לימודים אקדמיים ללקויי למידה

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

תואר ראשון מותאם לליקויי למידה במכללות

לקויות למידה הן הפרעות ספציפיות ברכישת מיומנויות למידה בסיסיות, וזאת עקב שיבושים בתהליכים קוגניטיביים שהבסיס המשוער להם הוא נוירולוגי. יש הטוענים כי יכולתם האינטלקטואלית של לקויי הלמידה ממוצעת ומעלה, אך קשיים שונים בתפקוד הקוגניטיבי - שפה, חשיבה, התמצאות במרחב, התמצאות בזמן, זכרון, קשב וריכוז, ביכולת המוטורית ובתאום התנועתי תפיסתי שלהם מונעת מהם לממש את הפוטנציאל שלהם בדרכים הרגילות. 

הקשיים העומדים בדרכם של אנשים המאובחנים כבעלי לקויות למידה, יכולים לעצור ולמנוע אותם מלרכוש השכלה במוסדות אקדמיים. לכן, אם אובחנתם כבעלי לקות כזו או אחרת אל תיפול רוחכם בדבר, קראו אודות התמיכה הניתנת לסטודנטים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז ותגלו שכל האפשרויות הלימודים, החל מתואר ראשון ועד לתארים מתקדמים, פתוחות בפניכם. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודים אקדמיים ללקויי למידה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודים אקדמיים ללקויי למידה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי למועמדים עם לקות למידה

לקויות למידה נחשבות כמונח נפוץ שנשמע רבות. כיום, קיימים אנשים רבים אשר ניגשים לאבחון, באחד מהמכונים הקיימים, לשם בדיקה ואיתור אם אכן הם סובלים מלקות למידה. התופעה הפכה לנפוצה ביותר והחלה להחליף אפשרויות התמודדות אלטרנטיביות עם הנושא. חשוב לדעת, כי לימודים אקדמיים לליקויי למידה דורשים טכניקות ומיומנויות למידה רבות, אשר עוזרות ללומדים להתמודד עם כמויות רבות של חומר עיוני.

במידה ולא רכשתם את המיומנויות, אין זה אומר כי אתם בעלי לקות למידה, אלא שנרדשת מכם מוטיבציה להשקיע. כאשר מדובר בהפרעה כמו דיסלקציה (הפרעה בקריאה), דיסגרפיה (הפרעה בכתיבה), דיסקלקוליה (הפרעה בלימודי המתמטיקה) או בהפרעות קשב וריכוז כדוגמת ADHD, קיימות טכניקות לימוד שהוכחו כיעילות בטיפול ובהתערבות כדי להקל עליכם בעת ההתמודדות עם תחומי הלימוד השונים.

לשם כך, הינכם צריכים לפנות למוסד אקדמי, בין אם אוניברסיטה או מכללה ולשאול על התנאים הניתנים והבאים לקראת סטודנטים ומועמדים שמאובחנים כבעלי לקויות למידה.  

לימודים אקדמיים ללקויי למידה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

איזה מסלולי לימוד קיימים ללימודים אקדמיים ללקויי למידה?

אפשרויות הלימוד המוצעות עבור לקויי למידה איננה שונה משל מועמדים שאינם מאובחנים. במידה והלומדים מעוניינים להשתלב בלימודי תואר ראשון מוטל עליהם להציג ציון סכ"ם המשכלל את הבגרות והפסיכומטרי שלהם. 

בחינת הפסיכומטרי מהווה קושי בפני עצמו עבור כלל האוכלוסיה, ובפרט עבור לקויי למידה. הלחץ, הזמנים, הסימולציות וכמות החומר העצומה מוכפלת ובנוסף לפרמטרים אלה, קיים צורך להתמודד עם הלקות ועם הפרעותיה. משום כך, מומלץ לכם לנסות קורס פסיכומטרי המותאם לליקויי למידה, כדי לקבל את הידע, המיומנות והסובלונות הדרושים כדי לצלוח את הבחינה. 

רוב המכללות והאוניברסיטאות בארץ, לוקחות בחשבון את הקשיים שעומדים בפני סטודנטים עם לקות למידה ולכן ניתנות לסטודנטים המציגים אבחונים תקפים, הארכות זמן בבחינות, דפי נוסחאות, מחשבונים מותאמים והקלות נוספות שיעזרו לאותם לומדים למקסם את יכולותיהם. 

אילו מכינות קיימות ללקויי למידה?


מכינות קדם אקדמיות נפוצות בקרב אנשים הרוצים להתחיל את לימודיהם מבלי להתמודד עם הלחצים הקיימים בעת הניסיון להשלים את הדרוש לקבלה ללימודי תואר ראשון. לכן, לימודי מכינה לליקויי למידה עשויים להוות הפתרון הראוי והמתאים למעוניינים להתחיל לאחר מועד קצר יחסית את התואר תחת תנאים שיתאימו ויתחשבו בדיאגנוזה שניתנה להם. 
לימודים אקדמיים ללקויי למידה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

במה עוסקים בוגרי לימודים אקדמיים ללקויי למידה?

בוגרים אשר סיימו את לימודי התואר הראשון שלהם והתמודדו בהצלחה עם תכני המקצועות השונים נחשבים כשכירים בעלי פוטנציאל רב. אם בוערת בכם התשוקה להעביר את הידע הקיים בנוגע לאופני ההתמודדות השונים שסיגלתם לעצמכם במהלך הלימודים, הינכם יכולים להתעניין בתואר שני בלקויי למידה, ולקבל מידע רב ומקיף אודות התחום.

בצורה כזו תוכלו למקסם את יכולת ההתמודדות הקשה שלכם עם הדרישות השונות של התואר וכן לרכוש מקצוע כמאבחנים במכונים כמו "ניצן", או להתשלב בתחום הפדגוגי בבתי ספר ובמשרד החינוך.
מודעה
מחפש לימודים אקדמיים ללקויי למידה?
מחפש לימודים אקדמיים ללקויי למידה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק הירדן דרומית לכנרת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה