ClickCease

קורס עיצוב עוגות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עיצוב עוגות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיצוב עוגות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיצוב עוגות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי עיצוב עוגות

לימודי עיצוב עוגות במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעניינים, יצירתיים ומעשיים אשר נלמדים תחת ענף המזון והשתייה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום הקולינריה והקונדיטוריה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך עיצוב המראה החיצוני של העוגה או המאפה, זאת בהתאם לטעמים הקיימים בו ותוך שימוש בחומרי גלם שונים ובטכניקות עבודה מתקדמות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיצוב עוגות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיצוב עוגות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס עיצוב עוגות

עיצוב עוגות דורש שימוש בכלים מתאימים, שקי זילוף, שבלונות, סכינים, תבניות, בלנדרים וכדומה, וכן בחומרי גלם מגוונים בין אם מדובר בפירות, שוקולד, אגוזים, צבעים, קרמים, בצק סוכר, קצפות ועוד. על העיצוב להתאים הן לסוג העוגה ולאירוע לו היא מיועדת, והן לטעמים ולמרקמים של העוגה עצמה. 

העיצוב החיצוני של העוגה מעביר מסר אודות הקינוח וטעימותו וכן מושך את הקהל לאכול אותה, ועל כן העוסקים בתחום עיצוב העוגות נדרשים למעבר הכשרה מקצועית שתקנה להם את המיומנויות והטכניקות הנדרשות.

קהל היעד לקורס עיצוב עוגות

לימודי קורס עיצוב עוגות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לקונדיטורים, טבחים או לכל העוסקים בתחום זה מכבר אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס עיצוב עוגות

תנאי הקבלה לקורס עיצוב עוגות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים תנאי קבלה כלל. עם זאת, ישנם קורסים הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד. 

עם זאת, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי עיצוב עוגות

משך לימודי עיצוב עוגות משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני מספר חודשים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס עיצוב עוגות

במהלך לימודי הקורס בנושא עיצוב עוגות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו בצק סוכר, תורת הצבעים, אחסון עוגות מעוצבות, שימוש בפירות ושמירה על טריותם, שוקולדים וטמפרור, קרמים שונים, הקצפה, מרקמים, כלי עבודה, מסמיכים ומייצבים ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס עיצוב עוגות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי עיצוב עוגות

עם סיום לימודי עיצוב עוגות יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מסעדות, בתי קפה, עסקי קייטרינג, בתי מלון, אולמות אירועים, קונדיטוריות ומאפיות, מפעלים לייצור מאפים ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את מטעמיהם לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס עיצוב עוגות

בוגרי קורס עיצוב עוגות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס קונדיטוריה בו יוכשרו להכנת קינוחים מגוונים ומיוחדים. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס ייצור פרלינים שיכשיר אותם להכנת שוקולדים ממולאים, מצופים, טעימים ומיוחדים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎