תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

דרישות קבלה לתואר ראשון בבנקאות ושוק ההון במכללות

תחומי הבנקאות ושוק ההון מהווים את הבסיס לחיי המסחר בכפר הגלובלי של ימינו. לא ניתן לקיים קשרים כלכליים בין מדינות ללא שימוש בבנקים, בלי להתייחס לשערי חליפין, ללא מתן דגש על ניירות ערך, מט"ח, היפוך מגמות בבורסה וכדומה. היכרות טובה עם עולם הבנקאות ושוק ההון טומנים בחובם יתרונות רבים, למי שמחזיק בידו את הידע החיוני בתחום. הסיכוי למצוא משרות מתגמלות ולהרוויח משכורת חודשית גבוהה, עולה מאוד אצל מי שמחזיק תעודת גמר של קורס פיננסי ועל אחת כמה וכמה, אם הוא מחזיק תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון.

לימודי בנקאות ושוק ההון לתואר ראשון משתלבים בתור התמחות בתואר ראשון במנהל עסקים או בתור תואר עצמאי. תואר ראשון בבנקאות הוא תואר מבוקש בתחומי הכלכלה ומקנה כלים מעשיים בתחום הבנקאות. תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון, כצפוי, שמים דגש על הישגים מתמטיים וריאליים של המועמדים. לכן בדרך כלל תהיה דרישה לציון בחינה הפסיכומטרית, כמו גם לציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ברמה של ארבע או חמש יחידות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

היכן ניתן ללמוד לימודי בנקאות ושוק ההון?

את תחום הבנקאות ושוק ההון ניתן ללמוד הן במסגרת אוניברסיטאית והן במכללות אקדמיות שמציעות תוכניות לימוד יחודיות בנושאי פיננסים ושוק ההון. ישנן אוניברסיטאות שיציעו במסגרת לימודי תואר ראשון בכלכלה ובמנהל עסקים, התמחויות ספציפיות וקורסים רבים להיכרות טובה עם מערכת הבנקאות ועם שוק ההון. יתר על כן, לעיתים במסגרת היחידה ללימודי חוץ, האוניברסיטאות יעבירו קורסים לקראת קבלת תעודה בנושאים הקשורים לבנקאות ולשוק ההון.

ישנן גם מכללות אקדמיות שיארגנו מסלולי לימוד ייחודים לקראת תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון. בגלל הגמישות המחשבתית של המכללות בהשוואה לאוניברסיטאות, הן יכולות לפתח תוכניות שיאפשרו לימודים תיאורטיים לצד השתלמות מעשית בתחום הפיננסי במסגרת שוק ההון והבנקים.

מכללות אחרות מציעות קורסים לקראת תעודות גמר בתחומי לימודים ספציפיים הקשורים לשוק ההון. במקרים רבים הן יארגנו את הקורסים בשיתוף עם בתי השקעות, או בנקי מסחר, שמעוניינים להכשיר את העובדים שלהם ולהעלות את רמתם המקצועית.  
תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון מתחום הפיננסים באוניברסיטאות

בדרך כלל ללימודים לקראת תואר ראשון בתחומי הפיננסיים, כלימודי כלכלה מנהל עסקים, ראיית חשבון וכדומה יידרשו תנאי קבלה מחמירים. במסגרת הלימודים האלה יהיו תתי התמחויות הקשורות לניהול בנקאי ולהכרות עם שוק ההון. מכיוון שמדובר על מקצועות מבוקשים, שמועמדים רבים מעוניינים ללמוד אותם, האוניברסיטאות יציבו בדרך כלל רף קבלה גבוה. לכן תנאי קבלה למנהל עסקים כמו גם תנאי קבלה לכלכלה יהיו לרוב די גבוהים.

תנאי קבלה לתואר ראשון, לרוב יידרשו המהמועמד להיות עם ציון פסיכומטרי של מעל 650. כמו כן עליו להציג תעודת בגרות מלאה עם לפחות ארבע יחידות מתמטיקה בציון של מעל ל-85, או מעל ל-70 בחמש יחידות (לפני שקלול). בחלק מהאוניברסיטאות יידרש מהמועמד להגיע לציון פסיכומטרי של 680. לעיתים יציבו האוניברסיטאות תנאי מקדים נוסף של מעבר בחינת כניסה במתמטיקה וקבלת ציון מעל ל-90.

באוניברסיטה הפתוחה לא יידרשו תנאי קבלה לתואר ראשון בכלל ולתארים בתחומים הפיננסיים בפרט (לא יהיו תנאי קבלה למנהל עסקים כמו גם תנאי קבלה לכלכלה), אולם רמת הלימודים היא גבוהה ונדרשת מהסטודנטים מידה גבוהה של יכולת לימוד ומשמעת עצמית, בכדי להצליח בתואר.

תנאי קבלה ללימודי תואר בבנקאות ושוק ההון במכללות אקדמיות

תנאי קבלה ללימודי בנקאות ושוק ההון, במסגרת תוכניות יחודיות שמכללות אקדמיות מציעות, הם כדלהלן:
  • על המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה (או אישור זכאות לתעודה כזו), או תעודה כזו מחוץ לארץ שמאושרת על ידי משרד החינוך. ציוני המתמטיקה אמורים להיות בין 85-90 לבוגרי לשלוש יחידות, בין 75-80 לבוגרי ארבע יחידות ובין 65-70 לבוגרי חמש יחידות. מי שלא עומד בסף הזה, יצטרך לעבור מכינה במתמטיקה.
  • בדרך כלל ייערך מבחן כניסה באנגלית.
  • מי שמציג תעודת בגרות מחו"ל אמור להראות ציון גבוה במבחן כניסה בעברית.
  • מועמדים מעל גיל 30, שלא יכולים לעמוד בתנאי הקבלה האלה, אמורים לעבור מכינה ולסיים אותה בציון מעל 85.
  • מועמדים שמציגים ציון פסיכומטרי מעל 580-600 יקבלו עדיפות בקבלה ללימודי התואר.
  • במקרים רבים תנאי הקבלה יכללו גם מעבר ראיון אישי עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת התאמתם לתואר.
  • מועמדים שלא עומדים בתנאי הסף של לימודי תואר ראשון בבנקאות, יוכלו להגיע לועדת קבלה, שתחליט אם לאפשר להם לעבור מכינה קדם אקדמית.
תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון - האקדמית נתניה

הדרישה היא לממוצע המשוקלל של ציוני הבגרות לצורך הגשת מועמדות למכללה הוא 80 לפחות (תלמידים עם ממוצע נמוך יותר יידונו לקראת תום תקופת ההרשמה במסגרת חריגה).

תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון - המכללה האקדמית אשקלון

הדרישה היא לממוצע המשוקלל של ציוני הבגרות לצורך הגשת מועמדות למכללה הוא 80 לפחות. (תלמידים עם ממוצע נמוך יותר יידונו לקראת תום תקופת ההרשמה במסגרת חריגה).

תנאי קבלה לקורסים בבנקאות ובשוק ההון

תנאי קבלה למכללה, שמנהלת קורסים ספציפיים בבנקאות ובשוק ההון לקראת קבלת תעודת גמר, לרוב לא יהיו מחמירים. לקורסי מבוא בתחומים אלה לרוב יהיה על המועמדים להיות מעל לגיל 18. ברוב המכללות המועמדים יצטרכו להציג אישור לכך שסיימו 12 שנות לימוד לפחות ובחלקן אף יבקשו שהמועמד יציג תעודת בגרות מלאה.

תנאי נוסף לקבלה לקורסים בנושאי בנקאות ושוק ההון הוא מעבר ראיון קבלה אישי של המועמד עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת התאמתו ללימודים אלה ואת רמת המוטיבציה שלו. ברוב המכללות המועמד אמור להציג יכולת טובה בשפה האנגלית, בכדי להסתדר עם מונחים רבים בתחומי הבנקאות ושוק ההון שהינם באנגלית.

במכללות מסויימות שמנהלות קורסים מתקדמים בשוק ההון תנאי הקבלה יחייבו שלאנשים יהיו ניסיון מקצועי בעבודה בבנק או בבתי השקעות. או מעבר קורסי מבוא מגוונים במקצועות פיננסיים כמו, ראיית חשבון, כלכלה, מנהל עסקים, וכדומה. קורסים בשוק ההון ובבנקאות לעיתים מתקיימים ביחידות ללימודי חוץ באוניברסיטאות. ייתכן ששם תנאי הקבלה יהיו מעט מחמירים יותר מאשר במכללות.

סיכום

לסיכום אפשר לראות כי תנאי הקבלה ללימודי בנקאות ושוק ההון (כתת נושא בלימודי מנהל עסקים וכלכלה), גבוהים ומחמירים יותר באוניברסיטאות, מאשר במכללות אקדמיות. ואף הרבה יותר מאשר תנאי הקבלה ללימודי תעודה בנושאי בנקאות ושוק ההון. ללימודי התואר יידרשו בנוסף לתעודת בגרות מלאה, גם ציונים גבוהים במתמטיקה, רצוי ברמת חמש יחידות ואף ציון פסיכומטרי גבוה. לימודי התואר נחשבים יותר הרבה יותר מלימודי תעודה בגלל שמדובר בלימודים מורחבים, בהם לומדים הרבה יותר נושאי לימוד. כמו כן מי שמחפש עבודה בתחומי הפיננסיים, יצליח בכך יותר מאשר אלה שיש להם רק תעודת גמר של קורס.

בגלל התפתחות המכללות בשנים האחרונות והגמישות שהן מגלות ביצירת תוכניות לימודים ייחודיות, צצו בחלקן תוכניות אקדמיות ספציפיות לשוק ההון ולבנקאות. במסגרת לימודים אלה הסטודנטים לומדים גם חומר תיאורטי וגם יעברו השתלמויות מעשיות שיכשירו אותם לעבודה בבנקים, בחדרי מסחר ובבתי השקעות.

לאנשים שלא יכולים להשקיע שלוש שנות לימוד אינטנסיביות בלימודי תואר ראשון, פתוחה האפשרות לעבור קורסים קצרים וספציפיים בנושאי הבנקאות ושוק ההון, בין אם במסגרת של לימודי חוץ באוניברסיטאות, או במסגרת מכללות. חלק מהמכללות עובדות בשיתוף עם בתי השקעות, או בנקים ששולחים אליהן את עובדיהם להכשרות מקצועיות בתחומי פיננסים מגוונים. בדרך כלל ללימודים אלה יהיו תנאי קבלה פחות מחמירים מאשר ללימודי תואר באוניברסיטאות, אולם ייתכן כי יידרש מהמועמדים לקורס ידע קודם, מעבר קורסי מבוא, או ניסיון מקצועי עשיר.
מודעה
מחפש תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון?
מחפש תנאי קבלה לבנקאות ושוק ההון?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה