תואר שני בניהול מערכות בריאות

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

לימודי ניהול מערכות בריאות לתואר שני

אם אתם בוגרי תואר ראשון בתחומי הפרא- הרפואה, הטיפול, הניהול או מדעי החברה, וברצונכם ליהנות מלימודים שיכשירו אתכם לעבודה יוקרתית במערכת הבריאות - לימודי תואר שני במנהל מערכות בריאות יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע והמיומנויות הדרושים למנהל איכותי במערכת הבריאות המודרנית.

תואר שני במנהל מערכות בריאות מיועד לכל מי שמעוניין להשתלב במשרות מפתח ניהוליות ולרכוש את הכלים והמיומנויות הנחוצים לניהול מוסדות ומערכות בריאות. תכנית הלימודים של תואר שני במנהל מערכות בריאות כוללת ידע עיוני נרחב בתורת הניהול בדגש על מוסדות כגון מרפאות פרטיות, התעשייה הרפואית, בתי חולים, בתי אבות, קופות חולים ועוד .בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי תואר שני במנהל מערכות בריאות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בניהול מערכות בריאות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בניהול מערכות בריאות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בניהול מערכות בריאות

ההתפתחות והצמיחה של מערכות הבריאות בישראל יוצרות ביקוש למנהלים איכותיים במערכות הבריאות. לימודי תואר שני במינהל מערכות בריאות מיועדים לעובדים במערכת הבריאות בתפקידי סגל מנהלי, רפואי, סיעודי או פארא-רפואי וגם לבעלי תואר ראשון מתחומים אחרים המעוניינים להשתלב כמנהלים במערכת הבריאות.

הסגל הניהולי במערכות בריאות כיום נדרש להתמודד עם משימות ניהול מורכבות הייחודיות לתחום זה, ולכן חייב לרכוש הבנה מלאה בהיבטי ניהול מרכזיים רבים.

על העוסקים בתחום להבין את תפקידם של שירותי הבריאות בבתי החולים הציבוריים והפרטיים ובמסגרות השונות הקיימות בקהילה, את הייחודיות של צורכי הבריאות של הפרט והכלל כבסיס לתכנון ואספקה של שירותי בריאות, את הדילמות העומדות בפני מקבלי החלטות במערכת הבריאות בבואם להחליט על ניצול יעיל, אפקטיבי וצודק של משאבים מוגבלים, ואת הצרכים הייחודיים של האוכלוסיות השונות הזכאיות לקבלת שירותי בריאות, כמו קשישים וקבוצות אוכלוסייה בעלי רקע תרבותי וחברתי-כלכלי שונה ועוד.
תואר שני בניהול מערכות בריאות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בניהול מערכות בריאות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני במינהל מערכות בריאות כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר ראשון רלוונטי (סיעוד, מנהל מערכות בריאות, ריפוי בעיסוק, מנהל עסקים, פיזיותרפיה וכיו"ב) בממוצע 80 ומעלה (מכללות רבות דורשות ממוצע גבוה יותר), שליטה טובה בשפה האנגלית ומעבר של ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו – אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר שני בבריאות הציבור.

כמה זמן נמשך תואר שני בניהול מערכות בריאות?

לימודי תואר שני במנהל מערכות בריאות נמשכים, בדרך כלל, שנתיים.
תואר שני בניהול מערכות בריאות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר שני בניהול מערכות בריאות?

לימודי תואר שני במנהל מערכות בריאות ידאגו להקנות לבוגריהם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לאיש המקצוע האיכותי בתחום.

חלק מהמכללות והאוניברסיטאות אף מציעים לסטודנטים אפשרות לבחור במסלול התמחות ייחודי: התמחות בניהול רפואת חירום ואסונות, התמחות בניהול והערכת טכנולוגיות רפואיות, התמחות במדיניות בריאות וסביבה, התמחות בניהול בתי אבות וגרונטולוגיה ועוד.

לעיתים קרובות, כוללים הלימודים לתואר שני במנהל מערכות בריאות את הנושאים והתכנים הבאים:

ארגון ומנהל שירותי בריאות בישראל, ניהול משאבי אנוש, מערכות מידע בשירותי הבריאות, היבטים חברתיים והתנהגותיים בניהול שירותי בריאות, המנהל הציבורי החדש ויישומיו למערכת הבריאות, ניהול בתי חולים, ניהול שירותי בריאות בקהילה, מערכות בריאות בעולם, שיטות מחקר, כלכלת בריאות, בריאות הציבור ורפואה מונעת, ניהול מסגרות לקשיש, קבלת החלטות וניתוחי עלות-תועלת, הבסיס האפידמיולוגי לקבלת החלטות, תקצוב, ניהול השיווק ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בניהול מערכות בריאות?

בוגרי לימודי מנהל מערכות בריאות לתואר שני, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך במנהל מערכות בריאות MA או MHA, מטעם המכללה (או האוניברסיטה) בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בניהול מערכות בריאות?

בוגרי תואר שני במנהל מערכות בריאות יוכלו למלא תפקידי ניהול בכירים במערכות בריאות - בבתי חולים, קופות חולים, בתי אבות ובמוסדות בריאות שונים בישראל.
מודעה
מחפש תואר שני בניהול מערכות בריאות?
מחפש תואר שני בניהול מערכות בריאות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק יזרעאל
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה