ClickCease

קורס טעימות יין

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס טעימות יין
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טעימות יין?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טעימות יין?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי טעימות יין

לימודי טעימות יין במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מיוחדים, מרתקים ומעשירים אשר נלמדים תחת ענף המזון והשתייה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לשתיית יין באופן נכון המאפשר לבחון את איכותו ואת עושר הטעמים המצוי בו.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך טעימה נכונה של היין, זאת תוך היכרות עם סוגי הענבים השונים וסוגי היינות המגוונים, הבדלה בין הסוגים השונים, הערכת יינות וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טעימות יין?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טעימות יין?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס טעימות יין

יין הינו אחד מן המשקאות האלכוהוליים הפופולריים ביותר, הן בארץ והן בעולם כולו, אשר מתבסס על תסיסת ענבים מסוגים שונים. היין מוכר לאנושות עוד מימי קדם ומהווה חלק מאירועים שונים, טקסים, תרבויות וכדומה. בתחום היין ניתן למצוא מקצועות כמו גידול גפנים וייצור יין, מלצרי יין (סומלייה) וטעימות יין.

טעימת יין הינה מיומנות מיוחדת שמשלבת מספר חושים - בשלב הראשון חוש הראייה פועל לבחינת היין וצבעו, בהמשך חוש הריח פועל לבחינת הארומה של היין ואילו בסיום פועל חוש הטעם כאשר לוגמים את היין, מגלגלים אותו על הלשון ונהנים מהטעמים הייחודיים שלו.

קהל היעד לקורס טעימות יין

לימודי קורס טעימות יין פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן למלצרי יין, ברמנים, יצרני יין וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס טעימות יין

תנאי הקבלה לקורס טעימות יין משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים תנאי קבלה כלל. עם זאת, ישנם קורסים הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה.

עם זאת, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי טעימות יין

משך לימודי טעימות יין משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 15 ל-40 שעות לימוד אקדמיות.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס טעימות יין

במהלך לימודי הקורס בנושא טעימות יין מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו סוגי ענבים, אביזרי יין, הגורמים המשפיעים על איכות היין ועל טעמו, שלבי טעימת היין ועקרונותיהם, זיהוי תכונות יין, זיהוי ארומות, הערכת איכות יינות, טעימה עיוורת, אחסון יין, התאמת יינות למאכלים ולארוחות, טמפרטורה מומלצת לאחזקת יין ואחסונו, פקקי שעם, תוויות ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס טעימות יין

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי טעימות יין

עם סיום לימודי טעימות יין יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו יקבים שונים, כרמים וגפנים, מסעדות גורמה ועוד. 

לימודי המשך לאחר קורס טעימות יין

בוגרי קורס טעימות יין המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס מלצרי יין בו יוכשרו להגשת יינות יוקרתיים ומתן הסבר מקצועי ומספק אודותיהם.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס ייצור ערק שיכשיר אותם להכנת משקה אלכוהולי המתבסס על אניס.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎