ClickCease

לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

קורסי אימון לדתיים וחרדים במכללות

אימון או במינוח הלועזי coaching כולל מגוון של שיטות וטכניקות שבהן המאמן יכול להוביל את המאומן לשינוי צורות חשיבה והרגלי חיים וכך לאפשר לו להסיר מחסומים רגשיים, לממש את יעדיו ולהתפתח בכל תחומי החיים - קריירה, זוגיות, משפחה ועוד. בשנים האחרונות, תחום האימון נהנה מפופולאריות ומביקוש רב הן באוכלוסיה הכללית, והן בדתית. באוכלוסיה המזוהה כדתית וחרדית (לא כוללת יהודים שומרי מסורת) אשר מהווה קרוב לעשרים אחוז מהאוכלוסייה הכללית בישראל, גוברת בימינו המגמה לצאת מן הבידוד של קהילותיהן ולהתערות יותר בחברה הכללית. במקרים רבים זה דורש מהם הסתגלות לאורח חיים שלא מוכר להם מקודם. מן הטעם הזה עולה החשיבות של הכשרת אנשי מקצוע מיומנים מתוך החברה הדתית, שידריכו את קהליהן להתמודדות עם קשיי החברה הישראלית הכללית.

קורסי אימון, שנמצאים בפריחה בשנים האחרונות, מעוררים עניין וביקוש גם בציבור הדתי בישראל וכתוצאה מכך החלו להתפתח גישות ייחודיות לתחום האימון ששואבות מעולם היהדות. ישנן מוסדות לימוד המלמדים אימון בגישה יהודית. אם אתם שייכים לציבור הדתי או החרדי ומעוניינים במקצוע בעל ערך וכישורים שיאפשרו לכם לסייע לאנשים להתמודד עם קשיי החיים, בין אם מדובר בקשיים כלכליים, קשיים בחיי המשפחה, או קשיים בעבודה הינכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורסי אימון לדתיים

בקרב המגזר הדתי בישראל פותחה גישה חדשה לאימון שמתבססת על המקורות היהודיים - המורשת של חז"ל, הגאונים, החסידים ועוד. גישה זו שמה דגש על האמונה, על הקשר עם הקב"ה ועל ערכים יהודיים בתהליך ההתפתחות האישית של המתאמן. סוג זה של אימון נקרא אימון בגישה יהודית או אימון יהודי. ישנם כיום מכונים לאימון יהודי שמציעים סדנאות אימון יהודי למעוניינים, ומוסדות לימוד שמכשירים מאמנים על פי גישת האימון היהודי. הציבור הדתי האדוק מקבל את שיטות האימון המבוססות על הערכים היהודיים, גם מכיוון שהוא רגיל באופן כללי להסתייע בעצתם של רבנים וגם מפני הרצון הטבעי להשיג חיים שלווים ושלמים יותר, בין אם במקום העבודה, בחיי המשפחה, או ביחסים בין אדם לחברו.

מן הטעם הזה עלה הצורך בהכשרת אנשי מקצוע מיומנים שיכולים להותיר חותם חיובי באנשים שבאים אליהם לאימון. בין אם מדובר ברבנים שמעוניינים לקבל כלים טובים יותר לאימון בסיסי, או על אנשים מן המגזר הדתי והחרדי שמעוניינים בעיסוק בעל ערך מוסף. אם אתם רוצים לשפר את מצבם של אנשים אחרים מהקהילה שלכם באמצעות יחס חיובי, עצה טובה ויד מנחה, מהרו להירשם אל לימודי אימון לציבור הדתי.

למי מתאימים לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?

לימודי אימון לציבור הדתי עשויים להתאים למספר קהלי יעד. לדוגמא, רבנים המקבלים אנשים מהקהילות שלהם לייעוץ בנושאים מגוונים, כמו זוגיות, אימון משפחתי, ייעוץ בחיי העבודה וכדומה, ישאפו להוסיף על הידע שלהם וליכולותיהם גם הכשרה מעשית מתחום האימון. כמו כן, עשויים קורסי האימון להתאים לנשים דתיות אשר רוצות לקדם נשים דתיות אחרות ולהעצים אותן באמצעות ייעוץ מעשי לשיפור חייהן, כמו המלצה ליציאה לעבודה, לצאת ללמוד וכדומה.

קואצ'ינג לדתיים עשוי להתאים גם לבוגרי ישיבות שלא המשיכו במסלול הלימודים שלהם ומעוניינים במקצוע אשר נחשב כבעל ערך לסיוע לאנשים אחרים, תוך הקפדה ושמירה על זיקה לאורח החיים הדתי, כמו גם עם חיבור הדוק למסורת היהודית.

מה משך לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?

משך לימודי אימון לציבור הדתי משתנה בין מכללה אחת לרעותה ובין לימודים בסיסיים ללימודים מורחבים. ברוב מוסדות הלימוד יימשכו לימודים אלה בין כמאה וחמישים למאתיים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין עשרים וחמש לארבעים מפגשים. סה"כ בין שמונה חודשים לשנת לימודים אחת. בדרך כלל יתקיים בין שיעור אחד לשני שיעורים במהלך השבוע וקרוב לודאי שבמתכונת זו יהיו ימי לימוד מלאים.

חלק מן המכללות מארגנות את לימודי קואצ'ינג לדתיים במסגרת של לימודי ערב. מסגרת זו תאפשר לאלה אשר עובדים במשרה מלאה, או לאלה אשר לא יכולים לעבוד בשעות הבוקר מסיבות אחרות להפיק תועלת מן הלימודים.

מה לומדים בלימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?

במסגרת לימודי אימון לציבור הדתי ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיכשירו אותם כמאמנים אישיים, בעלי זיקה הדוקה לאורח החיים היהודי המסורתי. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: הכרות עם מבנה הנפש על פי המסורת הקבלית ותורת החסידות, הדרך להגשמת יעדים בתחומי חיים מגוונים, השפעת חוויות העבר על התודעה, הענקת כלים להעצמת הפרט, מתן כלים לטיפול במשברים והפיכתם לדרך לצמיחה.

כמו כן יילמדו גם הנושאים הבאים: מתן דגש להקפדה על הקוד האתי, לימוד טכניקות לטיפול בחיכוכים במערכת הזוגית ואימון זוגי, התמודדות עם משברים בחיי המשפחה - הורים מול ילדים. בחינת המקורות היהודיים שעשויים לסייע בתחום הייעוץ. את תכני הלימוד יעבירו מאמנים מקצועיים בעלי ניסיון וידע גם מתחום היהדות וגם בעלי יכולות אימון והעצמת המאומנים שבאים אליהם לסיוע.

איזה תעודה מקבלים בוגרי לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?

לבוגרי לימודי אימון לציבור הדתי שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. חובות הלימוד כוללות: עמידה בחובות הנוכחות, מעבר השתלמות מעשית באימון וייעוץ, הגשת תרגילים והשתתפות פעילה במהלך הלימודים, הגשת פרוייקט גמר במכללות אשר דורשות זאת.

איזה מסלולי לימוד נוספים קיימים בלימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?

בוגרי קורס אימון לציבור הדתי עשויים לפנות ללימודים נוספים. התחומים הרלוונטיים שקורסי האימון מקיפים נוגעים גם ללימודים אקדמאים. מוסדות לימוד המכוונים ספציפית לציבור הדתי וכן קמפוסים חרדיים מכירים היום בצורך ההולך וגובר בתואר ראשון ובתארים מתקדמים נוספים אשר משלבים בין לימודי חול לבין לימודים תורניים. אם התחומים שמציעים לכם קורסי האימון אינם מספיקים לכם, וברצונכם להעשיר עצמכם גם בלימודי תואר, מוסדות לימוד אלו הם הכתובת האידיאלית ביותר עבורכם.

בכדי להתקבל למוסדות לימוד אקדמיים, יש צורך לעבור בחינה פסיכומטרית, שהצלחה בה מהווה תנאי סף לקבלה לתארים רבים. יש לימודים לקראת הבחינה הפסיכומטרית שמותאמים לציבור הדתי. בלימודים מעין אלה יקבלו התלמידים ידע מקיף לדרכים להתמודדות עם תחומי דעת חדשים, תוך הקפדה על מיזוג עם לימודי קודש.

במה עוסקים בוגרי לימודי אימון לציבור הדתי והחרדי?

בוגרי לימודי אימון לציבור הדתי יכולים להשתלב בעבודה כמאמנים במכונים השונים לאימון. קרוב לודאי כי בתחילת דרכם המקצועית הם יצטרכו לעבוד תחת עינם הפקוחה של מאמנים מנוסים יותר, אולם בהדרגה הם יוכלו להתקדם לתפקידים בכירים יותר במסגרת אותם מכונים לאימון.

נוסף על כך, אחרי שהם יצברו ניסיון של מספר שנות עבודה ויפגינו עבודה מקצועית, הם יוכלו לעבור לעבוד כמאמנים עצמאיים ובסופו של דבר אף לפתוח בעצמם מכונים לאימון יהודי. בוגרים כאלה אף יוכלו בסופו של דבר להציע את מועמדותם לתפקידי הוראה במכללות הייחודיות לאימון.

מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎