מכון La Vida

קורס הכשרת יועצי נישואין

מכון La Vida

קורס הכשרת יועצי נישואין

מכון לה-וידה בחסות בית ספר סטיינהארט של אוניברסיטת ניו-יורק, מציע קורס להכשרת יועצי נישואין, בידע מדעי מקיף ומעמיק, הדרוש להדרכה וייעוץ זוגי לזוגות החיים בזוגיות, או / וגם בעלי משפחה/ות. מכון לה וידה, שם לו למטרה להציל משפחות של זוגות בזוגיות מעיקה. במהלך הלימודים, יתרגלו המשתתפים תרחישי ייעוץ מגוונים.

הלימודים מוצעים גם במתכונת דיגיטלית.

הלימודים מתקיימים בתל אביב.

מידע כללי

מכון לה-וידה פיצח את החידה הקשה ביותר לפיצוח משחר האנושות - פוצח הגנום של הזוגיות כי חיוני לדעת את החיים בזוגיות, לדעת את טבעם המיני מנטלי של בני זוג ומעל הכל לדעת את טבעה של הזוגיות. הקורס נלמד מספר חובה - "המתודולוגיה של הזוגיות", ומלווה במאתיים שעות של הרצאות ווידאו בענן. מכון לה-וידה מקים בישראל רשת כיתות קורס מקומי לשוחרי הזוגיות - הללו בזוגיות המבקשים לפתח את מודעותם הזוגית. מכון לה-וידה מקים מן היסוד את הרפואה הקונבנציונאלית של הזוגיות, בהכשירו זו השנה הרביעית בקורס מעמיק ורציני מעין רופאים של זוגיות - זוגיולוגים מרצים, יועצים מומחים בדיפרנציאליזים - המתודולוגיה של הזוגיות.  

קהל יעד

בעלי המקצועות - מאמנים אישיים, מגשרים משפחתיים, אנשי חינוך, עו"ד לענייני משפחה, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, שוטרים, המבקשים להשתלם גם במקצוע הייעוץ הזוגי, והללו המבקשים לעבור הסבה מקצועית ולפתח קריירה שנייה כיועצי נישואין המשתייכים לאסכולה המדעית.

תנאי קבלה

המועמדים לקבלה ללימודים יצטרכו לעבור בהצלחה ראיון אישי. ישנה עדיפות לאקדמאיים בעלי ניסיון במערכת יחסית זוגית - הורית ותיקה.

משך לימודים

הקורס פרוס על פני 20 שבועות, אחת לשבוע -  17:30-22:15 . סה"כ 120 שעות לימוד אקדמיות, מתוכן 30 שעות פרקטיקום.

תכנית לימודים

המתודולוגיה מנוסחת כפי שחוקי הפיזיקה מנוסחים. לא ניתן להתחכם להם. הם מתקיימים תמיד ללא תלות במודעותם של הבריות לקיומם. ביסודה של המציאות נמצאים בהכרח הבדלים ניכרים בין בני זוג (גם חד מיניים) ולכך השלכות רבות ומרחיקות לכת. ביסודה של הזוגיות נמצאים בהכרח קשיים טבעיים, אותם חיוני לדעת לזהות נכונה, איתם לחיות בשלום וכך להתגבר בהצלחה. מאידך חיוני לזהות נכונה התנהגות פסולה איתה אסור לחיות בשלום, היות והתנהגות כזו הרסנית וממאירה.

תעודה

לבוגרי הקורס תוענק תעודת גמר דו לשונית (עברית & אנגלית) מטעם מכון "לה-וידה" (רן דניאל) & בית ספר "סטיינהארט" של אוניברסיטת ניו-יורק (פרופ' צימרמן).
תחומי לימוד נוספים במכון לה וידה