ClickCease

מכללות לחרדים ולדתיים

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

מכללות למגזר הדתי והחרדי

בשנים האחרונות החלה לעלות המודעות בקרב הציבור הדתי והחרדי בנוגע לצורך ללמוד במוסדות אקדמיים. לימודים אקדמאים, הכוללים תואר ראשון, שני, לימודי תעודה או הנדסאי פותחים צוהר הזדמנויות רב יותר לתעסוקה עתידית, ולכן המגזר החרדי - דתי, שיש לו מחוייבות כלפי משפחות מרובות ילדים, החל לגלות התענינות רבה בנושא. 

בישראל, מודעים לצורך במוסדות לימוד שהינם מותאמים להלך החיים של ציבור זה, ועל כן מוסדות לימוד שונים מציעים קמפוסים דתיים או מסלולי לימוד אקדמאים בשילוב עם תכני לימוד תורניים, המאפשרים ללמוד בכיתות נפרדות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות מכללות לחרדים ולדתיים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על מכללות לחרדים ולדתיים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות מכללות לחרדים

מוסדות הלימוד הגבוהים המיועדים לאוכלוסייה הכללית לא תמיד מסוגלים לתת מענה לצרכיו של הציבור הדתי. האווירה בקמפוסים באוניברסיטאות ובמכללות מתנגשת לעיתים עם אורח החיים הדתי. צעירים דתיים רבים, להבדיל מחבריהם החילוניים, מגיעים ללימודים כשהם כבר נשואים, ולכן עליהם לשלב בין עבודה ללימודים. לשם כך יש צורך בארגון מתאים של זמן הלימודים, שבמקרים רבים אינו מתאפשר במוסדות הלימוד המיועדים לאוכלוסייה הכללית.
מכללות לחרדים ולדתיים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

האם יש השלמת בגרות ופסיכומטרי לחרדים ודתיים?

רצונם של הדתיים ושל החרדים ללמוד תארים אקדמיים הוא עניין חדש יחסית. לכן, רוב האנשים השייכים לציבור החרדי - דתי, אינם יודעים מה הפרוצדורה שיש לקחת בחשבון קודם לפני ההרשמות והניסיון להתקבל למסלולי לימוד אלה.

הבחינה הפסיכומטרית, מהווה דרך סינון והתאמה למסלולי הלימוד בתחומים השונים. הבחינה כוללת חלקים שונים המתמקדים במתמטיקה, אנגלית, עברית והבעה ובדרך כלל מחייבת קורס הכנה לפני. קיימים מכוני פסיכומטרי שונים המיועדים לציבור הדתי והחרדי, אשר נלמד בכיתות נפרדות, במידה והינכם מעוניינים לגשת לבחינה.

בתי ספר השייכים למגזר החרדי אינם נדרשו להיצמד לתוכניות הליבה של משרד החינוך ולכן הלומדים בהם לא סיימו את לימודיהם עם תעודת בגרות תקפה ללימודים גבוהים. כיום, קיימים מכוני לימוד העוזרים בהשלמת בגרויות תוך התחשבות בצרכיהם האישיים של אנשים השייכים לציבור החרדי.

מה הם מסלולי הלימוד במכללות לחרדים ולדתיים?

קיימים מוסדות לימוד רבים שפונים לציבור הדתי ונותנים מענה לצרכיו הייחודיים, וכיום כבר לא מדובר במוסדות תורניים בלבד (כמו ישיבות, מדרשות או אולפנות לבנות) או מוסדות של חינוך והוראה בלבד.

מוסדות אקדמיים שמוגדרים כדתיים מלמדים מגוון של מקצועות חול - משפטים, ראיית חשבון, רפואה משלימה, לצד לימודי תורה. 

קמפוס חרדי הינו דרך חדשה הלוקחת בחשבון את הצרכים המיוחדים של סטודנטים חרדים ודתיים ואת אורח חיים האינדניבידואלי שלהם ומשתדלים להתאים להם את מסלול הלימודים האקדמי. קמפוס זה, הינו ממוקם בתוך מכללה המיועדת לציבור הרחב ולכן אחראית על המפגש החשוב בין מגזרים שונים הקיימים בישראל.
מכללות לחרדים ולדתיים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

איזה קורסים יש במכללות לחרדים ולדתיים?

לימודי תעודה לציבור הדתי הינם דרך נוספת לקבל הכשרה מקיפה שתסייע במציאת עבודה מתגמלת ומעניינת. משך זמן הלימוד הינו קצר יותר, ומכוון לשם לימודי פרקטיקות, רכישת כלים והרחבת הידע בתחומים שונים ומגוונים כמו: טכנאות, ניהול, הדרכה, עיצוב, ספורט ועוד.

במה עוסקים בוגרי לימודים במכללות לחרדים ולדתיים?

בעבר, חשבו כי התחום היחיד בו יכול הציבור הדתי והחרדי להשתלב הינו תחום ההוראה, והוא היה מכוון לנשים בלבד. אם אתם שייכים למגזר זה תשמחו לגלות כי אפשרויות התעסוקה העומדות לרשותכם רבות ומגוונות. תחומים הקשורים להייטק, כמו מחשבים, תחומי עיצוב והדרכה, יכולים לפתוח בפניכם אפשרויות תעסוקה שיהיו מתגמלות מצד אחד, ומשלבות את הלימודים התורניים מצד שני.
מודעה
מחפש מכללות לחרדים ולדתיים?
מחפש מכללות לחרדים ולדתיים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה