לימודי סיעוד במסלול מואץ

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי סיעוד במסלול מואץ
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי סיעוד במסלול מואץ?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי סיעוד במסלול מואץ?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בסיעוד מסלול מואץ

אם אתם מעוניינים בלימודי סיעוד אך משך הלימודים נתפש בעיניכם ארוך או תובעני מדיי וברצונכם בכל זאת להיות אח או אחות, כדאי שתדעו שתוכלו להשתלב בתחום במהירות בזכות מסלול מהיר לאחיות‎. המסלול מעודד אנשים כמוכם ששוקלים תחומי לימוד שונים לבחור דווקא בתחום הסיעוד והוא קם לאור המחסור באחים ואחיות בישראל.

המסלול הוא יוזמה של משרד הבריאות ומטרת העל שלו היא להגדיל את מספר האחים והאחיות בארץ ולהפוך את המקצוע לאטרקטיבי יותר. הלימודים דומים במהותם ללימודי אחות מוסמכת אך בשונה מהם, יאפשרו לכם לקבל הכשרה מקצועית בתוך שנתיים בלבד ותואר תוך שלוש וחצי שנים, כך שהם יכולים להיות אטרקטיביים מסיבות תעסוקתיות ואקדמיות גם יחד.

מסלול ההשלמה המקוצר לתואר ראשון בסיעוד, פעל עד לשנת 2015. בשנה זו בוטלה האפשרות להירשם למסלול על ידי המועצה להשכלה גבוהה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי סיעוד במסלול מואץ?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי סיעוד במסלול מואץ?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על מסלול מהיר לאחיות‎ 

אם אתם מתעניינים בלימודי אחיות אתם בוודאי יודעים שמדובר במסלול המתמקד בסיעוד ומטרתו היא להכשיר אחיות ואחים מוסמכים. הלימודים במסגרת המסלול המהיר לאחיות מעניקים הכשרה מקצועית בבריאות, סיעוד, רפואה ועוד.

בשנים האחרונות מדינת ישראל נקלעה למחסור בכוח אדם בתחום הסיעוד - הנתונים מצביעים על ירידה של תשעה אחוזים במספר האחיות בישראל בעשור האחרון. כמענה לכך, משרד הבריאות מציע מסלול מואץ לאחיות אשר מעניק ללומדים בו הסמכה של אחים או אחיות ובסיומו תוכלו להשתלב בעבודה במרפאות, קופות חולים, בתי חולים וכדומה. 

מדינת ישראל לא עשירה באחיות ומספר האחיות לנפש בישראל נמוך לעומת מדינות אחרות. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מציגה נתונים לפיהם מספר האחיות בישראל עמד בשנת 2010 על 4.8 אחיות לאלף אזרחים, כאשר במדינות מפותחות ומתקדמות אחרות המספר עומד על כמעט כפול - יותר משמונה אחיות לאלף אזרחים. המספר הנמוך פוגע בשירות שמקבלים החולים בישראל והופך את הצורך באחיות למשמעותי במיוחד.

למי מתאים מסלול מהיר לאחיות?

בהתאם לקלישאה הנפוצה - מי שפונה ללימודי אחיות, הוא אדם המאופיין ביכולת נתינה אדירה, הכלה, מסירות ועוד תכונות חשובות אחרות אשר אינן מאפיינות את כלל בני האדם. תשמחו לגלות כי כאשר מדברים עם מועמדים או העוסקים בתחום - אותם אנשים מודעים לעבודה הרבה שצריך להשקיע, אך יחד עם זאת מאוד אוהבים ומסופקים מעבודתם.

לידע כללי, מחקרים אמפיריים שנעשים מעת לעת בארץ ובעולם מעניקים למקצוע הסיעוד דירוג גבוה במיוחד בסולם שביעות הרצון של אנשים. אם אתם אוהבים לעזור לבני אדם ולסייע להם בזמנים קשים ומאתגרים - המסלול הזה יכול להתאים לכם.

מה לומדים במסלול מהיר ללימודי אחיות?

הלימודים כוללים שישה סמסטרים רצופים ותכנית הלימודים כוללת מבחר תחומים: פיזיולוגיה, ביולוגיה, פתלוגיה, מבנה ותפקוד גוף האדם, אנטומיה, מתן שירות לחולה, ניהול צוות.

ממבט ראשון נראה כי הלימודים דומים בתכניהם ללימודי רפואה, ולכן אתם עשויים לשאול את עצמכם מה הצורך בכל הידע הזה, אם בסופו של דבר אינכם רופאים מן המניין. חשוב שתדעו שהסמכות והאחריות שלכם אינה נופלת מזו של הרופאים המומחים וכי ישנם מצבי דחק שבמהם הסמכות והאחריות במתן מינונים נכונים של תרופות, שמירה על טיפול ראוי ואפקטיבי של הפציינט מוטלת דווקא על האח.

כמה זמן נמשך מסלול מהיר לאחיות?

מסלול לימודים זה שונה מלימודי סיעוד רגילים משום שבניגוד ללימודים הסזיפיים הנמשכים כ- 4 שנים, כאן הלימודים מכווני דיפלומה, או תעודה ונמשכים רק כשנתיים.

איכות הלימודים אינה נופלת מלימודי סיעוד רגילים, שכן, מקצוע לימודי זה בא במטרה לעזור למשרד הבריאות במחסור החמור הקיים באנשי סיעוד, אחים ואחיות. לכן, הוא איננו ירצה להעסיק עובדים שאינם ברמה מספיק גבוהה למסגרת בתי החולים אשר דורשים מיומנויות בינאישיות וידע רבים בעבודה.

כמו כן, במידה ואינכם מוכנים לוותר על חלומכם ללמוד סיעוד, תשמחו לגלות שמשך הלימודים יסתכמו ב-3 וחצי שנים ולא 4. כלומר, תתוסף לכם שנה וחצי נוספת ולא שנתיים להשלמת לימודים לתואר. בסוף תואר זה יוענק לבוגרים B.S.N אשר יאפר ללומדים אשר סיימו את לימודיהם לעסוק בתחום הסיעוד והאחיות.

מה הם אפשרויות לימודים נוספות?

קיימים אנשים רבים הפונים ללימודי סיעוד, ואין ברשותם את ממוצע הבגרויות והפסיכומטרי, הגבוהים יחסית, שתחום זה דורש. לכן, תשמחו אולי לגלות שקיימים מסלולי לימוד נוספים אשר עשויים לפתוח לכם צוהר להשתלבות במסגרות השייכות לתחום הרפואה.

תחום אחד הינו מנהל מערכות בריאות, אשר מופקדים יותר על המערכת המנהלית, על התפקידים השונים הקיימים בארגונים השייכים לתחום הרפואה וכן להיות אחראים על חלוקה הוגנת של סמכויות בין אנשי המקצוע השונים. לימודים אלה הינם נמשכים 3 שנים ולאחריהם, תוכלו לנסות ולהתקבל לתואר בסיעוד, משום שהלימודים דומים במהותם וחופפים ברוב הקורסים, למעט הפרקטיקה בבתי חולים שונים.

מסלול אחר, משתייך לתחום הרוקחות ולעבודה בבתי מרקחת, לימודי עוזרי רוקחים, נחשבים כלימודי תעודה הנמשכים בין 20 -40 שבועות, אשר בסופם יכולים הלומדים, להשתלב בעבודה חשובה שיש לה אחריות רבה למטופלים מצד אחד, ולרוקחים הבכירים מן הצד השני.

במה עוסקים בוגרי המסלול המהיר לאחיות?

עם סיום הלימודים תוכלו להשתלב במקומות עבודה בדומה לבוגרי המסלול הארוך, כך שמבחר האפשרויות שעומדות בפניכם הוא גדול ותוכלו לבחור בין עבודה בבתי חולים, מרפאות, מכונים רפואיים, בתי אבות ועוד. באופן כללי, תחום לימודים זה חדש יחסית ומציע עבודה בעיקר בבתי החולים המוכרים בארץ.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎