ClickCease

קורס גידול גפנים וייצור יין

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס גידול גפנים וייצור יין
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גידול גפנים וייצור יין?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גידול גפנים וייצור יין?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי גידול גפנים וייצור יין

לימודי גידול גפנים וייצור יין במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מיוחדים, מעשיים ומקצועיים אשר נלמדים תחת ענף המזון והשתייה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כיצרני יין איכותיים ומיומנים, בין אם כתחביב ובין אם לצורך שיווק ומכירה של תוצריהם. 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך גידול ענבים, טיפול נכון בגפנים, ייצור יין, שליטה ברמת האלכוהול בבקבוק, יישון היין בבקבוק, שיווק מוצלח של המוצר ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גידול גפנים וייצור יין?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גידול גפנים וייצור יין?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס גידול גפנים וייצור יין

היין הינו המשקה האלכוהולי המפורסם והמוכר ביותר בארץ ישראל ובעולם כולו, זאת על אף שהוא המשקה העתיק ביותר בעולם. הוא מהווה חלק בלתי נפרד מארוחות חגיגיות, טקסים ואירועים שונים. היין מופק מענבים בתהליך תסיסה, כאשר סוג הענבים, זן הענבים, איזור הגידול ודרכי הגידול משפיעים במידה רבה על טעימות היין ועל איכותו. 

הבדלים נוספים בין סוגי יין עומדים על רמת המתיקות, צבע הענבים, כמות האלכוהול במשקה, טכניקת ההתססה, סוג העץ ממנה הוכנה החבית בה אוחסן היין, שנת הבציר ועוד.

קהל היעד לקורס גידול גפנים וייצור יין

לימודי קורס גידול גפנים וייצור יין פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לחקלאים, מלצרי יין וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס גידול גפנים וייצור יין

תנאי הקבלה לקורס גידול גפנים וייצור יין משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים תנאי קבלה כלל. עם זאת, ישנם קורסים הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה.

עם זאת, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי גידול גפנים וייצור יין

משך לימודי גידול גפנים וייצור יין משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 50 ל-600 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני מספר חודשים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס גידול גפנים וייצור יין

במהלך לימודי הקורס בנושא גידול גפנים וייצור יין מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו שיטות שונות להכנת יין, ההיסטוריה של ייצור יין, יינות בוטיק, פיזיולוגיית הגפן, מיקרוביולוגיה, תסיסה, יישון, זיהוי ומניעת פגמים, ציוד לייצור יין, שיווק יין, כשרות רישוי ומיסוי, תהליכים כימיים בייצור יין, אחסון יין, השפעת שנת הבציר, הרכב זני הענבים השונים, הרכב קרקע, אקלים, צבע וארומה בגפן ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס גידול גפנים וייצור יין

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי גידול גפנים וייצור יין

עם סיום לימודי גידול גפנים וייצור יין יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו יקבים, כרמים, מסעדות גורמה וכדומה. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יקימו יקב וייצרו יינות טעימים ומיוחדים בעצמם.

לימודי המשך לאחר קורס גידול גפנים וייצור יין

בוגרי קורס גידול גפנים וייצור יין המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס טעימות יין שיכשיר אותם כטועמי יין שיש ביכולתם לבחון את איכותו ועושר הטעמים המצוי בו. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס מלצרי יין בו יוכשרו להגשת יינות יוקרתיים ומתן הסבר מספק אודותיהם.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎