ClickCease

קורס פטיסרי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס פטיסרי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פטיסרי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פטיסרי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי פטיסרי

לימודי פטיסרי במסגרת לימודי תעודה, או בשמם הנוסף - לימודי קונדיטוריה, הינם לימודים מבוקשים, מקצועיים וייחודיים אשר נלמדים תחת ענף המזון והשתייה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כקונדיטורים ואופים מקצועיים ומיומנים.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך הכנת עוגות, עוגיות ומאפים מתוקים בטעמים מיוחדים ובעיצובים מרהיבים, זאת תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים ובאמצעות טכניקות עבודה מתקדמות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פטיסרי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פטיסרי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס פטיסרי

עולם הקולינריה הפך לאחד המרכזיים בשנים האחרונות, זאת הודות לשלל תוכניות הבישול הממלאות את ערוצי הטלוויזיה וכן הודות לרשתות החברתיות המלאות בתמונות מגרות ומרהיבות של מנות מיוחדות ונוצצות משלל מטבחים ובמגוון טעמים. כחלק מעולם זה, הפך מבוקש יותר ויותר גם עולם הפטיסרי.

פטיסרי הינו מושג מהשפה הצרפתית המתייחס למקום בו מיוצרים ומוגשרים מאפים מתוקים וטעימים. לימודים בתחום זה מכשירים את משתתפיהם לשימוש בטכניקות אפייה מתקדמות, עבודה עם טמפ' שונות, הכנת בצקים מסוגים שונים, שימוש בחומרי גלם מגוונים ועוד.

קהל היעד לקורס פטיסרי

לימודי קורס קונדיטוריה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לעוסקים בתחום זה מכבר אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס פטיסרי

תנאי הקבלה לקורס פטיסרי משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים תנאי קבלה כלל. עם זאת, ישנם קורסים הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד. 

עם זאת, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי פטיסרי

משך לימודי פטיסרי משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן הנעה בין חודשים ספורים לבין שנתיים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס פטיסרי

במהלך לימודי הקורס בנושא פטיסרי מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו עבודה עם שוקולד, טמפרור, קינוחים חמים וקרים, הבדלים בין סוגי בצק שונים, ציור ופיסול בבצק, מרנג, קישוטים, עוגיות ועוגות, תהליכים כימיים המתרחשים במהלך האפייה, שיטות התפחה, שיטות רידוד, ניצול נכון של חומרי הגלם, רטבים חמים וקרים, קינוחי הקפאה, עוגות מורכבות וציפויים מיוחדים, פרלינים ופטיפורים ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס פטיסרי

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן הקורסים בתחום אף מקנים לבוגריהם תעודה המוכרת על ידי משרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי פטיסרי

עם סיום לימודי פטיסרי יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מסעדות, בתי קפה, עסקי קייטרינג, בתי מלון, אולמות אירועים, קונדיטוריות ומאפיות, מפעלים לייצור מאפים ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את מטעמיהם לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס פטיסרי

בוגרי קורס פטיסרי המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס עיצוב עוגות בו יוכשרו לשימוש בחומרי גלם שונים באמצעותם ניתן לקשט את המטעמים השונים ולהפוך אותם לנוצצים, זוהרים ומרהיבים במיוחד.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס ייצור פרלינים שיכשיר אותם להכנת שוקולדים ממולאים, מצופים, טעימים ומיוחדים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎