קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הפקה לקולנוע ולטלוויזיה במכללות

אם אתם רוצים להיות מפיקים בקולנוע או בטלוויזיה אתם יכולים ללמוד את רזי המקצוע במסגרת לימודי הפקה - קורס הפקה לטלווזיה ו/או לקולנוע. תפקידו של מפיק הקולנוע והטלוויזיה הוא לנהל את תהליך יצירתם של התכנים הנצפים בקולנוע ובטלוויזיה, הכוללים סרטים, תכניות וסדרות. מפיק הטלוויזיה והקולנוע הוא זה שדואג לממש את רעיון הסרט, התכנית או הסדרה, מתחילתו ועד סופו.

במסגרת תפקידו, מרכז המפיק את כלל האלמנטים הקשורים ליצירת התכנים הנצפים, משיג את המימון המאפשר את יצירתם, מגייס ומפטר את אנשי המקצוע הדרושים להפקתם, מוצא את אתרי הצילום שבהם הם מצולמים, דואג לפן המנהלתי של יצירתם ובסופו של דבר, מפיצם ומשווקם לקהל הרחב. המוסד המוכר ביותר בתחום, הינו קמרה אובסקורה אשר מתמחה בהכשרת לומדים בתחום התקשורת וההפקה הטלויזיונית והקולנועית. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי הפקה לקולנוע וטלויזיה 

תפקידו של מפיק הקולנוע והטלוויזיה הוא לנהל את תהליך יצירתם של התכנים הנצפים בקולנוע ובטלוויזיה, הכוללים סרטים, תכניות וסדרות. מפיק הטלוויזיה והקולנוע הוא זה שדואג לממש את רעיון הסרט, התכנית או הסדרה, מתחילתו ועד סופו.

במסגרת תפקידו, מרכז המפיק את כלל האלמנטים הקשורים ליצירת התכנים הנצפים, משיג את המימון המאפשר את יצירתם, מגייס ומפטר את אנשי המקצוע הדרושים להפקתם, מוצא את אתרי הצילום שבהם הם מצולמים, דואג לפן המנהלתי של יצירתם ובסופו של דבר, מפיצם ומשווקם לקהל הרחב.

 לרוב, מפיק הטלוויזיה והקולנוע הוא איש עסקים האוחז בנסיון עשיר בכל הנוגע לתעשיית הקולנוע שלא תמיד כולל את הידע הטכני הדרוש למלאכת עשיית הסרט. 

מה לומדים בקורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה?

לימודי הפקה לטלוויזיה ולקולנוע נועדו לאפשר לבוגריהם להתמחות בהפקה טלוויזיונית וקלונועית ולרכוש מיומנויות רלוונטיות בצילום, עריכה, בימוי וכיו"ב. לימודי הפקה לטלוויזיה ולקולנוע משלבים השכלה אקדמית מקיפה לצד לימודים מקצועיים וכוללים התנסות בהפקת פרויקטים קולנועיים וטלוויזיוניים רבים.

בנוסף, משלבים לימודי הפקה לקולנוע ולטלוויזיה דיונים בהיבטים תיאורטיים וסוגיות רלוונטיות בהפקה הקולנועית והטלוויזיונית בישראל ובעולם. ניתן לומר כי תוכנית הלימודים של לימודי הפקה לקולנוע ולטלוויזיה מספקים תשתית יסודית להשתלבות בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל. ואכן, מאז הפכו לימודים אלו זמינים, הפכו בוגריהם לחוקרים, מבקרים ויוצרים מהבולטים בישראל.

תכנית הלימודים של לימודי הפקה לקולנוע ולטלוויזיה כוללת שיעורים עיוניים בנושאי לימוד רבים ומגוונים, כגון תסריטאות, הפקה, מדיה דיגיטאלית, בימוי, פס קול, עריכה וצילום.

בנוסף, כוללת תכנית הלימודים של לימודי הפקה לקולנוע ולטלוויזיה גם סדנאות מעשיות רבות בנושאי מולטי קאם, כתיבה, רעיונאות, עריכת תוכן, הפקה, בימוי, בימוי והפקה דוקומנטאריים, צילום ועריכה, מדיה ואודיו, בימוי דרמטי, התנהלות מקצועית באולפן הטלוויזיה ותחומים רבים נוספים.

משך לימודים ותעודות

במה עוסקים בוגרי קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה?

מסגרת הלימודים ייחשפו הסטודנטים לז'אנרים קולנועיים וטלוויזיונים רבים, כמו סדרות עלילתיות, תוכניות הומור וסאטירה, תוכניות מגזין, תוכניות ריאליטי, פורמטים טלוויזיוניים חדשניים, תוכניות אקטואליה, סדרות דוקומנטאריות, תוכניות אירוח, שעשועונים ותוכניות נוספות. 

בנוסף, ילמדו הסטודנטים להשתמש בציוד טלוויזיוני וקולנועי מקצועי ובאמצעי הפקה שונים ומתקדמים. לבסוף, משלבים הלימודים סדנאות אמן ומפגשים עם יוצרי טלוויזיה מתחומים שונים וכן סיורים וביקורים באולפני טלוויזיה ובצילומי תוכניות המציגות פורמטים חדשים וניסוניים.

לימודי הפקה לטלוויזיה ולקולנוע נמשכים כשלוש שנים לכל היותר ומוצעים הן במתכונת לימוד חד חוגית והן במתכונת לימוד דו חוגית, המשלבת את לימודי ההפקה לטלוויזיה וקולנוע עם חוג לימודי נוסף.

בסיום הלימודים יקבלו הלומדים תעודה המעידה כי הם התמחו בתחום הקולנוע והטלויזיה, מטעם המוסד האקדמי שלמדו בו. באופן כללי, חשוב שתדעו, כי בתחום הספציפי הזה הקשרים שתרכשו במהלך הלימודים הם שחשובים ורצוי שתשקיעו בכך החל מתחילת הלימודים.

איזה מוסדות לימוד מציעות קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה?

במידה ותחום התקשורת מעניין אתכם באופן כללי, אולי כדי לכם ללמוד תואר ראשון בתקשורת. הלימודים הינם נמשכים 3 שנים וכוללים תחומים חשובים ביותר כמו: סטטיסטיקה, מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסוציולוגיה ועוד תחומים שונים ומגוונים הכוללים גם התנסות מעשית בשדות הרלוונטיים לתחום התקשורת. 

כמו כן, בתחום השיווק, ניתן למצוא את לימודי השיווק והפרסום, אשר העקרונות הנלמדים בתחום זה חשובים ביותר למי שרוצה להתקדם בתחומי התקשורת. 

לימודי כתיבה יוצרת הינם תחום המקביל ללימודי הקופירייטינג. בקורס מקבלים כלים פרקטיים בתחומי הכתיבה וזאת על מנת להפוך אותה לקולחת, זורמת ומעניינת.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה?


בוגרי לימודי הפקה לטלוויזיה ולקולנוע יכולים להשתלב בבימוי בצילום, תסריט, הפקה ועריכת סרטים. המגוון הרחב הקיים בתחום זה מאפשר לכל בוגר למצוא את התחום שהכי מעניין אותו.

אפשרות אחרת היא לשמש כמורים לתקשורת בבתי הספר וכמרצים בחוגי הקולנוע שבמוסדות הלימוד השונים. על מנת להפוך למורים בתחום התקשורת, תצטרכו להשתלב במסלול של הסבת אקדמאים להוראה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎