מכללת צעד ראשון

קורס מדריכי התפתחות תינוקות וילדים

מכללת צעד ראשון

קורס מדריכי התפתחות תינוקות וילדים

חולמת לעבוד עם תינוקות? לשלב אמהות ועבודה? בואי ללמוד מקצוע חוויתי ומאתגר – קורס מדריכות להתפתחות תינוקות לגילאי לידה-שנתיים, המבוסס על שיטת 'צעד ראשון' בפיתוחו של שי זילברבוש- מומחה להתפתחות תינוקת וילדים.

הלימודים מתקיימים בתל אביב.

קורס מדריכי התפתחות תינוקות וילדים

על שיטת 'צעד ראשון' שיטת 'צעד ראשון' פותחה על ידי שי זילברבוש מומחה להתפתחות תינוקות וילדים ומורה בכיר לשיטת פלדנקרייז, במטרה להביא למימוש מלוא יכולתו התנועתית והתפתחותית של התינוק. השיטה מבוססת על שיטת פלדנקרייז והיא מעניקה דגש על איכות מימוש שלבי ההתפתחות ולא רק על עצם מימוש השלב עצמו. איכות ההתפתחות תשפיע על תפקודים מאוחרים כמו: הליכה, טיפוס, קפיצה, ריצה, ריקוד וכדומה.

בסביבה בה אנו חיים כיום אין מספיק גירויים ותנאים להתפתחות תקינה ויש ליצור סביבה תומכת, מעשירה, מאתגרת ומסקרנת אשר חושפת את התינוק לגירויים הנכונים בגיל ובשלב המתאים.

הקורס מקנה לסטודנטים ידע נרחב אודות התפתחות התינוק, ובוגריו רוכשים כלים ומיומנויות לעבודה בשני מישורים: - העברת סדנאות לאמהות ולתינוקות בהתאם לשלבי ההתפתחות השונים. - העברת אבחון ושיעורים פרטיים במקרים בהם ישנם קשיים מסוימים המשפיעים על ההתפתחות.

במסגרת הלימודים בקורס, זוכים הסטודנטים ללמוד את תחום ההתפתחות המוטורית והחושית של התינוק באמצעות חוויה אישית ותנועתית, ותוך למידת מקצוע והעשרת מקצוע קיים. תוכנית הלימודים בקורס הינה רחבת היקף, מרתקת ומעשירה, וכוללת שלל תכנים תיאורטיים המסייעים בהכרת שלבי התפתחות התינוק. בין נושאי הלימוד בקורס: ההתחקות אחר תהליכי הלמידה והתנועה של התינוק, אבחון תינוקות בגילאי לידה- שנתיים, הנחיית סדנאות ושיעורים פרטיים, הרצאות על ידי צוות המכללה וצוות מרצים חיצוני, למידה מעשית של תהליכים והנחיות במגע, התנסויות בהנחיית הורים ועוד מגוון נושאים מרתקים.

בנוסף לתכנים התיאורטיים הנלמדים בקורס, יזכו הסטודנטים לצפות בסדנאות ובשיעורים פרטיים (גילאים לידה- שנתיים).

קהל יעד

הלימודים מיועדים לנשים לאחר לידה, חיילים משוחררים, למעוניינים בשינוי קריירה או הסבה מקצועית, לבני 21 עד 50, למטפלים/מטפלות בשיטות אחרות ולהורים באופן כללי.

משך לימודים

תוכנית לימודים חד שנתית/ דו שנתית לבחירת הסטודנט, הכוללת 96 מפגשים, 4.5 שעות כל מפגש המתקיימים במתכונת חד-שבועית (ערב/בוקר/יום שישי): שנה א' – 50 מפגשים שנה ב' – 46 מפגשים.

תנאי קבלה

על המועמדים להגיש טופס קורות חיים, פיסקה בת 10 שורות מינימום המפרט את מניעיו של המועמד להצטרפות לקורס והסיבות להתאמתו (על המועמד להגיש את הכתוב בכתב ידו). כמו כןף יעברו המועמדים ראיון אישי, וועדת חוו"ד.

במידת הצורך ובהתאם לדרישות המכללה יעברו המועמדים ראיון אישי עם שי זילברבוש, שליחת כתב יד לגרפולוג (בהסכמת המועמד), שליחת המועמד לפסיכולוג (בהסכמת המועמד).

תעודה

בתום השנה הראשונה תינתן תעודה מגיל לידה ועד חצי שנה. לממשיכים לשנה השנייה תינתן תעודה מגיל חצי שנה ועד שנתיים.

מידע נוסף אודות המכללה

מרכז 'צעד ראשון' הוקם בתל אביב בשנת 1998, המרכז שם למטרה לתת מענה והדרכה להורים, ולהכיר בפניהם דרכים שונות ליצירת סביבה ותנאים מתאימים להתפתחות חושית ותנועתית מינקות ועד בכלל.

במרכז 'צעד ראשון' מתקיימים קורסים למדריכי התפתחות תינוקות, סדנאות ליווי התפתחותי, הדרכה לבתי ספר וגני ילדים, סדנאות לנשים בהריון, כמו כן מתקיימות הרצאות בטיפות חלב והרצאות במסגרות פרא - רפואיות. המרכז פועל בשיתוף עם צוות מדריכים מכל הארץ שעברו הסמכה בשיטת 'צעד ראשון', העובדים באופן עצמאי במסגרות שונות כגון: טיפות חלב, קופ"ח, מתנס"ים, מרכזי הורות, פעוטונים וגני ילדים.
תחומי לימוד נוספים בצעד ראשון