בית 9 - הבית ללימודי בובנאות, תיאטרון פרינג' וגילוף בעץ

קורס עיצוב, בנייה והפעלת בובות שולחן

בית 9 - הבית ללימודי בובנאות, תיאטרון פרינג' וגילוף בעץ

קורס עיצוב, בנייה והפעלת בובות שולחן

קורס עיצוב, בניית והפעלת בובות שולחן של בית 9 - הבית לבובנאות, תיאטרון פרינג' וגילוף בעץ נועד להכיר לבוגריו את עולם בובות השולחן - הזוכות לפופולאריות הולכת וגוברת בשנים האחרונות - ולהכשירם בעיצוב, הנייה והפעלה של בובות ייחודיות אלו. 

מידע כללי

קורס עיצוב, בניית  והפעלת בובות שולחן של בית 9 - כשמו כן הוא - יכשיר את בוגריו בעיצוב, בנייה והפעלה של בובות אלו, אשר זוכות לפופולאריות רבה בעולם תיאטרון הבובות העכשווי. מקורן של בובות השולחן הוא ביפן וייחודן הוא בהיות מפעיל הבובה גלוי - ומשטח הפעולה של הבובה הוא בגובהו של שולחן. הקורס כולל לימודים עיוניים ותיאורטיים לצד התנסות מעשית נרחבת - הן בעיצוב ובניית הבובות (פשוטות ומורכבות כאחד) והן ביצירת קטעים קצרים באמצעות הבובות.

קהל היעד

הלימודים מתאימים לסטודנטים למשחק, תיאטרון ואומנות, לאנשי חינוך ואנשי טיפול, לאומנים וליוצרים - ולכל מי שנמשך לתחום קסום ומרתק זה.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל לקורס נדרשים המועמדים לעבור בהצלחה ריאיון אישי.

משך הלימודים

הקורס כולל 112 שעות לימוד אקדמיות.

נושאי הלימוד

בין נושאי הלימוד: מהי בובת שולחן? היסטוריה והיכרות עם הצגות נבחרות מהארץ ומחו”ל בניית בובת שולחן פשוטה – היכרות עם חומרים וטכניקות, אנטומיה ותנועתיות, בובת שולחן שיושבת לבד ומופעלת ע"י העברת משקל, בובת שולחן מיניאטורית המופעלת בעזרת כפפה, הפעלת בובות שולחן ויצירת קטעים קצרים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יקבלו תעודת סיום מטעם בית 9 - הבית לבובנאות, תיאטרון פרינג' וגילוף בעץ.