רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי רפואה באוניברסיטאות בחו"ל

אזרחי מדינת ישראל בוחרים ללמוד לימודי רפואה בחו"ל בעקבות אי עמידה בתנאי קבלה או רצון להתמחות ברפואה בחו"ל. כידוע לא כל התארים הנלמדים בחו"ל מתקבלים בהכרח בישראל ועל כן יש חשיבות לבדוק לפני תחילת הליכי רישום ללימודים בחו"ל לבדוק מעמד התעודה בישראל במוסד הלימודים הנבחר. מתן רשיון לסטודנטים לרפואה בחו"ל התאפשר בזכות משרד הבריאות שרואה חשיבות עבודת הרופאים בבתי חולים בארץ. על מנת להבטיח את עתיד ענף הרפואה בישראל, לקדם אותו ולפתח, משרד הבריאות מאפשר לשלב רופאים שלמדו בחו"ל במערכת הבריאות בישראל.

בסיום לימודי רפואה בחו"ל, הבוגרים יכולים לחזור לישראל ולהשתלב בהכשרה ובעבודה בבתי חולים ברחבי הארץ. למעשה, כל סטודנט לרפואה בחו"ל רשאי להירשם באתר של משרד הבריאות, ללא קשר לשנת לימודים, על מנת לקבל מקום סטאז' בהגיעו לארץ ולאפשר למשרד הבריאות להתארגן על מקומות הכשרה. תוכנית זו משפרת את תנאי העסקת הרופאים שלמדו רפואה בחו"ל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל - מהלך הרישום 

לימודי רפואה בחו"ל מאפשרים לסטודנטים רבים דרישות קבלה נוחות ולעיתים גם עלות הלימודים נמוכה יותר. משרד הבריאות בהחלטתו יאפשר סבבים קליניים לטובת בוגרי לימוד רפואה בחו"ל שחוזרים לארץ על מנת לשלב אותם בבתי חולים. כמו כן על בוגרי לימודי רפואה בחו"ל לעבור בחינות רישוי לטובת קבלת רישיון עיסוק ברפואה בארץ ועל כן משרד הבריאות ביוזמתו ידאג להציע קורסי הכנה לבחינות אלו על מנת להכין את הבוגרים למעבר הבחינות בהצלחה ויממן שנת סטאז' עבור בוגרי תוכנית לימודים בחו"ל. קיימת חשיבות לשנת לימודים של הסטודנטים ולען יש להתעדכן באתר משרד הבריאות על מנת לבחון את שלבי הרישום.

רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל - מעצמה של רופאים 

לימודי רפואה בישראל הם מהמתקדמים בעולם. הציוד החדשני והפיתוח המדעי הביאו את ישראל למעצמת רופאים ובתי חולים מתקדמים. בעקבות ביקוש רב ללימודי רפואה עולים תנאי קבלה בהתאם ולכן רבים פונים ללימודי רפואה בחו"ל במדינות כמו איטליה, הונגריה או אוקראינה. מדינות אלו מציעות דרישות קבלה נמוכים יותר ונוחים על פי הרוב גם בגובה שכר לימוד. במהלך לימודי רפואה הנמשכים 5 - 7 שנים, תלוי במוסד לימודים אליו נרשמתם, תלמדו תוכנית לימודים מקיפה בלימודי רפואה ובין התכנים תלמדו אנטומיה, ביולוגיה, כימיה, מדע ופיסיקה. תחומים אלו הם חובה כבר החל משנה א' לטובת בניית תשתית של ידע.  

רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל - רפואה כשליחות

ענף הרפואה יתאים עבור אלו שרואים בתפקיד זה שליחות ועבודת קודש. דעו כי מה שמרתק במקצוע זה האתגרים שהוא מציב והסיכונים שתצטרכו לקחת על מנת להציל חיי אדם. כמו כל מקצוע אחר, לימודי רפואה אינם מושלמים ויכולים לסייע לכולם. גם ההתמודדות עם מוות או פציעות קשות הם חלק מתחום הרפואה והעבודה של רופאים. הרפואה מתאימה עבור נשים וגברים שיכולים להתמודד עם מראות קשים כמו דם ופציעות. תפקידו של רופא הוא לתת מענה רפואי מיידי ולעמוד על כל הדרכים לטובת סיוע. כחלק מלימודי הרפואה נחשפים הסטודנטים ללימודי אתיקה רפואית, היחסים עם מטופלים ובני משפחותיהם וההתמודדות עם מטופלים לא קלים.

רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל - מטרת משרד הבריאות

משרד הבריאו רואה בסטודנטים אזרחי ישראל שנסעו ללמוד לימודי רפואה בחו"ל כנכס וכעתיד של מדינת ישראל במערכת הבריאות. אנשי משרד הבריאות מבקשים להחזיר את הבוגרים ולהקנות להם כלים מעשיים והכשרה מקיפה בבתי חולים בארץ על מנת לשלב אותם לאחר מכן בעבודה. כמו כן דואג משרד הבריאות להכין את הסטודנטים לעבור מבחני רישוי המעניקים רשיון עיסוק ברפואה בישראל. כידוע על כל רופא המסיים לימודי רפואה לעבור מבחנים על מנת לקבל הסכמה ורישיון עיסוק ברפואה בארץ. לא פעם משרד הבריאות דואג להשעות או לשלול רישיון תעסוקה של רופאים מטעמים של רשלנות רפואית או מעשים פליליים בכך יכול משרד הבריאות לדאוג לרווחת הציבור ולחזק את מערך הבריאות בארץ.

רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל - מהפכה בשירותי הרפואה בישראל

ענף הרפואה, הבריאות והרווחה עבר מהפכות בעשור האחרון. מחקרים, ספרים, מאמרים, פיתוח טכנולוגי וחדשני, כל אלו תורמים לקידום ופיתוח הענף. לימודי רפואה הם מכלול רחב מאוד של תת ענפים כגון רפואת שיניים, רפואת נשים, וטרינריה, בדיקות מעבדה, גנטיקה קלינית, כירופרקטיקה, רפואה אורתופדית, לימודי סיעוד להכשרת אחים מוסמכים ועוד. הענף מחזיק בפופולריות בקרב רבים יחד עם זאת התחום אינו מתאים לאלו שמבקשים לעסוק בו לטובת הרווח הכספי בלבד. למרות המשכורות הגבוהות בתחום, תחום הרפואה דורש שעות קבות של עבודה, אחריות גדולה וקבלת החלטות מידיות. רופאים, מנתחים, מרדימים ואחים, כולם פועלים למען רווחת הציבור מתוך רצון לסייע ולהציל חיים.

רישום לסטודנטים לרפואה בחו"ל - מטרת רישיון וחשיבותו

רישיון עבודה לרופאים חשוב על מנת לעקוב אחרי עבודתם מבחינה משפטית ולרשום אותם במאגר הרופאים המורשים בישראל. משרד הבריאות כאחראי על מערף הרפואה והרווחה בישראל מקנה מבחני רישוי לבוגרי לימודי רפואה בארץ ובעולם, אזרחי מדינת ישראל, על מנת לשלב אותם במערך הרפואה בארץ. מבחני רישוי נועדו אף לבדוק את רמת המוכנות של בוגרי לימודי רפואה בחו"ל ולבחון את רמת הידע שלהם. הרישיון בעיסוק ברפואה נועד להגן על הציבור ועל הרופאים בישראל.
משרד הבריאות, לטובת שיפור הקשר וקידום הקשר עם סטודנטים לרפואה בחו"ל, מפעיל יוזמה מבורכת שנועדה לחזק את מערך הרפואה בישראל ולשיפור תנאי העסקתם והכשרתם של רופאים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎