ClickCease

קורס אפיית לחם

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אפיית לחם
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אפיית לחם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אפיית לחם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אפיית לחם

לימודי אפיית לחם במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים פופולריים, מעשיים ומיוחדים אשר נלמדים תחת ענף המזון והשתייה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כאופי לחמים איכותיים, מקצועיים ומיומנים, בין אם לצורך תחביב ובין אם במטרה לעסוק בתחום. 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך אפיית מאפים ולחמים מסוגים שונים, זאת תוך שימוש בחומרי גלם מגוונים ובטכניקות מתקדמות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אפיית לחם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אפיית לחם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס אפיית לחם

לחמים מהווים מרכיב חשוב ובסיסי בתפריט המזון שלנו, בין אם מדובר בלחמניות, לחמי שמרים, לחמי מחמצת, ג'בטות, פוקאצ'ות, פיתות, בגטים, חלות, לאפות ועוד שלל סוגים ומינים. הלחמים השונים יכולים להתבסס על סוגים שונים של קמחים וביניהם קמח לבן, קמח מלא, קמח שיפון, קמח תירס, קמח כוסמין ועוד, כאשר כל אחד מאלו משפיע על הטעם, המרקם והצבע של המאפה הסופי.

כל אחד מן המאפים הללו נעשה בטכניקה ייחודית, דורש הוספה של חומרים אחרים בכמויות משתנות, אפייה אחרת וכדומה. לצורך היכרות עם כל אלו, מומלץ ללמוד בקורסים הייעודיים לכך.

קהל היעד לקורס אפיית לחם

לימודי קורס אפיית לחם פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לקונדיטורים, טבחים או לכל העוסקים בתחום זה מכבר אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס אפיית לחם

תנאי הקבלה לקורס אפיית לחם משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים תנאי קבלה כלל. עם זאת, ישנם קורסים הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד. 

עם זאת, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי אפיית לחם

משך לימודי אפיית לחם משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן הנעה בין חודשים ספורים לבין שנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס אפיית לחם

במהלך לימודי הקורס בנושא אפיית לחם מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו הכנת בצק, שיטות לישה וזמני לישה, תוספות ושלבי הוספתן לבצק, הכנת צורות שונות, טמפרטורות וזמני אפייה, שלבי הכנסת החומרים לתערובת, אופן התפחה, שימוש בשמרים, מחמצת, טכניקות אפייה, סוגי קמחים, משפרי אפייה, מסמיכים ומייצבים, שמנים ושומנים המתאימים לאפייה ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס אפיית לחם

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי אפיית לחם

עם סיום לימודי אפיית לחם יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו מסעדות, בתי קפה, עסקי קייטרינג, בתי מלון, אולמות אירועים, קונדיטוריות ומאפיות, מפעלים לייצור מאפים ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את מטעמיהם לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס אפיית לחם

בוגרי קורס אפיית לחם המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס קונדיטוריה בו יוכשרו להכנת קינוחים מגוונים ומיוחדים. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס אפיית מאפי בוקר שיכשיר אותם להכנת מאפים טעימים וקלילים בטכניקות מגוונות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎