קורס הכנת בירה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס הכנת בירה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנת בירה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנת בירה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכנת בירה במכללות

הבירה, המורכבת מלתת, כשות, שמרים, מים ותבלינים שונים, אינה כה קשה להכנה כפי שאתם אולי חושבים – ואם יש לכם את הציוד הנדרש (אשר הוא אינו כה יקר) תוכלו להתחיל להכין בקלות (ובהנאה) בירה במטבח הפרטי שלכם! כיוון שבשנים האחרונות בירות הבוטיק הופכות לפופולאריות במיוחד – רבים מיצרני הבירה הביתית יכולים אף להתחיל להתפרנס מייצור הבירה.

קורס ייצור הבירה, בדומה לקורס לייצור ייןקורס הכנת גבינות או קורס בישול בריא, מיועד הן למעוניינים לפתח תחביב מהנה, הן למעוניינים להשתלב בעבודה בתחום, וידאג להכשירכם בכל הידע, המיומנויות והכלים להכנת בירה מעולה במטבח הפרטי שלכם. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסים להכנת בירה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנת בירה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנת בירה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס הכנת בירה


הבירה היא אחד המשקאות הפופולאריים ביותר בעולם וכבר אלפי שנים שהאדם נהנה ללגום משקה מרענן ומשכר קלות זה.

שתיית הבירה אינה רק תורמת למצב רוח טוב ושכרות נעימה, אלא אף היא בעלת יתרונות בריאותיים לא מעטים (כל עוד היא נשתית במידה סבירה, כמובן) – היא בעלת השפעה חיובית על הלב ויכולה לתרום לירידה בסיכון ללקות במחלות לב, היא מפחיתה את הסיכון לסבול מסכרת ואת הסיכון ללקות בסרטן הכליה והיא בעלת יתרונות תזונתיים רבים.

אז אם גם אתם מכורים למשקה המרענן – ורוצים ללמוד להכינו במו ידיכם – בואו ללמוד באחד מהקורסים המעולים לייצור והכנת בירה, המוצעים לכם על ידי מכללות מובילות ברחבי הארץ.

למי מתאימים לימודי הכנת בירה?


הלימודים בקורס הכנת וייצור בירה מיועדים לכל חובבי המשקה הצונן והמשכר – בין אם ברצונם בהעשרה אישית גרידא, בהכשרה להכנת בירה ביתית או להקמת מבשלה מקצועית לייצור בירות בוטיק ושיווקן. הקורסים בתחום מתאימים הן למתחילים וחסרי ניסיון, העושים את צעדיהם הראשונים בתחום, הן למתקדמים, אשר צברו כבר ניסיון בהכנת בירה ביתית.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכנת בירה, אולי תגלו עניין גם בקורס עשיית יין, קורס ברמנים, קורס הכנת גבינות, קורס הכנת קוקטיילים, קורס בישול ומסעדנות, וקורסים נוספים מתחומי הכנת וייצור המזון והשתייה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס הכנת בירה?


בדרך כלל פתוחים הלימודים בקורס הכנת וייצור בירה בפני הקהל הרחב – וכל מי שעבר את גיל 18 (גיל השתייה החוקי בישראל) מוזמן לבוא ולהצטרף ללימודים בקורס המעשיר. הקורסים המתקדמים בתחום, מיועדים, כמובן, לבעלי ניסיון בהכנת בירה ביתית או לבוגרי הקורסים הבסיסיים.

מה משך קורס הכנת בירה?


משך הלימודים בקורסים לייצור בירה משתנה בהתאם למטרת הקורס – קורס בסיסי או מתקדם, סדנת היכרות קלילה או לימודי ייצור מקיפים וכו'. מרבים הקורסים בתחום, הן הבסיסיים והן המתקדמים, כוללים בין שלושה לחמישה מפגשים (בין 9 ל-30 שעות לימוד אקדמיות) אולם קיימים גם קורסים קצרים יותר – סדנאות להיכרות עם התחום, סדנאות טעימה וכד', הכוללים מפגש אחד או שניים וכוללים בין 3 ל-10 שעות לימוד אקדמיות בלבד.

אם אתם מעוניינים להירשם לאחד מהקורסים המעשירים בתחום, ולהתחיל לייצר בירה ביתית מעשה ידיכם, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות מעולות עבורכם! מכללות מסוימות מציעות קורסים במסלול לימודי ערב,  או לימודים בשישי בבוקר, במטרה להקל על אנשים עובדים או סטודנטים עמוסים ליהנות מהלימודים. יתירה מכך – חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים קורסים במערכת שעות מותאמת אישית – בה אתם זוכים לגמישות מרבית בקביעת שעות הלימוד.

מה לומדים בקורס הכנת בירה?


תכנית הלימודים בקורסים לייצור ועשייה של בירה ביתית והכנת בירת בוטיק היא עשירה ומקיפה, ודואגת להכשיר את הבוגרים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות להכנה של בירה מעולה במטבח הביתי או במבשלת הבוטיק. הלימודים משלבים, בדרך כלל, בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מעמיק, לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות – הכוללות, כמובן, את כל שלבי הכנת הבירה, טעימות רבות ואף סיורים במבשלות בירה מובילות (בחלק ממוסדות הלימוד).

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים לייצור והכנת בירה: תולדות הבירה, חומרי הגלים לייצור והכנת הבירה, הציוד הנדרש לעשיית בירה, חישוב כמויות חומרי הגלם, היכרות עם סוגי הבירות השונים, חישוב אחוזי האלכוהול, בקבוק הבירה, אחסון, בישול עם בירה, בירה ובריאות, תכנון מתכונים, בעיות בתסיסה ופתרונן, קביעת רמת הגיזוז והמרירות, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים, אשר יכשירו אתכם בכל הדרוש לייצור בירה מעולה באופן עצמאי.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס הכנת בירה?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי קורס הכנת בירה?


בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להכין בירה מו ידיהם במטבח הפרטי, ולייצר בירה העונה בדיוק על טעמם – לשלוט על טעמה ועל אחוזי האלכוהול בה וליהנות מתחביב ייחודי, מהנה, טעים ומשכר במיוחד. בוגרים אשר יסיימו קורסים מקיפים בתחום או ישלימו את קורס המתקדמים אף יוכלו להתחיל לייצר בירות בוטיק, הזוכות בשנים האחרונות לפופולאריות וביקושים הולכים וגוברים, ולמכור את תוצרתם למסעדות, בארים, מועדונים ומעדניות.

אילו אפשרויות המשך לימודים יש לבוגרי קורס הכנת בירה?


אם תרצו להמשיך ולהתמקצע בתחום תוכלו להמשיך ללימודים בקורס מתקדם לייצור בירה, או להרחיב השכלתכם בקורס ברמנים, קורס ייצור יין, קורס הכנת קוקטיילים ומגוון של קורסים נוספים מתחומי האלכוהול. 

סיכום

  לסיכום, אם גם אתם נוהגים לחתום את היום עם בקבוק בירה צונן, מתרגשים לקראת טעימה של בירה חדשה ולא מוכרת, ובטוחים כי הבירה היא המשקה הטוב ביותר שהומצא – למה שלא תפנקו את עצמכם בקורס להכנה וייצור של בירה ותתחילו להכין בירה איכותית, הקולעת בול לטעם האישי שלכם?

קורסים קצרים אלו, הנמשכים, בדרך כלל, כחודש בלבד, יכשירו אתכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת לייצר בירה מעולה, כך שתוכלו להתחיל להכינה כתחביב מהנה, או אף להצטרף לעשרות מבשלות הבוטיק הקטנות והמעולות, הזוכות להצלחה גדולה לאחרונה, כך שתוכלו אף להתחיל להתפרנס מתחביב ייחודי זה. אז בואו ליהנות מלימודים משכרים במיוחד – בואו ללמוד בקורס לייצור והכנת בירה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎