תואר שני בהנחיית קבוצות

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הנחיית קבוצות לתואר שני

לימודי הנחיית קבוצות לתואר שני הינם לימודים מרתקים וחווייתיים אשר נועדו להכשיר את בוגריהם כמנחי קבוצות מיומנים, איכותיים ומקצועיים. לימודים אלו, אשר הינם חדשים יחסית בנוף האקדמי, מקנים לסטודנטים ידע מעמיק ומקיף בכל התחומים הרלוונטיים, ומציידים אותם במיטב הכלים והמיומנויות הדרושות למנחה הקבוצות האיכותי והמקצועי. לצד הלימודים התיאורטיים - הנוגעים בעולמות הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה ושלל תחומים מרתקים נוספים, מתנסים הסטודנטים גם בהנחיית קבוצות מעשית - הן בתפקיד המנחה והן בתפקיד המשתתף, כך שהכשרתם הינה מן המעלה הראשונה - מהפן התיאורטי והמעשי כאחד. 

בשנים האחרונות עולה המודעות להשפעתן הגדולה של קבוצות טיפוליות וייעוציות - כמו גם של קבוצות עבודה - על התפתחותם של חברי הקבוצה - ויכולתן של הקבוצות מסוגים אלו לתרום להעצמתם של החברים בקבוצה - ואף להביא לשינויים ארגוניים רצויים - רבה היא. הלימודים בתואר שני בטיפול וייעוץ קבוצתי מכשירים את הבוגרים לעבוד עם סוגים רבים של אוכלוסיות וקבוצות (קבוצות הורים, קבוצות טיפול לקשיים, הפרעות ובעיות שונות, קבוצות ייעוץ, קבוצות עבודה וכו'), כך שהבוגרים יכולים להשתלב בקלות ובמהירות בשוק העבודה השוקק בתחום. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי תואר שני בהנחיית קבוצות - הגעתם למקום הנכון – כאן תוכלו לקרוא מידע רב אודות לימודי MA בהנחיית קבוצות במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בהנחיית קבוצות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בהנחיית קבוצות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי תואר שני בהנחיית קבוצות

ההשתתפות בקבוצות – למטרות טיפוליות, ייעוציות או אחרות, הולכת וצוברת פופולאריות רבה בשנים האחרונות, וזאת הודות ליעילות המוכחת של הקבוצות, כמו גם ליתרונותיה הכלכליים של הקבוצה, בהשוואה לתרפיה פרטנית או ייעוץ פרטני – הן לפרט המטופל, הן למנחה, והן לחברה (או הארגון) בכללותה. למעשה, בחלק מהקשיים הרגשיים והנפשיים הטיפול הקבוצתי אף יותר מטיפול פרטני - ויכול להביא לשינויים מהירים יותר. העבודה בקבוצה נושאת בתוכה כוחות תרפויטיים ייחודיים, אך יחד עם זאת מציבה בפני המנחה גם אתגרים וקשיים אשר אינם קיימים בעבודה הפרטנית.

על כן, בכדיי לתפקד כמנחה קבוצות מקצועי ואיכותי, נדרשים לימודים מעמיקים ומקיפים, אשר יכשירו את המנחה בשלל הכלים, הטכניקות, המיומנויות והידע להתמודדות עם שלל התהליכים הקבוצתיים, ולניווטה הנכון והאופטימלי של הקבוצה – לשם כך נועדו לימודי התואר השני בהנחיית קבוצות (הידועים גם כתואר שני בטיפול וייעוץ קבוצתי), המכשירים את הבוגרים כמנחי קבוצות מיומנים מן המעלה הראשונה, היכולים להוביל בהצלחה קבוצות מסוגים שונים ובעלות מטרות שונות - קבוצות טיפול, קבוצות ייעוץ וכיו"ב. 
תואר שני בהנחיית קבוצות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר שני בהנחיית קבוצות?

לימודי טיפול וייעוץ קבוצתי לתואר שני מתאימים לאנשי מקצוע מתחומי הייעוץ, הטיפול, ההדרכה, האימון וההוראה (ותחומים קרובים אחרים), המעוניינים לקבל ידע כלים והסמכה להובלתן של קבוצות מסוגים שונים - כך שהם יוכלו להתקדם ולהתפתח מקצועית. 

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו - אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר שני בפסיכולוגיה בהתמחויותיה השונות (ובעיקר בפסיכולוגיה קלינית ופסיכולוגיה חינוכית), תואר שני בייעוץ ארגוני, תואר שני בחינוך נוער בסיכון, תואר שני בעבודה סוציאלית וכיו"ב. 

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בהנחיית קבוצות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בהנחיית קבוצות משתנים מעט בין המכללות והאוניברסיטאות השונות בתחום, אולם, בדרך כלל, מיועדים הלימודים לעוסקים בתחומי הטיפול, הייעוץ, ההנחיה, האימון, ההוראה וכיו"ב, ועל המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים 80 לפחות באחד מן התחומים הרלוונטיים (פסיכולוגיה, ייעוץ חינוכי, עבודה סוציאלית וכו') ולעיתים אף דורשים תנאי הקבלה ניסיון מעשי בתחום ההוראה, ההדרכה או הטיפול.

כמו כן, בדרך כלל נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי ו/ או קבוצתי וחלק מהמכללות והאוניברסיטאות אף דורשות מהמועמדים להציג המלצות רלוונטיות - אקדמיות ו/או מעשיות.  
תואר שני בהנחיית קבוצות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך תואר שני בהנחיית קבוצות?

לימודי הנחיית קבוצות לתואר שני נמשכים, בדרך כלל, שנתיים (ארבעה סמסטרים). מי אשר אינו מצליח לסיים את כל חובות התואר בזמן זה - ומתעכב בהגשת העבודות - יכול לבקש בקשה להארכת לימודים - וברוב המקים נענות בקשות אלו בחיוב והסטודנטים יכולים לגרור נעליהם למשך סמסטר או שניים נוספים. 

חלק מהמכללות והאוניברסיטאות בתחום מציעות לימודי MA  בהנחיית קבוצות בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר – כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בקלות – בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים לכם ביותר.

מה לומדים בתואר שני בהנחיית קבוצות?

לימודי הנחיית הקבוצות לתואר שני כוללים מגוון נרחב של נושאים מרתקים, ולצד הלימודים העיוניים והתיאורטיים המקיפים והמעמיקים נהנים הסטודנטים גם משלל התנסויות מעשיות – הן כמשתתפים מן המניין בקבוצה והן כמנחי קבוצה - כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

לעיתים קרובות כוללים לימודי תואר שני בהנחיית קבוצות את התכנים הבאים: גישות להנחיית קבוצות (גישה דינאמית, גישה בין- אישית ועוד), שילוב אמנויות בעבודה הקבוצתית, תפקיד מנחה הקבוצה, בניית קבוצה, שלבי התפתחות הקבוצה, תפקידים בקבוצה, הנחיה קבוצתית באוכלוסיות יעד שונות (ילדים, הורים, נוער בסיכון וכו'), ייעוץ קבוצתי, טיפול קבוצתי, סטטיסטיקה ושיטות מחקר, התנסות מעשית בקבוצות דינאמיות,  ועוד מגוון נושאים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בהנחיית קבוצות?

בוגרי לימודי הנחיית קבוצות לתואר שני, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני (מוסמך) בהנחיית קבוצות - MA, מטעם המכללה/ אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בהנחיית קבוצות?

בוגרי תואר שני בהנחיית קבוצות יכולים להשתלב במגוון נרחב של עבודות מרתקות, כעצמאיים או כשכירים: בארגונים חינוכיים, טיפוליים ועסקיים, ביחידות כוח אדם ומשאבי אנוש, בבתי ספר, מתנ"סים ובתי אבות, במרפאות ועמותות שונות ועוד.

מטפלים מוסמכים (פסיכולוגים, מטפלים באמנות, עובדים סוציאליים קליניים וכו') אשר ישלימו תואר זה יוכלו, כמובן, להתחיל להעביר קבוצות טיפוליות – ולמשוך מטופלים חדשים רבים לקליניקה שלהם.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר שני בהנחיית קבוצות?

תחום הטיפול והייעוץ הוא תחום שמאפשר התפתחות מקצועית כל הזמן - ובוגרי תואר שני בהנחיית קבוצות יכולים להמשיך בלימודים במגוון מסלולים: לימודי טיפול בהתמכרות, לימודי שיטת 12 הצעדים, לימודי פסיכותרפיה, לימודי הנחיית קבוצות הורים ולימודי אבחון ציורי ילדים הם רק חלק ממסלולי הלימודים המתאימים לבוגרי התואר - ויכולים לתרום רבות להמשך התפתחותם המקצועית. 
מודעה
מחפש תואר שני בהנחיית קבוצות?
מחפש תואר שני בהנחיית קבוצות?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה