דיפלומה - לימודי תעודה והסמכות

קורס ייבוא ייצוא וסחר בינלאומי

דיפלומה - לימודי תעודה והסמכות

קורס ייבוא ייצוא וסחר בינלאומי

דיפלומה- בית הספר ללימודי תעודה והסמכה הפועל במסגרת המערך ללימודי חוץ של האוניברסיטה, הפתוחה מציע קורס ייבוא ייצוא וסחר בינלאומי.

הלימודים מתקיימים בשלוחות חיפה, תל אביב וראשון לציון. 

מידע כללי

תחום הסחר הבינלאומי הינו תחום אשר מתרחב בעולם הגלובלי והתחרותי, גם בישראל המונעת על ידי כלכלה חופשית. על מנת להצליח בתחום זה נדרשת מקצועיות ומומחיות .קורס יבוא ויצוא מעניק למשתתפים בו שליטה בתהליכי היבוא והיצוא ומקנה להם ידע תיאורטי ובמעשי בתחומים אלו, וכן שיטות עבודה על מנת שתהיה להם את היכולת להתמודד עם מגוון הנושאים הקשורים בתחום זה. באמצעות קורס זה, הבוגרים יוכלו לעסוק בתחום הייבוא והייצוא ביעילות מרבית תוך חיסכון בעלויות.  

קהל יעד

קורס יבוא ויצוא מיועד ליבואנים, ליצואנים, ליזמים, לעובדים במחלקות סחר חוץ בבנקים או בחברות עמילוּת מכס, שילוח, בלדרות ותובלה, וכן לעובדי מחלקות רכש ולוגיסטיקה. בנוסף, הקורס מתאים גם לחיילים משוחררים המבקשים אשר רוצים ללמוד מקצוע רבגוני ומאתגר, ואנשים מתחומי ידע שונים המעוניינים לעסוק בתחום הסחר הבינלאומי.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודים, על המועמדים להיות בעלי 12 שנות לימוד ולעבור מבחני כניסה בהבנת הנקרא, מתמטיקה ואנגלית.

משך הלימודים

משך הלימודים הינו 204 שעות אקדמיות, כאשר 178 שעות לימוד הן תיאורטיות ו-26 שעות הן לימודים מעשיים, כולל סימולציות מעשיות של תהליכי היבוא והיצוא.

תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים המקיפה בקורס, כוללת תכנים תיאורטיים החיוניים לעבודה מקצועית והבנה מעמיקה של התחום, כמו גם פרויקט גמר מסכם. בין נושאי הלימוד: הסכמי סחר בינלאומיים, מונחי המכר הבינלאומיים, מערכת חוזית יבואן-יצואן, הובלה ימית ואווירית, הביטוח בסחר הבינלאומי, התשלום בסחר הבינלאומי, היבטים משפטיים ומסחריים בסחר בינלאומי, המכס וחוקיות היבוא ועוד.   תעודה מסיימי הלימודים בהצלחה, אשר יעמדו בדרישות הקורס, יקבלו תעודה מטעם מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. לעומדים במבחן המסכם של משרד הכלכלה תוענק תעודת גמר.