מכללת עידן ההורות

קורס הכשרת מנחי הורים לתינוקות ופעוטות

מכללת עידן ההורות

קורס הכשרת מנחי הורים לתינוקות ופעוטות

אם אתם רוצים ללמוד כיצד להדריך הורים להתמודדות עם תינוקות ופעוטות, מכללת עידן ההורות מציעה קורס הכשרת מנחי הורים לתינוקות ופעוטות (עד גיל שנה וחצי)

הלימודים מתקיימים ברמת גן.

ניתן ללמוד את הקורס גם במתכונת לימודי online.

מידע כללי

התקופה שלאחר הלידה דורשת מן ההורים אנרגיה רבה, כדי להסתגל למצב החדש ולהכיר את התינוק. לצד האושר הרב ישנם גם אתגרים רבים. לדוגמא: מחסור בשעות שינה, קשיים בהתמודדות הרגשית, תפקוד לקוי בעבודה בעקבות העייפות וכדומה. למרות מה שנכתב, אפשר להתגבר על הקשיים באמצעות הדרכה ומענק של תמיכה מקצועית וסובלנית.

גישת ההנחיה שלומדים במסגרת הקורס הינה ייחודית לעידן ההורות. היא מבוססת על אינטליגנציה רגשית בצירוף גישות מתחום מדעי ההתנהגות, הפסיכולוגיה והסוציולוגיה. הקורס נועד להכשיר מנחי הורים אשר ילוו את המשפחות לצורך פיתוח תקשורת טובה, ליצירת אוירה נעימה בתוך המשפחה ולחיזוק סמכות ההורים. בקורס ידעו להתאים את אופי הייעוץ לסגנון ההורות הספציפי, לגיל הפעוטות ולצרכים של המשפחה.
ייחודה של התוכנית בכך שמלווים את היולדת משלב בלידה, עד שהפעוטות יגיעו לגיל שנה וחצי, תוך מתן דגש לעולמה הרגשי של היולדת, שיפור הרגלי השינה וליווי התפתחותם של הפעוטות.

מטרת הקורס:
- הסמכת מנחים מקצועיים לייעוץ לקהל ההורים לפעוטות עד גיל שנה וחצי.
- הכשרת יועצים שיעניקו תמיכה רגשית לאימהות לפעוטות עד גיל שנה וחצי.
- להעביר למנחים דגשים בתקשורת נאותה למערכת היחסים בים הורים לילדיהם.
- הכרת העולם הרגשי של הילד הפעוט.
- לתת דגשים על הפתרונות של מה לעשות כאשר התינוק לא ישן ופיתוח הרגלי שינה טובים.

הידע אשר רוכשים בקורס מאפשר לבוגרים להדריך וללוות הורים לתינוקות ופעוטות עד גיל שנה וחצי. גם במסגרת של קבוצה וגם במסגרת פרטנית אשר מתייחסת אישית לבעיות העולות בתוך משפחות.

קהל יעד

קורס הכשרת מנחי הורים לתינוקות ופעוטות מיועד לקהלי היעד הבאים: יועצי חינוך, עו"ס, גננות, מורים, אמהות שעושות הסבה מקצועית, מטפלים (משפחתיים, באומנות, בעזרת בעלי חיים), מגשרים, מרפאים בעיסוק וקלינאי תקשורת.

נושאי לימוד

במסגרת קורס הכשרת מנחי הורים לתינוקות ופעוטות ילמדו הסטודנטים את הנושאים הבאים:

מהי אינטליגנציה רגשית? זוגיות עם הורות, הכרות עם דיכאון לאחר לידה, מעבר לשלישייה. יסודות התקשורת בין התינוק להורה, קיום צורכי התינוק - רגשי, ופיזיולוגי. יסודות ההנקה. דרכי התמודדות עם בכי, זוגיות מיד לאחר הלידה, מקומו של אב המשפחה, יסודות הטיפול היום יומי בתינוק ובפעוט.

חשיבותה של השינה - בתקופת הינקות, קשיים בשינה, בכי בשינה והתמודדות עימו, הרגלי שינה טובים. עיבוד חווית הלידה, דגשים בהתפתחות (מוטורית, חושית, לפי חודשים). הנחיית ההורים להכרות עם מנעד הרגשות של הילד, חיזוק הסמכות ההורית, פיתוח כישורים רגשיים וחברתיים.

תעודה

לבוגרי קורס הכשרת מנחי הורים לתינוקות ופעוטות שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם, יוענקו תעודות גמר והסמכה מטעם מכללת עידן ההורות.

ישנן שלוש התמחויות שהשלמת כל אחת מהן תזכה בתעודה:
- התמחות הורות ראשונית.
- התמחות שינה.
- התמחות ליווי התפתחותי.

תעודת מאסטר תוענק לאלה אשר סיימו את כל שלושת ההתמחויות.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש