תואר שני בבריאות הציבור

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי בריאות הציבור לתואר שני

אם אתם רוצים להשתלב בלימודים מרתקים שיכשירו אתכם לעבודה חשובה עד מאד – התורמת לשמירה על בריאות האוכלוסייה – כדאי לכם להכיר את לימודי התואר השני בבריאות הציבור (הקרוב למדי לתואר שני בניהול מערכות בריאות). לימודים אלו נועדו להקנות לבוגריהם ידע, מיומנויות והבנה בתחום בריאות הציבור, תוך התמקדות במצב בריאות האוכלוסייה בישראל, בהשוואה למדינות אחרות.

במהלך הלימודים יכירו הסטודנטים את הכלים האפידמולוגים והסטטיסטיים בתחום, וילמדו כיצד לתכנן, לנהל ולהעריך שירותי בריאות ותכניות בריאות בקהילה. כן ילמדו הגורמים החברתיים, הכלכליים, התעסוקתיים והסביבתיים הקשורים ומשפיעים על בריאות הציבור. אם גם אתם מתעניינים בלימודי בריאות הציבור לתואר שני, הגעתם למקום הנכון – להלן תמצאו מידע רב ומועיל אודות לימודי תואר שני בבריאות הציבור.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בבריאות הציבור?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בבריאות הציבור?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בבריאות הציבור

תחום בריאות הציבור הוא אחד מן התחומים החשובים ביותר בכל חברה ותרבות, ונושא השלכות הרות גורל על שגשוגן והצלחתן של חברות. כיוון שגורמים רבים משפיעים על בריאות האוכלוסייה (סביבתיים, כלכליים, חברתיים, תרבותיים ועוד רבים) דרושה התמקצעות על מנת לטפח בריאות קהילתית, לפתח רפואה מונעת, ולעקוב אחר ההתפתחות וההשתנות של הגורמים המשפיעים על בריאות האוכלוסייה.

תכנית הלימודים לתואר שני בבריאות הציבור (הנלמד, לעיתים, במשולבעם תואר שני בניהול מערכות בריאות -מנהל מערכות בריאות) נועדה להכשיר אנשי מקצוע אשר יהיו אמונים על אספקטים אלו, ויוכלו לקדם את בריאות הקהילה, כמו גם לתכנן, להעריך ולבקר תכניות שונות בתחומי הבריאות.
תואר שני בבריאות הציבור
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בבריאות הציבור?

תנאי הקבלה לתואר שני בבריאות הציבור כוללים, בדרך כלל, דרישה לתואר ראשון בתחומי הבריאות השונים (ניהול מערכות בריאות, סיעוד וכו') בעלי ממוצע ציונים של 80 ומעלה. בוגרי תארים ראשונים שאינם קשורים לתחום – יכולים גם הם להירשם ללימודים, בכפוף להשלמתם מספר קורסים בסיסיים בתחום במהלך השנה הראשונה ללימודי התואר השני.

כן נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

מועמדים בעלי רקע וניסיון מעשי בעבודה בתחום בריאות הציבור זוכים, בדרך כלל, לעדיפות בקבלה.

כמה זמן נמשך תואר שני בבריאות הציבור?

משך הלימודים לתואר שני בבריאות הציבור הוא שנתיים. ניתן להגיש למזכירות החוג בקשה להארכת לימודים – באם אינכם מצליחים לסיים את חובות הלימודים בשנתיים – ופעמים רבות בקשה זו מאושרת ללא כל בעיות, בייחוד אם אתם לומדים במסלול המחקרי ועסוקים בכתיבת תיזה.

חלק מהמכללות והאוניברסיטאות מציעות מסלול לימודים ייחודי, המתאים במיוחד לאנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים), בו הלימודים מתקיימים רק יומיים בשבוע – יום אחד באמצע השבוע בשעות הערב ואחר הצהריים ויום שישי בבוקר.
תואר שני בבריאות הציבור
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני בבריאות הציבור?

ניתן ללמוד את התואר השני בבריאות הציבור במסלול מחקרי, הכולל כתיבת תיזה, או במסלול לא מחקרי (מסלול יישומי)  שאינו דורש כתיבת עבודה זו. הלימודים במסלול המחקרי מתאימים במיוחד למי שמתעתד להמשיך ללימודי דוקטורט בתחום, כמו גם למי שמעוניין להשתלב בעבודות מחקריות בתחום זה.

מה לומדים בתואר שני בבריאות הציבור?

לימודי בריאות הציבור לתואר שני כוללים, בדרך כלל, את הנושאים והתכנים הבאים: ביו-סטטיסטיקה, שיטות סקר ומחקר באפידמיולוגיה, פענוח נתונים אפידמיולוגיים, שירותי בריאות בעולם, ניתוח עלות תועלת למערכת הבריאות, התנהגות בריאות וחולי, ניהול טכנולוגיות רפואיות, היבטים משפטיים ואתיים במנהל הרפואי ובבריאות הציבור, איכות וניהול סיכונים בשירותי הבריאות, ועוד מגוון נושאים נרחב.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בבריאות הציבור?

בוגרי לימודי בריאות הציבור לתואר שני, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בבריאות הציבור, מטעם המכללה (או האוניברסיטה) בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בבריאות הציבור?

בוגרי תואר שני בבריאות הציבור יוכלו להשתלב במגוון משרות מרתקות ומאתגרות ובתפקידים בכירים וניהוליים במוסדות הבריאות השונים בארץ, במרפאות וקליניקות פרטיות, בקופות חולים, בבתי חולים, בחברות ביטוח, במשרד הבריאות ועוד.
מודעה
מחפש תואר שני בבריאות הציבור?
מחפש תואר שני בבריאות הציבור?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק יזרעאל
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה