תואר שני במדעי הרוח

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי מדעי הרוח לתואר שני

אם אתם בוגרי תואר ראשון תאבי דעת וסקרנים, המחפשים לימודים מתקדמים – שיעזרו להרוות את צמאונכם לידע- ואף יפתחו בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות – ייתכן כי לימודי תואר שני במדעי הרוח יתאימו לכם עד מאד.תחום מדעי הרוח כולל דיסיפלינות רבות ומגוון ודן בתיאוריות ובחקר מאפיינים שאינו בהכרח אמפירי ובעל אמירה על העולם הגשמי. המסלולים ללימודי תואר שני במדעי הרוח מאפשרים לסטודנטים להעמיק את ידיעותיהם ולהתמחות באחד מתחומי הרוח וביניהם: תואר שני בפילוסופיה, ספרות, שפות, היסטוריה, מזרח אסיה ותחומים רבים נוספים, כך שתוכלו לבחור במסלול המעניין ומושך את לבכם ביותר.

אז אם גם אתם מחפשים לימודי תואר שני מרתקים – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב על לימודי תואר שני במדעי הרוח במכללות המובילות בישראל.

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני במדעי הרוח?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני במדעי הרוח?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי תואר שני במדעי הרוח

תואר שני במדעי הרוח הוא שם כלל למגוון תארים מתקדמים מרתקים. בין מסלולי הלימוד הפופולאריים לתואר שני במדעי הרוח ניתן למנות את הבאים: תואר שני בפילוסופיה, תואר שני בהיסטוריה כללית, תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל, תואר שני בספרות, תואר שני במקרא, תואר שני במדעי היהדות, תואר שני באמנות, תואר שני בשפה וספרות אנגלית, תואר שני בבלשנות ורבים אחרים.
תואר שני במדעי הרוח
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני במדעי הרוח?

תנאי הקבלה לתואר שני במדעי הרוח כוללים, בדרך כלל, את התנאים הבאים: תואר ראשון רלוונטי בממוצע 80 (חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד דורשים ממוצע גבוה יותר) וידיעת אנגלית ברמה גבוהה.

מסלולים רבים בתחום אף דורשים מהמועמדים לעבור ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים, ולעיתים אף נדרשים המועמדים להציג המלצות אקדמיות או מעשיות.

כמו כן, חלק מתחומי מדעי הרוח מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה נוספים – ללימודי תואר שני בהיסטוריה, לדוגמא, נדרש, פעמים רבות, לדעת שפה זרה נוספת (חוץ מאנגלית) או להשלימה במהלך התואר, ולימודי תואר שני בספרות, לדוגמא, דורשים מכם להשלים מספר קורסי בסיס ומבוא, באם אינכם בעלי תואר ראשון בתחום.

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני במדעי הרוח?

כמעט כל תחומי הלימוד לתואר שני במדעי הרוח – ספרות, פילוסופיה, היסטוריה, יהדות, בלשנות וכו' – מציעים לסטודנטים אפשרות ללמוד במסלול מחקרי (הכולל כתיבת עבודת תיזה) או במסלול עיוני (ללא תיזה).

אם אתם רוצים להמשיך בלימודיכם לתואר שלישי (דוקטורט) בתחום – מומלץ עד מאד כי תרשמו ללימודים במסלול המחקרי.
תואר שני במדעי הרוח
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך תואר שני במדעי הרוח?

לימודי תואר שני במדעי הרוח נמשכים שנתיים, אולם אם אינכם מצליחים להשלים את כל חובות הלימודים בזמן זה – תוכלו להגיש למזכירות החוג בקשה להארכת לימודים – ואם היא תאושר – תוכלו להאריך לימודיכם למשך סמסטר או שניים נוספים (בקשת הארכת הלימודים בדרך כלל מאושרת ללא בעיות – לפחות לסטודנטים הלומדים במסלול המחקרי ועסוקים בכתיבת התיזה).

כמו כן, אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לכם אפשרות ללימודי תואר שני במדעי הרוח בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מסיבות אחרות) תוכלו להשתלב בלימודים המרתקים בקלות ונוחות יחסית.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני במדעי הרוח?

בוגרי לימודי מדעי הרוח לתואר שני, אשר יעמוד בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך במדעי הרוח MA, בהתאם להתמחות בה למדו (ספרות, פילוסופיה, היסטוריה, שפה וספרות אנגלית, מדעי היהדות וכיו"ב) מטעם המכללה/ אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני במדעי הרוח?

בוגרי תואר שני במדעי הרוח יכולים להשתלב במשרות הוראה ומחקר באקדמיה ובמכוני מחקר רלוונטיים ולהשתלב בתפקידי הוראה בבתי ספר (מותנה בהוצאת תעודת הוראה).

כן יכולים הבוגרים להשתלב במשרות ייחודיות לתחום לימודיהם – בוגרי תואר שני בספרות, לדוגמא, יכולים לעסוק בכתיבה, עריכה ספרותית ועבודות שונות בעולם התקשורת וההוצאה לאור, ואילו בוגרי תואר שני בהיסטוריה, לדוגמא, יכולים להשתלב בעבודות הדרכה במוזיאונים ואתרי ארכיאולוגיה ומורשת, לדוגמא.
מודעה
מחפש תואר שני במדעי הרוח?
מחפש תואר שני במדעי הרוח?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה