לימודים לסטודנטים בעלי מוגבלויות

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודים לסטודנטים עם צרכים מיוחדים במכללות

אם יש לכם מוגבלות מסוימת כמו ליקויי שמיעה, קושי להתנייד ממקום למקום או כל מוגבלות אחרת, כדאי שתדעו שגם אתם יכולים ללמוד! לכל אדם יש זכות לשוויון הזדמנויות צריך לאפשר לו למצות את כישוריו ולרכוש השכלה בהתאם ליכולותיו. כדי לסייע בתחום זה המדינה מסייעת במגוון דרכים לאנשים בעלי מוגבלויות להשתלב בלימודי קורסים, לימודי תואר ראשון ולימודי תואר שני. בואו לקרוא על לימודים לסטודנטים עם צרכים מיוחדים!
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודים לסטודנטים בעלי מוגבלויות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודים לסטודנטים בעלי מוגבלויות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על הזכות להשכלה גבוהה של סטודנטים בעלי מוגבלויות

במדינת ישראל חיים אנשים רבים עם מוגבלויות שונות. במסגרת מחויבותה של המדינה לשיפור איכות חייהם ולקידום שוויון הזדמנויות בין כל חלקי האוכלוסייה, זכאים אנשים עם מוגבלות להטבות במוסדות המדינה ולקצבאות שונות במוסד לביטוח לאומי. אם אתם בעלי מוגבלות מסוימת תוכלו לפנות למוסד לביטוח לאומי ולבדוק בדיוק מה מגיע לכם, גם בהקשר הכללי וגם בקשר ללימודים.

לימודים לסטודנטים בעלי מוגבלויות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

עמותות המסייעות לבעלי מוגבלויות בישראל

אנשים בעלי מוגבלות יכולים לקבל סיוע רב מעמותות וארגוני סיוע הפועלים למענם. ארגונים אלו מעניקים שירותי טיפול, תמיכה, אבחון, ייעוץ ומידע על זכויות, ומספקים כלים ותמיכה להשתלבות בקהילה. תוכלו לפנות לעמותות באופן אישי ולקבל מהן מידע וסיוע. בנוסף, לעתים המחלקות לשירותים חברתיים במשרד הרווחה או המוסד לביטוח לאומי מפנים לארגון סיוע לקבלת שירותים. באזור זה תוכלו למצוא את פרטיהן של עמותות למען אנשים עם מוגבלות. קיימות עמותות עבור בעלי מוגבלות קוגניטיבית, שכלית והתפתחותית עליהן תוכלו לקרוא באתר נציבות שוויות זכויות לאנשים עם מוגבלויות.
באתר נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מפורטים פרטי התקשרות עם ארגונים ועמותות  למען אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית, שכלית והתפתחותית וכן למען בעלי מוגבלות נירולוגית, נכים, חולים ובעלי קשיי ניידות.

המכון לקידום החרש בישראל

המכון הינו מרכז לקידום מעמדם של הסטודנטים החרשים וכבדי השמיעה ולקידום זכותם לשיוויון ונגישות בהשכלה גבוהה או על תיכונית. המכון עוסק בקידום המודעות לנושא, הסברה, מתן ידע מקצועי לגופים רלבנטיים, השגת זכויות, פיתוח והטמעת מדיניות התאמות בתנאי הקבלה ובלימודים , וכן פועל המרכז למען הסטודנטים בתמיכה, מתן ידע לגבי זכויות/התאמות והתמודדות במרחב הלימודי, העצמה וסינגור פרטני .
המכון מלווה את הסטודנטים במשך עשר שנים ומטפל במספר גדל והולך של סטודנטים הפונים אליו והינו הגוף המקצועי היחיד המטפל ומומחה לאוכלוסיה זו. 
במכון קיים ידע מצטבר, על סמך היכרות אישית של הסטודנטים וידע מקצועי בתחום, על מנת לקדם את המענים והפתרונות לצורכי הסטודנטים החרשים וכבדי השמיעה בצורה הוליסטית ומותאמת לצרכים האמיתיים שלהם. כדי לסייע לסטודנטים המכון מקיים קשר עם למעלה מ-70 מוסדות לימוד אקדמיים ועל תיכוניים ומקיים שיתוף פעולה שוטף עם יחידות דיקנט הסטודנטים על מנת לאתר את הסטודנטים ולסייע להם. 

אם יש לכם ירידה בשמיעה ואתם מעוניינים להשתלב בלימודים גבוהים תוכלו ליהנות מתמיכת המכון, שיכול לסייע במגוון אפיקים:
בניית תוכנית הנגשה אישית
מתן מידע
סינגור מול מוסד הלימודים -להשגת התאמות אישית - דחיית מבחן, מבחן חוזר, המרת בחינה בעבודה, המרת רפראט בעבודה וכו'
סינגור מול עובדת השיקום
מכתבי הסבר למוסדות הלימוד
מכתבי הסבר למרצים
המלצה למוסד לביטוח לאומי במידת הצורך
מאגר מתורגמניות/קלדניות וסיוע במציאת מתורגמנית/קלדנית
השאלת ציוד: מחשב נייד, מכשיר F.M
לימודים לסטודנטים בעלי מוגבלויות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מודעה
מחפש לימודים לסטודנטים בעלי מוגבלויות?
מחפש לימודים לסטודנטים בעלי מוגבלויות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה