ClickCease

קורס יסודות הבישול

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס יסודות הבישול
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס יסודות הבישול?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס יסודות הבישול?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי יסודות הבישול

לימודי יסודות הבישול במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעשירים, מקצועיים ומעשיים אשר נלמדים תחת ענף המזון והשתייה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לבישול ברמה גבוהה תוך הבנת עולם הקולינריה, בין אם לצורך עיסוק בתחום ובין אם כהעשרה אישית.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך היכרות עם טכניקות בישול והכנת מזון שונות, תבלינים מיוחדים, מטבחים מגוונים מרחבי העולם כולו ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס יסודות הבישול?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס יסודות הבישול?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס יסודות הבישול

העולם הקולינרי מהווה מוקד עניין עבור רבים, והופך למרכזי יותר ויותר בעקבות הרשתות החברתיות המלאות בצילומי מנות מיוחדות וכן בעקבות תוכניות הבישול שממלאות את מסכי הטלוויזיה בשנים האחרונות. על כן, הפך האוכל למהנה ומפנק, מעבר היותו צורך בסיסי להישרדות. 

לימודי יסודות הבישול מקנים למשתתפים ידע נרחב אודות חומרי הגלם הרבים הקיימים, כלי העבודה השונים במטבח, שיטות החיתוך השונות, דרכי הטיפול בחומרי הגלם, תהליכי העבודה המרכזיים במטבח, שיטות בישול והכנת מזון שונות, בישול בהתאם לטרנדים שונים בעולם התזונה ועוד.

קהל היעד לקורס יסודות הבישול

לימודי קורס יסודות הבישול פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לעוסקים בתחום זה מכבר אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס יסודות הבישול

תנאי הקבלה לקורס יסודות הבישול משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים תנאי קבלה כלל. עם זאת, ישנם קורסים הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. 

עם זאת, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי יסודות הבישול

משך לימודי יסודות הבישול משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן הנעה בין חודשים ספורים לבין שנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס יסודות הבישול

במהלך לימודי הקורס בנושא יסודות הבישול מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו שיטות חיתוך, טמפרטורות עבודה, אפייה, עיצוב מנות ושיווקן, הכנת קינוחים, הכנת בצקים מסוגים שונים, הכנת מרקים, שימוש בכלי מטבח שונים, טרנדים בעולם הקולינריה, סטריליות וניקיון, בטיחות בעבודה, אחסון מזון ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס יסודות הבישול

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי יסודות הבישול

עם סיום לימודי יסודות הבישול יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מסעדות, בתי קפה, עסקי קייטרינג, בתי מלון ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם כשפים פרטיים לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס יסודות הבישול

בוגרי קורס יסודות הבישול המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס קונדיטוריה בו יוכשרו להכנת קינוחים מגוונים ומיוחדים. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס טבחות סוג 1 שיכשיר אותם כטבחים מקצועיים בעלי אישור מטעם משרד הכלכלה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎