קורס כוריאוגרפיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס כוריאוגרפיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס כוריאוגרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס כוריאוגרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכשרת כוריאוגרפים במכללות

הכוריאוגרפיה (ביוונית: כתיבת הריקוד) צמחה אמנם מעולמות המחול, אך כיום אין כמעט יצירה בימתית, קולנועית או טלוויזיונית אשר אינה נעזרת בשירותיהם של הכוריאוגרפים, אשר אחראים, למעשה, לעיצוב השפה התנועתית בהפקה. אין עבודתם מוגבלת לקביעת צעדי ריקוד בלבד – אלא לכל התנועות שאנו רואים על הבמה (או המרקע).

עבודתו מלאת היצירתיות של הכוריאוגרף מאפשרת לו להביא לידי ביטוי את חזונו האמנותי והיצירתי לחיים – ולגרום לו לרקום חיים וצורה על פני הבמה והמרקע. אז אם גם אתם עוסקים בתחומי הריקוד והמחול, או בתחומי הבימוי וההפקה – לימודי הכוריאוגרפיה יכולים להתאים לכם עד מאד, ולתרום רבות להתפתחותכם המקצועית. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי כוריאוגרפיה.
 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס כוריאוגרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס כוריאוגרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למי מתאימים לימודי כוריאוגרפיה?


לימודי הכוריאוגרפיה מיועדים למי שהתנועה, הריקוד והמחול קרובים אל ליבם – לרקדנים ורקדניות המעוניינים להתפתח ולהתקדם מקצועית, כמו גם למורים ומדריכים לריקוד המעוניינים בכלים מתקדמים בתחום. מורים לחינוך גופני ייהנו אף הם מרכישת שלל כלים ומיומנויות חדשות, ואפילו במאים – לתיאטרון, לקולנוע ולעולם המחול – יוכלו לקבל כלים אשר יעזרו להם להביא את חזונם להגשמה בימתית. גם מטפלים בתנועה יוכלו להרוויח המון מלימודים מרתקים אלו.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכוריאוגרפיה, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי התואר הראשון במחול, לימודי בימוי, לימודי הדרכת אירובי, לימודי מחול ריקוד ותנועה וקורסים נוספים מתחומי הכשרת המדריכים והמאמנים בספורט והתעמלות.

מה הם תנאי הקבלה לקורס כוריאוגרפיה?


בעוד חלק קטן מהמכללות שמציעות לימודי כוריאוגרפיה מקבלות אל שורותיהן גם חסרי רקע וניסיון בעולמות המחול והריקוד (כבמאים המעוניינים להתמקצע בתחום, לדוגמא), מרבית המכללות דורשות מהמועמדים להיות רקדנים מנוסים, אנשי מחול, טיפול בתנועה, מתעמלי קרקע וכיו"ב אנשים אשר התנועה אינה זרה להם, או בוגרי קורסים בסיסיים בתחומי המחול, הריקוד והתנועה.

בחלק מהמכללות מתקיימים מבחנים מעשיים וראיונות אישיים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

מה משך קורס כוריאוגרפיה?


משך הלימודים בקורסי הכוריאוגרפיה משתנה בהתאם למטרת הקורס – פתיחת צוהר והיכרות בסיסית עם התחום או הכשרה מקצועית מעמיקה ומקיפה.

מרבית הקורסים הקצרים בתחום, אשר נועדו לספק לתלמידים טעימה מהתחום היצירתי והמרתק, או להכשירם בכלים בסיסיים וליהנות מסדנא חווייתית קצרה, כוללים בין מפגש אחד לארבעה מפגשים, ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים, אשר נועדו להכשיר כוריאוגרפים עתירי ידע וכלים, כוללים, בדרך כלל, בין 50 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בהם נמשכים בין שלושה חודשים לשנה.

אם חשקה נפשכם ליהנות מלימודי הכוריאוגרפיה, אך אתם חוששים כי עקב סדר יומכם העמוס לא תוכלו לעשות כן – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע – מכללות רבות מציעות קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, ולעיתים אף קורסים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עסוקים יכולים ליהנות מאפשרות ליהנות מהלימודים המעשירים, בשעות והזמנים הנוחים להם ביותר.

מה לומדים בקורס כוריאוגרפיה?


תכנית הלימודים של קורס הכוריאוגרפיה היא עשירה ומרתקת ומשלבת, בדרך כלל, בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום, לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות, כך שהכשרת הבוגרים הינה מלאה ושלמה. מכללות מסוימות אף כוללות בתכנית הלימודים סדנאות אומן מרתקות, בהם זוכים התלמידים להיפגש עם הכוריאוגרפים המובילים בארץ וללמוד מהם.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: תולדות הכוריאוגרפיה, חשיבה יצירתית בריקוד, שימוש באביזרים בריקוד, תלבושות, תאורה, תפאורה, מוסיקה והתאמת הכוריאוגרפיה למוסיקה, אלמנטים כוריאוגרפיים, כוריאוגרפיה לתיאטרון ולבמה וכוריאוגרפיה לסרטים, כוריאוגרפיה למופעי רחוב, כוריאוגרפיה בהתעמלות אמנותית והתעמלות קרקע, עבודה עם רקדנים, עבודה עם ילדים ובני נוער, נרטיב בכוריאוגרפיה, הפקת הצגות ומסיבות סיום בבתי ספר ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, מלווים בתרגולים רבים, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס כוריאוגרפיה?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. לעיתים מוכרת תעודת הסיום על ידי איגודים מקצועיים רלוונטיים – כגון איגוד הכוריאוגרפים הישראלי.

בנוסף לתעודת סיום קורס הכוריאוגרפיה נהנים הסטודנטים בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד גם מקבלת תעודת "מדריך לתנועה, מחול וריקוד" – תעודה יוקרתית המאפשרת להם להשתלב במגוון מקומות עבודה.

במה עוסקים בוגרי קורס כוריאוגרפיה?


בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה ככוריאוגרפים (או עוזרי כוריאוגרפים ויועצים) ולתרום תרומה משמעותית להפקתן של הצגות תיאטרון, מופעי מחול ובלט, וידאו קליפים ופרסומות, סרטי קולנוע ותכניות טלוויזיה ועוד.

שדה תעסוקה מרכזי נוסף בו יוכלו להשתלב בוגרי הקורס הוא הפקת ובימוי מופעי והצגת הסיום של בתי הספר – שכן כיום כמעט כל שכבה בוגרת מעלה מופע סיום מרהיב, מלווה על ידי אנשי מקצוע מומחים, אשר אינו נופל ברמתו ממופעים מקצועיים רבים.

סיכום


לסיכום, אם מחול, ריקוד ותנועה הם תשוקתכם, אם אתם בוהים משתהים מול מחזות הזמר הגדולים או הקליפים מרובי הרקדנים בערוצי המוסיקה, אם אתם חולמים, יום אחד, לחבר מהלכים משלכם אשר יוצגו ברחבי הארץ (או העולם) ועל גבי המרקעים – לימודי הכוריאוגרפיה יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודי הכוריאוגרפיה, הנמשכים, בדרך כלל, חודשים ספורים בלבד, יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, הדרושים על מנת להשתלב בעבודה ככוריאוגרפים. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי יצירתיות ותנועה – בואו ללמוד בקורס כוריאוגרפיה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎