קורס קרקסנות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס קרקסנות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קרקסנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קרקסנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי קרקס במכללות

אם מגיל צעיר חלמתם להופיע בקרקס ולהדהים את הקהל בתרגילי אקרובטיקה עוצרי נשימה או לזכות בתשואות לאחר מופע ליצנות סוחף, אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד לבצע ג'אגלינג או ללמוד ללכת על חבל דק ואם אתם מחפשים לימודים חווייתיים במיוחד מתחום אמנויות הבמה - אשר יעזרו לכם להגשים חלומות אלו - לימודי קרקסנות יכולים להתאים לכם עד מאד. 

לימודי קרקסנות כוללים מגוון נרחב של קורסים - החל מקורסים קצרים יחסית להעשרה אישית וכלה בקורסים מעמיקים ומקיפים אשר יקנו לכם הכשרה מקצועית לעבודה בכל אחד מתחומי הקרקס (או בכולם גם יחד). לעיתים קרובות כוללים הלימודים פעילות גופנית רבה - ועל כן הם מתאימים במיוחד לחובבי תנועה, מחול וספורט אתגרי. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי קרקסנות במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קרקסנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קרקסנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס קרקסנות

לימודי קרקס מציעים לכם חוויית לימודים מסוג אחר - מלאת הפתעות ואדרנלין. הקורסים בתחום מתחלקים ללימודי העשרה - אשר הינם חווייתים ביסודם ונועדו להכיר למשתתפיהם את עולמו המגוון של הקרקס וללמד אותם חלק מהטריקים והפעלולנים של אמני הקרקס, וללימודים מקצועיים - הכוללים קורסים ארוכים, מקיפים ומעמיקים המכשירים את בוגריהם כאמני קרקס מן השורה הראשונה. גם קורסי ההעשרה וגם הקורסים המקצועיים כוללים מספר מסלולי לימוד: תוכלו לבחור אם ברצונכם ליהנות מקורס ליצנות, קורס ג'אגלינג, קורס אקרובטיקה או לימודי קרקס מלאים, המשלבים בין כל התחומים. 

מי קהל היעד לקורס קרקסנות?

קורסי קרקסנות מתאימים לכל מי שנמשך לתחום ורוצה להכיר את עולם הקרקס מקרוב. הלימודים מתאימים במיוחד לליצנים רפואיים, המעוניינים ללמוד טריקים חדשים, כמו גם לשחקנים המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם. כן מתאימים הלימודים לעוסקים בתחומי המחול, הריקוד, התנועה והספורט - ובמיוחד לחובבי הספורט האתגרי - היכולים ליהנות עד מאד מלמידת פעלולי הקרקסנות - הליכה על חבל, ג'אגלינג, עבודה על טרפז, נסיעה על חד אופן וכו'. 

מה תנאי הקבלה לקורס קרקסנות?

תנאי הקבלה ללימודי קרקס כוללים, בדרך כלל, דרישה למעבר של ראיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. חלק מהמכללות מקבלות אל שורותיהן רק בעלי ניסיון ורקע בתחומי הספורט, המחול והתנועה או בתחומי אמנויות הבמה (שחקנים, כוריאוגרפים וכו'). מכללות רבות בתחום אף מקיימות אודישנים כחלק מהליך הקבלה. 

מה משך הלימודים לקורס קרקסנות?

משך הלימודים בקורסי קרקסנות תלוי בתחומי ההכשרה ורמת ההכשרה לה זוכים הנרשמים: קורסי החובבים בתחום, המתמקדים בפעילות ספציפית (כגון קורס ליצנות או קורס לוליינות לחובבים, לדוגמא) נמשכים בין מספר שבועות לחודשים אחדים, ואילו קורסים מקצועיים יותר, המתמקדים בתחום אחד מאומנויות הקרקס (כמו קורס אקרובטיקה אווירית, לדוגמא) נמשכים, בד"כ, בין חודש לארבעה חודשים).

לימודי קרקס מקצועיים להכשרת אמנים ומורים בתחום, לעומת זאת, הם ארוכים הרבה יותר ונמשכים, לרוב, בין שנה לשנתיים. 

מה נושאי הלימוד קורס קרקסנות?

תכנית הלימודים החווייתית והעשירה בלימודי קרקס תלויה, כמובן, בקורס הספציפי בו תבחרו ללמוד. יחד עם זאת, קיים יסוד משותף לכל מסלולי הלימוד בתחום: הלימודים משלבים בין חלק עיוני ותיאורטי מרתק לבין תרגולים רבים ושלל התנסות מעשיות חוויתיות, אשר יקנו לבוגרים את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. 

קורס ליצנות קרקס כולל, בד"כ, את נושאי הלימוד הבאים: פנטומימה, אילתור, תזמון קומי, עמידה מול קהל, שפת גוף, משחק ועוד. 

קורס אקרובטיקה ולוליינות כולל, לרוב, את התכנים הבאים: עבודה על טרמפולינה, עבודה אישית, עבודה זוגית ועבודה קבוצתית, בטיחות בעבודה, ג'אגלינג, הליכה על חבל, עמידות ידיים, קפיצות וגלגולים ועוד. 

לימודי קרקס (להכשרת אמנים ומורים) כוללים, בין היתר, את הנושאים הבאים: טכניקות לוליינות באוויר, כללי בטיחות, אקרובאלאנס, אקרובטיקה, תולדות הקרקס בארץ ובעולם, בניית יצירות, בניית מערכי שיעור, אנטומיה ופיזיולוגיה, עזרה ראשונה, בניית מופעים לתלמידים, מתודיקה והדרכה ועוד. 

איזו תעודה מקבל בוגר קורס קרקסנות?

בוגרי לימודי קרקסנות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם - ובהתאם לתחום התמחותם: תעודת אמן ומורה מוסמך/ תעודת בוגר קורס ליצנות/ תעודת בוגר קורס לוליינות (או לוליינות אווירית)/ תעודת בוגר קורס ג'אגלינג וכיו"ב.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎