ביראד - לימודי תעודה מתקדמים

קורס הכשרת מאמנים Coaching

ביראד - לימודי תעודה מתקדמים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות ביראד - לימודי תעודה מתקדמים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על ביראד - לימודי תעודה מתקדמים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

קורס הכשרת מאמנים Coaching

מטרת האימון האישי (coaching) לסייע לנו להתגבר על מכשולים, להתפתח בכיוון נכון ולשפר יכולות חשיבה ודרכי פעולה בדרך למימוש הפוטנציאל הגלום בנו. תרגול ולמידת תחום האימון מתבססים אף הם על אותו פוטנציאל בדיוק. התוכנית להכשרת מאמנים בביראד, הינה יחידה מסוגה בארץ ומציעה מודלים מגוונים של אימון, על מנת שכל משתתף ימצא את התכנים המתאימים ליכולותיו, לכישוריו ולחוזקות האישיות שלו. כל אחד ואחת יכולים להיות המאמנים הטובים ביותר שיש, היכולות כבר מצויות בכם, בואו ללמוד איך להשתמש בהן!

לימודי Coaching בביראד מוכרים על ידי לשכת המאמנים הישראלית והמסיימים את שני שלבי התוכנית יוכרו ע"י הלשכה כמאמנים מוסמכים. 

הקורס מתקיים במתכונת לימודי ערב.

הלימודים מתקיימים ברמת אפעל, רמת גן.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות ביראד - לימודי תעודה מתקדמים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על ביראד - לימודי תעודה מתקדמים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע נוסף

הכשרת מאמנים באמצעות מתן יסודות, מיומנויות וכלים מעשיים שימושים, לשיפור התנהלותם היום יומית עם דגש על תקשורת בין אישית. בסיומה של התוכנית, כל משתתף יקבל כלים אפקטיביים לביצוע תהליכי אימון. התוכנית מעודדת יצירתיות ולקיחת אחריות אצל המשתתפים ושמה דגש על העצמה אישית.

מנהל הקורס - ד''ר זוניו קריסטל. בעל דוקטורט (Ed.D.) מאוניברסיטת קולומביה ארה״ב, בלמידה ומנהיגות ובעל שני תארי M.A בפסיכולוגיה, מאוניברסיטת בר אילן ומאוניברסיטת קולומביה. מאמן בכיר, סופרווייזר מוסמך ע"י לשכת המאמנים וחבר בארגון ה-Coaching הבינלאומי (IAC).

קהל יעד

אקדמאים או בעלי השכלה מקבילה או מנהלים ובעלי תפקידים במקצועות החופשים המעוניינים ללמוד אימון ולהתנסות בו, לצורך עיסוק בתחום או על מנת לקבל כלים אימונים להרחבת ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי קבלה

  • הגשת קורות חיים 
  • מילוי שאלון למתעניין
  • ראיון אישי במידת הצורך. 

מתכונת הלימודים

תחומי הידע והתיאוריה יילמדו במקביל לפרקטיקה במהלך תוכנית הלימודים. בבסיסה עומדת התפיסה של למידה באמצעות התנסות ותרגול. זהו מסע אישי בתוך קבוצה, המשלב תכנים עיונים ומעשיים בלמידה חווייתית, תוך תרגול והתנסות (בקבוצות, זוגות ושלשות) בכלים אימוניים, אשר בסופו תכירו טוב יותר את עצמכם ותדעו כיצד לעזור לעצמכם - כך שתוכלו לעזור לאחרים! כלים אלו ישמשו אתכם בעבודתכם כמאמנים בעתיד.

חלק עיוני:
  • 205 שעות למידה אקדמיות, מתוכן 25 שעות עבודה אישית על שני פרויקטים ובסופן שני מבחנים (אתיקה ועיוני).
  • *10 מפגשי אימון אישי עם מאמן חיצוני  – למעוניינים לקבל תעודה מלשכת המאמנים הישראלית וזכאות להתחיל את שלב הפרקטיקום.
פרקטיקום**:
  • 24 מפגשי הדרכה, בחלוקה ל-8 מפגשי הדרכה פרטנית ו-16 מפגשים להדרכה קבוצתית ובסופם מבחן מעשי.
* בתשלום נוסף בעלות מוזלת, ישירות למאמן.
** בתשלום נוסף בעלות מוזלת, לנרשמים מראש לתוכנית המלאה (עיוני, אימון אישי ופרקטיקום).

נושאי לימוד

  • מבוא: היכרות ראשונית עם המושג "אימון", שינויים חברתיים שהובילו להתפתחות תחום האימון - ההתפתחות ההיסטורית של תחום האימון, ארגוני אימון מהעולם וה"אני מאמין" שלהם.
  • יצירת שגרת עבודה אימונית: יצירת מערכת יחסים נכונה לעבודה בין מאמן למתאמן, מי הוא מאמן ומי הוא לקוח?, חוזה מאמן-מתאמן, יחסי מאמן–מתאמן; יצירת חזון/הגדרת מטרה אימונית ובדיקת ציפיות.
  • בסיס ועקרונות באימון: מודלים תיאורטיים ומודלים יישומיים, שלבים בתהליך האימון, כיצד מתבצע "אימון"?, מבט על סגנונות אימון: מאימון אינסטרומנטלי עד אימון טרנספורמטיבי, אתיקה.
  • עבודה אימונית הלכה למעשה: איך מגדירים מטרות בתהליך האימון? מה חשיבות המטרה? מה הקשר עם חזון?, מיומנויות אימון וכלים למתאמן, שימוש בדמיון באימון, שימוש בריבוי פרספקטיבות לקידום תהליך האימון והשגת המטרה, התמודדות עם משבר בתהליך, התמודדות מול התנגדויות המתאמן, עבודה עם ערכים, עבודה על חוזקות, גישות לגיבוש חזון אישי, תהליכי שינוי, היבטים פסיכולוגיים רלוונטיים לעשייה באימון, אימון כעסק. 

תעודה

תעודה של המרכז להשתלמויות בר אילן תינתן לעומדים בכל דרישות התוכנית, הכוללות נוכחות של 80% לפחות משעות הלימוד בחלקה הראשון של התוכנית (העיוני).
תעודה של לשכת המאמנים הישראלית תוענק למסיימי התוכנית המלאה הכוללת את החלק העיוני (כולל אימון אישי) והפרקטיקום, אשר עמדו בדרישות התוכנית הכוללת חובת נוכחות מלאה.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש