עתודה טכנולוגית

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
עתודה טכנולוגית
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות עתודה טכנולוגית?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על עתודה טכנולוגית?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי עתודה טכנולוגית במכללות

משרד החינוך בשיתוף עם צה"ל פיתחו עם השנים מסלול ייעודי לבוגרי תיכון במגמות טכנולוגיות, ששואפים ללמוד לקראת תואר טכנאי או הנדסאי. למטרה זו הם יכולים לדחות את מועד הגיוס שלהם לצה"ל בשנה (לטכנאים) ובשנתיים (להנדסאים). מסלולי הלימוד נמצאים תחת פיקוח של משרד החינוך ותכני הלימוד מבטיחים שהם יוכלו לעסוק במקצוע שלמדו במסגרת השירות הצבאי וגם לאחריו עם יציאתם לאזרחות. היתרון במסלול העתודה הטכנולוגית הוא שבמהלך השירות הצבאי בוגרי המסלול יוכלו לעבוד במקצוע אותו למדו ולצבור באופן זה ניסיון מקצועי חשוב שיסייע להם מאוד אחרי סיום השירות הצבאי ותקופת הקבע שלהם.

לימודי עתודה טכנולוגית אפשריים במגוון מסלולי לימוד לתארי טכנאי או הנדסאי. לדוגמא בתחומי אדריכלות, תעשייה וניהול, מחשבים, תוכנה, מכונות ועוד. אם אתם לומדים מקצוע טכנולוגי בבית ספר תיכון ואתם לקראת סיום הלימודים, לימודי עתודה טכנולוגית עשויים להיות מאוד אטרקטיביים עבורכם. הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף להשאיר את פרטיכם באתר ונחזור אליכם עם מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות עתודה טכנולוגית?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על עתודה טכנולוגית?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי עתודה טכנולוגית

לצד המערך הלוחם בצה"ל, קיים גם מערך גדול מאוד של אנשי סיוע, המורכב מטכנאים והנדסאים בתחומי התמחות שונים שעובדים במסגרת הצבא בתפקידים הדורשים ידע מקצועי רב. למשל הנדסאי תוכנה שעובדים ביחידות מחשוב בחילות השונים של הצבא, או טכנאים שמתקנים מכשירי קשר, או הנדסאי תעשייה וניהול שמטפלים בענייני לוגיסטיקה ורכש ליחידות השונות. הצבא בתיאום עם משרד החינוך הקימו תכניות מיוחדות לבוגרי מסלולים טכנולוגיים בבתי הספר אשר נועדו להכשיר אותם למקצועות מבוקשים כטכנאים או הנדסאים (תלוי במספר שנות הלימוד).

אחרי סיום השירות הסדיר (ובמיוחד אם הטכנאים או ההנדסאים עובדים במקצוע בו הם למדו), יידרש מהם לחתום קבע בצבא למשך שנה אחת. בדרך כלל הם יוכלו להמשיך בקבע תקופה נוספת ואלו אשר מעוניינים לצאת לאזרחות, יוכלו להפיק תועלת רבה מהניסיון המקצועי שצברו בצבא. לימודי עתודה טכנולוגית, שנמשכים בין שנה לשנתיים נועדו לאפשר לבוגרי התיכונים במסלולים הטכנולוגיים להשיג מקצוע מבוקש להמשך הדרך. אם גם אתם עומדים לסיים תיכון וחושקים במקצוע מתגמל שבעזרתו יתאפשר לכם לצבור ניסיון בזמן הצבא ולצאת לאזרחות עם יתרון על פני בני גילכם, הזדרזו להירשם למסלול עתודה טכנולוגית.

קהל יעד

עתודה טכנולוגית מיועדת לתיכוניסטים שעומדים בפני סיום לימודיהם בבית הספר, שלמדו את אחד ממקצועות הטכנולוגיה המגוונים. כמו: תוכנה, מחשבים, שרטוט ואדריכלות, אלקטרוניקה, מכונות (מכטרוניקה), תיב"ם, חשמל ועוד.

כמו כן, מסלול עתודה טכנולוגית מתאים לתיכוניסטים שמעוניינים בלימודי טכנאי או הנדסאי ומוכנים לשם כך לחתום על תקופת שירות נוספת בקבע (נוסף לשירות הסדיר שלהם). היתרון הגלום בתכנית זו נעוץ בעובדה שאם הם יעסקו במקצוע אותו הם למדו בזמן הצבא יתאפשר להם לצבור באופן זה ניסיון מקצועי כבר בגיל צעיר. כך הם ייצאו לאזרחות עם יתרון על פני אלה שלא הצטרפו אל לימודי עתודה טכנולוגית.

תנאי קבלה

אל מסלול לימודי עתודה טכנולוגית יתקבלו מועמדים עם תעודת בגרות מלאה או תעודה חלקית שלמדו לפחות שבע יחידות בנושא הלימוד אליו הם מעוניינים להתקבל במסגרת לימודי עתודה טכנולוגית.

תנאי נוסף לקבלה במקרה ויש תעודת בגרות חלקית הוא להיות עם ציונים עוברים של מעל ל-55 במקצועות הלימוד הבאים: מתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות, אנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות והבעה עברית ברמה של יחידת לימוד אחת לפחות.

משך לימודים

משך לימודי עתודה טכנולוגית ישתנה בין לימודים לקראת תואר טכנאי (י"ג) ולימודים לקראת תואר הנדסאי (י"ד). לימודי טכנאי יימשכו קרוב לשנת לימודים אחת במתכונת של לימודי יום, ברוב ימות השבוע בשעות הבוקר והצהריים. לימודי הנדסאי יימשכו שנתיים, גם הם במתכונת של לימודי יום, ברוב ימות השבוע בשעות הבוקר והצהריים.

ייתכן כי במסגרת לימודי עתודה טכנולוגית הסטודנטים ילמדו חלק מן הקורסים בשעות אחר הצהריים והערב ובנוסף בימי שישי. לימודי העתודה הטכנולוגית יהיו במתכונת של שני סמסטרים כאשר משך כל סמסטר יהיה בין שלושה לארבעה חודשים.

תכנית לימודים

במסגרת לימודי עתודה טכנולוגית ילמדו הסטודנטים נושאים הרלוונטים לתחום לימודיהם. לדוגמא דגשים בנושאי תעשייה וניהול, אדריכלות, אלקטרוניקה, חשמל, מחשבים, תוכנה, תיב"ם, מכונות, רובוטיקה, מכטרוניקה ועוד. כמו כן, יהיה כמובן דגש על נושאי מתמטיקה, פיסיקה ואנגלית.

במקרה ומדובר על לימודים לקראת תואר הנדסאי יידרש מן הסטודנטים להכין פרויקט גמר גדול, שיעיד על יכולותיהם המקצועיות.

תעודה

בוגרי מסלול עתודה טכנולוגית, שהשלימו את כל חובות הלימוד שלהם, כמו עמידה בחובת הנוכחות, הגשת תרגילים, הצלחה בבחינות במהלך התואר ובבחינות המסכמות, הגשת פרויקט גמר מסכם ועוד, יקבלו תעודת גמר והסמכה כטכנאי או הנדסאי (תלוי אם למדו שנה או שנתיים), מטעם המכללה בה הם למדו.

תעודה זו תאפשר בחלק מן המקרים לבוגרים להתקבל ללימודים אקדמיים ללא צורך בבחינה פסיכומטרית ואף ייתכן שבנוסף הם יזכו לפטור של עד 30 נקודות זכות אקדמיות, בלימודי התואר הראשון.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי עתודה טכנולוגית שסיימו את לימודיהם (טכנאי או הנדסאי), יסיימו את דחיית השירות שלהם ויתגייסו לצבא. במסגרת השירות הצבאי בחלק גדול מן המקרים הם יעסקו בתפקיד טכנולוגי אשר אותו הם למדו במהלך ההשתתפות במסלול עתודה טכנולגית. כך הם יוכלו לעבוד בתחום בו הם למדו במשך כל השירות שלהם ואחר כך גם בזמן שירות הקבע.

כשמסתיימת תקופת הקבע הראשונה הם יוכלו להמשיך בקריירה בצבא ולחתום על שירות קבע נוסף, או לצאת לאזרחות וליהנות מיתרון בעת הצגת מועמדות לעבודות בתחום התמחותם, מכיוון שהם צברו ניסיון מקצועי עשיר ורלוונטי.
מודעה

מחפש עתודה טכנולוגית?

מחפש עתודה טכנולוגית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש