ClickCease

קורס הכנת גבינות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס הכנת גבינות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנת גבינות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנת גבינות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכנת גבינות

לימודי הכנת גבינות במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעשיים, מקצועיים ומיוחדים אשר נלמדים תחת ענף המזון והשתייה. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם כגבנים מיומנים שיש באפשרותם להכין סוגים שונים ומגוונים של גבינות קשות ורכות.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך היכרות עם השיטות השונות לייצור גבינות, סוגי הגבינות השונים, חומרי הגלם הנדרשים, יישון גבינות ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנת גבינות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנת גבינות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס הכנת גבינות

תחום הקולינריה כולו צובר תאוצה בשנים האחרונות, ובתוכו מתקדם ומתפתח גם תחום הכנת הגבינות. הגבינות מהוות חלק נכבד מן התזונה של בני האדם עוד מהעת העתיקה, בה כל משפחה הכינה לעצמה את הגבינות באמצעות החלב מחיות המשק שלה. 

כיום, קיימים סוגים רבים של גבינות הנבדלים אחד מן השני לפי דרך ההכנה, חומרי הגלם המרכיבים אותן, החיה ממנה מופק החלב שמשמש כחומר גלם, תוספות שונות, מרקם הגבינה, כמות השומן הקיים בגבינה וכדומה.

קהל היעד לקורס הכנת גבינות

לימודי קורס הכנת גפנים פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום זה, והן לבעלי מחלבות, שפים, בעלי מרכזי מבקרים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס הכנת גבינות

תנאי הקבלה לקורס הכנת גבינות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים תנאי קבלה כלל.

עם זאת, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי הכנת גבינות

משך לימודי הכנת גבינות משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן הנעה בין שעות ספורות לבין שנה שלמה. 

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס הכנת גבינות

במהלך לימודי הקורס בנושא הכנת גבינות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו הרכב החלב, סוגי החלב, הערכים התזונתיים של החלב, תהליך הפסטור, מוצרים מוחמצים, תסיסה, אחוזי שומן ומשמעותם, הבשלת הגבינה, תבלינים לגבינה, מרקמים שונים של גבינות, טכניקות עבודה, גורמי קלקול של חלב וגבינות, חומרי קרישה, שמירה ואחסון של גבינות ביתיות, איזון הנוזלים בגבינה, גיבון, בדיקת איכות ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס הכנת גבינות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי הכנת גבינות

עם סיום לימודי הכנת גבינות יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו משקים חקלאיים, מטבחים של מסעדות ובתי קפה, חוות חקלאיות, מרכזי תיירות וכדומה. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יקימו יקב וייצרו יינות טעימים ומיוחדים בעצמם.

לימודי המשך לאחר קורס הכנת גבינות

בוגרי קורס הכנת גבינות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס ייצור פרלינים שיכשיר אותם להכנת שוקולדים ממולאים, מצופים, טעימים ומיוחדים.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס גידול גפנים וייצור יין בו יוכשרו לגידול גפנים והכנת יינות איכותיים מאלו.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎