תנאי קבלה לתואר ראשון בסיעוד

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

דרישות קבלה ללימודי סיעוד במכללות

לימודי סיעוד הם מן התארים המבוקשים ביותר בישראל בתחום הבריאות והרווחה. הצעד הראשון שיהיה עליכם לנקוט בדרך להגשמת החלום ותחילת לימוד תואר ראשון בסיעוד הוא לברר מהם תנאי הקבלה בהם תידרשו לעמוד. תנאי קבלה ללימודי סיעוד משתנים ממוסד למוסד וכיוון שלימודי סיעוד גם אינם קלים כלל - ישנן מועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה אשר נועדו לסנן את מי שאין ביכולתו לסיים את הלימודים בהצלחה. 

תנאי קבלה ללימודי סיעוד במכללות כוללים, פעמים רבות, דרישה הן לתעודת בגרות מלאה והן לציון פסיכומטרי תקף - אך ניתן למצוא מסלול לימודי סיעוד ללא פסיכומטרי, כמו גם למצוא דרכים להתקבל ללימודים למי אשר אין ברשותו תעודת בגרות מלאה. כמובן כי תנאי הקבלה המדויקים משתנים בין מכללות, לבין אוניברסיטאות, לבין מוסדות לימוד אחרים - והם אף מתעדכנים משנה לשנה. אז אם גם אתם רוצים לקבל עוד מידע על תנאי הקבלה לתואר ראשון בסיעוד - הגעתם למקום הנכון. הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בדף ואף ליצור עמנו קשר ולקבל מידע נוסף על תנאי הקבלה ללימודי סיעוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תנאי קבלה לתואר ראשון בסיעוד?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תנאי קבלה לתואר ראשון בסיעוד?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מהם תנאי הקבלה ללימודי סיעוד?

תנאי קבלה ללימודי סיעוד משתנים ממוסד למוסד. העוסקים בסיעוד הם אנשים בעלי הכשרה מיוחדת לעסוק במקצוע אחיות. התפקיד דורש ידע רב בתחום הרפואי ולא פחות מזה במדע בני האדם. על האחות לטפל בחולים, לסעוד את מיטתם, לדאוג לרווחתם מבחינת תזונה וניקיון, לתת תרופות ולהיות נוכחת בחדרי ניתוח, בחדרי מיון נמרץ ובחדרי לידה. לימודי סיעוד אורכים כארבע שנים, ומזכים בתעודת בוגר תואר ראשון בסיעוד B.SN אשר מאפשרת לגשת למבחן הרישום של מנהל הסיעוד במשרד הבריאות. עמידה במבחן הרישום בהצלחה מקנה תעודת אח/ות מוסמכ/ת (RN) אשר תוענק על ידי מנהל הסיעוד במשרד הבריאות.
תנאי קבלה לתואר ראשון בסיעוד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם תנאי הקבלה לתואר ראשון בסיעוד?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בסיעוד משתנים ממכללה למכללה ורצוי שתבררו זאת ישירות מול המוסד בו תבחרו ללמוד. יחד עם זאת, לרוב ממוצע ציון הפסיכומטרי צריך לעמוד על 520 ומעלה וממוצע ציון הבגרות צריך לעמוד על 80. כמו כן, החלק של האנגלית בפסיכומטרי צריך להיות למעלה מ- 85, או מבחן אמי"ר באנגלית עם ציון 185 לפחות. ישנם מוסדות שיבדקו את רמת העברית שלכם במידה ובחינת הפסיכומטרי לא נעשתה בשפה העברית, יזמנו לריאיון אישי ומבחן התאמה, או ידרשו לחתום על הצהרת בריאות והצהרה על היעדר רישום פלילי.

בנוסף, ישנה קבלה על סמך ציון משוקלל. בחישוב הציון המשוקלל ניתן לציון הפסיכומטרי הרב תחומי משקל של 70% ולתעודת הבגרות 30%. ניתן לשקלל את הבחינה הפסיכומטרית עם ציון תעודת בגרות, מכינה קדם אקדמית, מכינה לתלמידים מחו"ל ולימודים אקדמיים. לימודי הסבה לסיעוד מציבים תנאי קבלה של ניסיון קודם, בגרות מלאה של ציון ממוצע מעל 80, תעודת הסמכה, ציון פסיכומטרי החל מ-505 ובבחינת אמי"ר בציון של 200.

תנאי קבלה ללימודי סיעוד ללא פסיכומטרי

בעלי תואר אקדמי כלשהו יתקבלו ללא בחינה פסיכומטרית. בנוסף, מועמדים בעלי ממוצע גבוה של 90 ומעלה בבחינת הבגרות, ידרשו להגיע לריאיון אישי ולהיות בעלי ציון של 70 ומעלה ב – 4 יח"ל באנגלית ובמתמטיקה. בנוסף, השלוחות השונות של האוניברסיטה הפתוחה מאפשרות לימודי תואר ראשון ללא תנאי קבלה, כל עוד תעמדו בדרישות הקורסים השונים. יתר על כן, מכללות אקדמיות רבות ברחבי הארץ הבינו שהבחינה הפסיכומטרית חוסמת אנשים מסויימים להיות באקדמיה, ולכן הן מציעות גם מסלול לימודים ללא פסיכומטרי לבעלי ממוצע ציונים גבוה בתעודת הבגרות. המשמעות של כך היא שהמכללה תקבל את המועמד רק על סמך ציוני הבגרות שלו, ראיון אישי, ניסיון עבודה קודם, בחינת אמי"ר באנגלית, וועדת קבלה, או אישור של ראש החוג.

 
תנאי קבלה לתואר ראשון בסיעוד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם תנאי הקבלה ללימודי סיעוד עבור בני 30 פלוס?

מועמדים בני 30 ומעלה יוכלו להתקבל גם על סמך הציון הפסיכומטרי הרב תחומי בלבד, בציון 550 לפחות. מועמדים בני +30 שאין בידם תעודת בגרות ו 12 שנות לימוד, יתקבלו בתנאי שיעברו בהצלחה מכינה. מכינה לבני 30+ מלמדת את מקצועות היסוד הנדרשים ללימודים האקדמיים במכללות ובאוניברסיטאות במקצועות השונים. המכינה קצרה יותר ממכינות רגילות ונמשכת לרוב כארבעה חודשים. במסגרת המכינה ניתן ללמוד מגוון רחב של קורסים במקצועות יסוד הנלמדים לבגרות, אם זה אנגלית בסיסית, מתמטיקה, אזרחות, הבעה ועוד.

מהם תנאי הקבלה לתואר שני בסיעוד?

מוסדות הלימוד שמלמדים תואר שני בסיעוד, מקבלים אליהם אחים ואחיות מוסמכים, בוגרי בתי הספר לסיעוד שברשותם תואר ראשון בסיעוד. ממוצע הציונים של התואר הראשון צריך לעמוד על 80-85 לפחות. גם אקדמאים בעלי תואר ראשון שאינו סיעוד, יכולים להתקבל, אם ציון ממוצע התואר הראשון עומד על 85, ורק לאחר שישלימו קורסי יסוד בהתאם להחלטת ועדת קבלה ללימודי תואר מוסמך של המוסד הרלוונטי.

בחלק ממוסדות הלימוד המועמדים צריכים לעמוד בריאיון קבלה אישי, או לעבור בחינת כניסה באנגלית בציון של 70 לפחות. ישנם מוסדות שידרשו ניסיון קליני של שנה לפחות, וכן יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון מאוניבסריטה מוכרת במקצועות מדעי החיים וההתנהגות שאינם אחים ואחיות, אך בעלי עניין או ניסיון עבודה בתחום הנדון. בעת ההרשמה ישנם מוסדות שיבקשו למלא שאלון אישי וכן להציג המלצות.

תנאי קבלה ללימודי סיעוד - המרכז האקדמי רופין

המרכז האקדמי רופין מציע לימודי סיעוד אליהם ניתן להתקבל על פי הקריטריונים הבאים:
  1. ללימודי סיעוד במחלקה מתקבלים סטודנטים בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודת שוות ערך קבילה על פי משרד החינוך.
  2. ציון של 520 לפחות בבחינה הפסיכומטרית וממוצע בגרות פשוט (ללא בונוסים) של 75 לפחות.
  3. מועמדים יוכלו להתקבל ללימודים רק לאחר שיאושרו נתוניהם בוועדת קבלה ולאחר ראיון אישי שמטרתו לבחון את התאמתם ללימודי התכנית.
  4. מועמדים ללימודים בעלי ציון נמוך מ- 134 בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית יידרשו, עם קבלתם לתכנית, להגיע לרמת פטור בתוך השנתיים הראשונות ללימודים.
  5. מועמדים שנבחנו בחינה פסיכומטרית בשפה שאינה עברית ו/או ששפת ההוראה בבית ספר התיכון שבו למדו אינה עברית חייבים להציג ציון 100 לפחות במבחן ידע בעברית (יע”ל).
  6. מענה לדף שאלון של התכנית (יחולק במועד הראיון האישי).
  7. הצהרה על העדר הרשעה בעברה פלילית והצהרה על מצב בריאותי.

תנאי קבלה ללימודי סיעוד - אוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל מציעה לכם לימודי תואר ראשון בסיעוד. על מנת להתקבל ללימודים אלה תצטרכו לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:
  • אפשרויות קבלה כלליות כוללות ממוצע 88 בבגרויות וציון פסיכומטרי העומד על 550 ובנוסף מעבר מוצלח של ראיון אישי. בלימודי סיעוד יש להתייחס לציון הפסיכומטרי בשקלול הכמותי/רב תחומי הגבוה מבין השניים.
  • עבור בוגרי תארים ראשונים (תואר ראשון ממוסד מוכר ע"י מל"ג) יש להציג ממוצע ציונים בתואר של  80 לפחות + ראיון אישי.
  • עבור מועמדים שלמדו לימודים אקדמיים קודמים במוסד אחר, יש להציג ממוצע שנת לימודים/ממוצע מצטבר של 80 לפחות, פסיכומטרי 550 ולעבור ראיון אישי. כמו כן, המועמד חייב לצרף לבקשה: גיליון ציונים סופי, טופס ויתור סודיות וחוות דעת ממקום הלימודים הקודם.

תנאי קבלה ללימודי סיעוד - המכללה האקדמית רמת-גן

המכללה האקדמית רמת-גן מציעה לכם לימודי תואר ראשון בסיעוד. ללימודים יתקבלו מועמדים בעלי ציון פסיכומטרי 520 וממוצע בגרות בציון 80 ומעלה.

תנאי קבלה ללימודי סיעוד - המכללה האקדמית אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון מציעה מציעה מסלול לימודים לתואר ראשון B.S.N בסיעוד. על מנת להתקבל ללימודים יהיה עליכם לעמוד בתנאי הקבלה שלהלן: בגרות בממוצע 80 לפחות ופסיכומטרי בציון 50. בנוסף תדרשו להוכיח  את רמת האנגלית שלכם ולעבור ראיון קבלה. תנאי הקבלה משתנים וגמישים ועל כן, מומלץ להתעדכן בהם בשיחה עם יועץ לימודים.

תנאי קבלה ללימודי סיעוד - המכללה האקדמית תל אביב יפו

המכללה האקדמית תל אביב יפו מציעה מסלולי ייחודי ללימודי תואר ראשון במדעי הסיעוד B.S.N להסמכת אחים אקדמאיים. על מנת להתקבל למסלול יהיה על המועמדים להציג אישור לבגרות מלאה ופסיכומטרי בציון 520 לפחות.
מודעה
מחפש תנאי קבלה לתואר ראשון בסיעוד?
מחפש תנאי קבלה לתואר ראשון בסיעוד?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק יזרעאל
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה