנק את אישור הקבלה ללימודים ואת דרישת התשלום. שימו לב – סכום הכסף הדרוש מהפיקדון יועבר ישירות למוסד הלימודים, ולא יינתנו החזרים למי ששילם בעצמו למוסד הלימודים.

מסלולי לימוד שניתן לשלם באמצעות הפיקדון הצבאי

למעשה, כמעט כל מסלול לימודים שאתם יכולים להעלות על הדעת ניתן ללמוד על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים: בין אם אתם מתעניינים בלימודים אקדמיים לתואר ראשון בכל תחום ותחום (החל מהוראה דרך מנהל עסקים וכלה בפסיכולוגיה), בלימודי הנדסאים או בלימודי תעודה והכשרה מקצועית איכותיים – בין אם ברצונכם ליהנות מלימודי הכשרת ברמנים או לימודי הכשרת מורי נהיגה.
מודעה
מחפש לימודים לחיילים משוחררים?
מחפש לימודים לחיילים משוחררים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, הלימודים מתאימים לבני 18 ומעלה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה