עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

מכינות קדם אקדמיות ללימודי הנדסה

עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

מכינות קדם אקדמיות ללימודי הנדסה

עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים מקיימת מכינות קדם אקדמיות המיועדות למעוניינים להשתלב בלימודי תואר ראשון בהנדסה המתקיימים במכללה. פעילות המכינות היא בפיקוח האגודה לקידום החינוך ובשיתוף משרד הביטחון.

יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

מכינה קדם אקדמית ייעודית - מסלול שנתי

מכינה זו קמה במטרה להכשיר את תלמידיה ללימודי תואר ראשון B.Sc בהנדסה ולהוות מסלול קבלה נוסף למכללה. אם אתם זכאים לתעודת בגרות ואינכם עומדים בתנאי הקבלה למכללה או שאינכם זכאים לתעודת בגרות - מכינה זו יכולה להתאים לכם.

תכנית הלימודים הינה ייעודית ללימודי הנדסה והמרצים במכינה בעלי ניסיון רב ומכירים היטב את הדרישות והצרכים האקדמיים של המכללה. לרשות הסטודנטים עומד צוות מנוסה שמעניק ייעוץ אישי ומקצועי והדרכה בנושא מיומנויות למידה.

קהל יעד
הלימודים במכינה מיועדים לבוגרי 12 שנות לימוד, עם או בלי תעודת בגרות, המעוניינים ללמוד לתואר ראשון בהנדסה במכללה. כן מיועדים הלימודים למעוניינים לחזק את ידיעותיהם בתחומי ההנדסה טרם תחילת הלימודים לתואר.

תנאי קבלה
על מנת להתקבל ללימודים במכינה, נדרשים המועמדים להיות בעלי מבחן פסיכומטרי/ מבחן מימ"ד בציון 500 ומעלה (ניתן להיבחן בשפה העברית והערבית) ו-7 יח' בגרות לפחות.

מכינה קדם אקדמית בשיתוף הטכניון - מסלול שנתי

מסלול מכינה ייעודי למחלקה להנדסה אזרחית וסביבתית של הטכניון, אשר מתקיים במכללה. המכינה מיועדת למועמדים המעוניינים ללמוד הנדסה אזרחית וסביבתית של הטכניון במכללה, אך אינם עומדים בתנאי הקבלה של הטכניון.

תנאי קבלה
(זהים לתנאי הקבלה למכינה בטכניון) יתקבלו למכינה בעלי בגרות מלאה, בעלי ציון 500 לפחות בבחינה הפסיכומטרית ומי שיעבור מבחן קבלה במתמטיקה ברמה של 3 יח"ל, בציון של 56 לפחות. בעלי בגרות חלקית יתקבלו עם ציון בבחינה הפסיכומטרית של 550 לפחות ומי שיעבור מבחן קבלה במתמטיקה ברמה של 3 יח"ל, בציון 56 לפחות.

בעלי בגרות חו"ל יידרשו במבחן פסיכומטרי בציון 550 ומעלה, מבחן קבלה באנגלית ומעבר בציון של 56 ומעלה, מבחן קבלה במתמטיקה ברמה של 3 יח"ל, בציון 56 ומעלה ומבחן קבלה בעברית ומעבר בציון של 56 ומעלה. המכינה מוכרת ע"י כל מוסדות הלימוד האקדמיים למעט האוניברסיטה העברית ותנאי הקבלה אליה זהים לתנאי הקבלה למכינה בטכניון.

מכינה קדם אקדמית ייעודית - מסלול סמסטריאלי (מסלול מקוצר)

מכינה זו מיועדת לבעלי נתוני קבלה גבוהים יחסית, אשר אינם עונים על כל דרישות הקבלה ללימודי התואר הראשון בהנדסה. המסלול המקוצר, הנפתח בחודשים מרץ ומאי, נועד לאפשר לבוגריו להתחיל בלימודי התואר כבר בשנת הלימודים הקרובה.

תנאי הקבלה
למכינה זו יתקבלו מועמדים העונים על התנאים הבאים - 7 יחידות בגרות, ציון בגרות במתמטיקה 3 יח"ל של 75 לפחות או ציון 60 לפחות ב-4 יח"ל מתמטיקה, ציון בגרות באנגלית 3 יח"ל של 75 לפחות, או ציון 75 ומעלה בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית או של מבחן אמי"ר/ם. כן נדרשים המועמדים לציון מינימלי של 500 בבחינה הפסיכומטרית או במבחן מימ"ד. מועמדים בעלי תעודת בגרות מחו"ל יידרשו להשלים מבחנים פנימיים נוספים.

רענון 10

לימודי מכינה ייחודיים אלו, הנמשכים כשלושה חודשים, נועדו להרחיב את הבסיס המתמטי של המועמדים ללימודי התואר לרמה המקבילה ל 4 יח"ל במתמטיקה. למכינה זו יתקבלו מועמדים העומדים בכל תנאי הקבלה למכללה, למעט דרישת הקבלה לגבי הבגרות במתמטיקה. על המועמדים להיות בעלי ציון בגרות במתמטיקה של 80 לפחות ברמת 3 יח"ל, או של 60 לפחות, ברמת 4 יח"ל.